Úvod Správy Fortuna liga Prevládajú pozitíva, no všetko ukážu až výsledky

Prevládajú pozitíva, no všetko ukážu až výsledky

Tréner Ján Kozák ml. v rozhovore na aktuálne témy.

Počas víkendu sa belasí vrátili zo sústredenia v Turecku, začiatkom nového týždňa začali trénovať v domácich podmienkach a už sa naplno koncentrujú na prvý súťažný jarný zápas. Do tréningového procesu sa vracajú aj hráči, ktorých trápili menšie zranenia. So sústredením v Turecku panuje spokojnosť, všetko ale ukáže až jarná časť a výsledky.

„Celkovo môžeme byť so sústredením spokojní, podmienky boli na vysokej úrovni. Verím, že hráči, ktorí absolvovali všetky tréningové dávky, budú dobre pripravení na jarnú časť. Tí, ktorí majú resty alebo sa zotavujú zo zranení, budú musieť ešte dotrénovať, aby sme aj s nimi mohli počítať do majstrovských zápasov,“ povedal tréner Ján Kozák ml.

Belasí strávili v Turecku štyri týždne, čiže takmer celú zimnú prípravu. Na maximum využili oveľa vhodnejšie klimatické podmienky v porovnaní s tými, ktoré vládli na Slovensku. „Vedeli sme, prečo volíme dlhšie sústredenie. Chceli sme trénovať na prírodných hracích plochách, podmienky tam priali futbalu viac než počas zimy na Slovensku. Nie je ľahké, keď je toľko ľudí dlhý čas pokope na jednom mieste. Som rád, že napriek tomu neboli v tíme žiadne konflikty, naopak, medzi hráčmi vládlo pozitívne nastavenie. Chalani vedia, že bojujú o svoje miesta, a tak k tomu aj pristupovali.“

Bilancia prípravných zápasov je vyrovnaná – 3 víťazstvá, 3 remízy a 3 prehry pri aktívnom skóre 10:8. Najlepším strelcom prípravy bol trojgólový Moha, dvakrát sa presadil Nono a po jednom góle pridali Erik Daniel, Dejan Dražič, Žan Medved, Alen Mustafič a Rafael Ratao. Čo ukázali prípravné duely? „Boli tam lepšie i horšie zápasy. V úvode sme striedali po polčase celé jedenástky, potom už hráči po tréningovej záťaži a v únave odohrali plnú minutáž, čo sa aj prejavilo, no to sme očakávali. Vo väčšine zápasov sme boli spokojní s prístupom a nasadením a neskôr aj s kvalitou, keď už boli hráči ľahší a nešli do hry z plného tréningu. Prevládajú pozitíva, no všetko nám ukáže až jarná časť a výsledky,“ pokračoval tréner belasých.

Kým v pondelok trénovali hráči individuálne, dnes už všetci absolvovali klasickú tréningovú jednotku. Po návrate z Turecka sa musia rýchlo adaptovať na tunajšie podmienky. „Budeme dbať najmä na to, aby hráči zostali zdraví a čo najskôr sa adaptovali na zmenu počasia i terénov. V Turecku dobre trénovali, bola by škoda, ak by teraz prišli nejaké choroby. Hráči musia byť ešte väčší profesionáli a starať sa o seba. Čo sa týka tréningového procesu, tak počas tohto týždňa už všetko smerujeme na Trnavu.“

V prípravných dueloch sa neobjavovali niekoľkí hráči, ktorí mali zdravotné ťažkosti. Pozitívne je, že s mužstvom trénujú Vasil Božikov, Jurij Medveděv, Alen Ožbolt a aj Ibrahim Rabiu, ktorý mal tréningový výpadok a už sa predstavil aj v poslednom prípravnom zápase. „Aleksandar Čavrič a David Strelec ešte trénujú individuálne, no veríme, že sa čoskoro pripoja k tímu. Ostatní hráči, ktorí mali zdravotné ťažkosti či tréningový výpadok, už trénujú s mužstvom, no musia dobehnúť zameškané. Všetko bude závisieť od ich aktuálneho zdravotného stavu. Verím, že už nebudú žiadne komplikácie a títo hráči budú čo najskôr k dispozícii aj na zápasy. Budeme komunikovať aj s juniorkou, ktorú ešte čakajú prípravné zápasy, aby prípadne nazbierali nejaké minúty aj tam, keďže niektorí ešte v príprave neodohrali žiaden duel,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.
Dôležité informácie pred sobotňajším zápasom.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.