Úvod Správy Prípravné zápasy Rozhodol jediný gól

Rozhodol jediný gól

Belasí v prípravnom zápase podľahli Freibergu 0:1.

ŠK Slovan v prvom dnešnom prípravnom zápase prehral s nemeckým Freibergom 0:1. Belasí nastúpili v omladenej zostave, pričom po prestávke si debut v prvom tíme pripísali aj viacerí mladíci z dorastu. Už dnes o 15:00 je na programe generálka s Ludogorcom Razgrad.

Vo veternom počasí ako prví pohrozili belasí, keď Medved prešiel stredom ihriska, miesto strely však zvolil prihrávku Dražičovi, ktorú obranca zablokoval. O tri minúty sa menilo skóre, keď Freiberg skóroval po krížnej strele zvnútra šestnástky – 0:1. V 17. min preletel center Lovata z rohu na zadnú žrď, kde hlavičkoval Mustafič, lopta však skončila na bočnej sieti. Vzápätí Tzovaras prihral do zaujímavej pozície Medvedovi, ktorému chýbal krok, aby trafil odkrytú bránu. V 39. min Medved napádaním donútil brankára k chybe pri rozohrávke, vystrelil a gólovú radosť mu zmaril obranca na čiare, ktorý v poslednej chvíli zastavil loptu smerujúcu do siete. Na opačnej strane podržal belasých Trnovský, keď pokryl nepríjemnú strelu k bližšej žrdi. V závere prvého dejstva ešte strelu Rabia zlikvidoval brankár Freibergu a Trnovský ďalším dobrým zákrokom vyriešil šancu nemeckého tímu.

Cez prestávku vymenil Ján Kozák ml. piatich hráčov, do hry naskočili mladíci z dorastu. Hneď v úvode druhého dejstva Matoš na hrote vybojoval loptu a posunul ju Tzovarasovi, ktorého krížnu strelu brankár vyrazil a Dohnanský z dorážky nemieril presne. Belasí sa snažili o vyrovnanie, no neboli dostatočne dôrazní a presní vo finálnej fáze. Freiberg hrozil z brejkov a dostal sa aj do koncovky, Trnovský však už loptu za svoj chrbát nepustil. V závere prešiel Mustafič stredom ihriska a prihral napravo Dohnanskému, ten však zblízka minul priestor troch žrdí.

SGV Freiberg – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Zostava Slovana: Trnovský – Hubert, Apau (46. Orság), Lichý (46. Polonyi), Lovat (46. Suchockij) – Rabiu, Mustafič – Dražič (46. Dohnanský), Potoma, Tzovaras – Medved (46. Matoš)

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.