Úvod Správy Fortuna liga Nech je jar ešte lepšia než jeseň

Nech je jar ešte lepšia než jeseň

Erik Daniel v utorok oslávil svoje 28. narodeniny.

Medzi hráčov a členov realizačného tímu, ktorí oslavujú narodeniny počas sústredenia v Turecku, patrí aj Erik Daniel. Šikovný krídelník v utorok dovŕšil 28 rokov, ku ktorým si praje nielen pevné zdravie, ale aj ešte lepšie výkony.

Podobne ako ostatným oslávencom, aj Erikovi gratuloval celý tím. Keďže belasí aj v utorok poriadne zaberali a mali na programe dva tréningy, prišla gratulácia až na spoločnej večeri. „Neviem, či mám veľmi dôvod oslavovať, pretože 28 rokov, to už je dosť. Radšej by som mal povedzme 24 rokov, ale vek nezastavíš (smiech). Chalani ma potešili spoločnou gratuláciou, je to pekný zvyk, že vždy celé mužstvo gratuluje oslávencovi. K narodeninám si prajem predovšetkým zdravie, od ktorého sa všetko odvíja v osobnom i futbalovom živote,“ povedal Erik Daniel. Mnohým by napadlo, že jeho prianím je aj nadviazať na jesennú formu, keď bol druhým najproduktívnejším hráčom Slovana. Vo všetkých súťažiach strelil 5 gólov a pripísal si 10 asistencií. Erik však miesto uspokojenia vidí rezervy a chce sa naďalej zlepšovať. „Neviem, či by bolo správne povedať, že chcem nadviazať na jesennú časť. Čísla som mal síce dobré, ale cítim, že herne to ešte nebolo ono. Nechcem sa uspokojovať, naopak, túžim sa stále zlepšovať. Verím, že zimná príprava mi pomôže a definitívne zmažem všetky resty, ktoré sa so mnou ťahali ešte od minulej zimy, keď som neabsolvoval poriadnu prípravu. V Turecku som absolvoval všetky tréningové dávky a na tréningoch i v prípravných zápasoch sa cítim veľmi dobre. Verím, že na jar budem lepší hráč než na jeseň.“

Veľa ľudí sa pri narodeninách zvykne obzrieť za posledným rokom a bilancuje, čo sa za ten čas zmenilo. Je súčasný Erik Daniel iný než ten pred rokom, keď v bývalom klube nemohol hrať zápasy a k Slovanu sa pripojil až od leta? „Som úplne iný človek než takto pred rokom. Zažil som veľa, z dna, ktorým som si na jar prešiel, som sa dostal až úplne hore k zápasom v Európskej lige. Ani som si nemyslel, že v priebehu pár mesiacov sa všetko môže tak zmeniť. Všetky dobré i zlé veci ma veľa naučili a tento rok ma nesmierne posunul po ľudskej i futbalovej stránke. Som odolnejší voči negatívnym veciam, čo mi môže v ďalšom priebehu kariéry len pomôcť. Teším sa, že moje rozhodnutia sa ukázali ako správne a dnes môžem byť súčasťou klubu, ktorý je suverénnym lídrom súťaže a má najvyššie ambície.“

Erik sa narodil v Hodoníne, jeho mama je Češka a otec Slovák. Keď mal jeden rok, tak sa celá rodina presťahovala do Holíča, kde vyrastal. V pase má však zapísané české občianstvo a aj keď sa cíti ako Slovák, oficiálne má pri mene uvádzanú českú vlajočku. „Celý život žijem na Slovensku a hovorím po slovensky. Cítim sa ako Slovák, hoci papier hovorí niečo iné, a to by som chcel zmeniť. Nie je to len preto, že by som chcel byť v reprezentácii, ako si možno niekto myslí. Reprezentácia je sen každého hráča, avšak nechcem predbiehať, predovšetkým musím podávať kvalitné výkony v klube. O občianstve som uvažoval už dlhšie. Ako cudzinec mám niektoré veci komplikovanejšie, so slovenským občianstvom by to bolo oveľa jednoduchšie. Už sa navyše neplánujem nikam sťahovať a chcem zostať žiť na Slovensku. Pokiaľ viem, tak spĺňam všetky predpoklady ako znalosť jazyka či počet rokov strávených v krajine. Po návrate z Turecka začneme riešiť potrebné dokumenty a verím, že už čoskoro získam slovenský pas,“ vyhlásil líder v počte gólových prihrávok v rámci Fortuna ligy.

O 11 dní sa začína jarná časť sezóny, belasí sa hneď na úvod predstavia vo veľkom derby v Trnave. Fanúšikovia si budú môcť už v sobotu a potom od stredy na Tehelnom poli zakúpiť vstupenky a aj hráči veria, že im po dlhej zimnej pauze opäť prejavia svoju podporu. „Makáme na sústredení a budeme patrične nabudení na prvý ostrý zápas po zimnej pauze, ktorým je navyše hneď derby. Tak veríme, že aj fanúšikovia už majú hlad po futbale a prídu nás podporiť v čo najväčšom počte, a budú nás povzbudzovať počas celých 90 minút. Je skvelé, že jar začíname takýmto veľkým duelom. Podpora z hľadiska bude veľmi dôležitá a všetci si prajeme, aby prišlo čo najviac slovanistov,“ uzavrel Erik Daniel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Tretia letná posila vystuží brankársky post.
Výstupy Slovan TV po prípravnom zápase s Kapfenbergom.
Klub v Nižnej pripravil dokument zo slávneho zápasu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt s Jaromírom Zmrhalom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.