Úvod Správy Mládež Aj starší dorast absolvuje herné sústredenie v Turecku

Aj starší dorast absolvuje herné sústredenie v Turecku

Belasá U19 má v zimnej príprave vytvorené maximálne podmienky.

Počas zimy neabsolvuje sústredenie v priaznivých klimatických podmienkach len naše A-mužstvo, ale aj starší dorast (kategória U19). Tridsaťčlenná výprava dnes odcestovala do tureckého Beleku, kde sa budú mladí slovanisti pripravovať do stredy 12. februára.

Náš starší dorast bude premiérovo počas zimnej pauzy trénovať v oveľa vhodnejších klimatických podmienkach a na kvalitnejších terénoch v tureckom Beleku. „Sme nesmierne radi, že môžeme premiérovo absolvovať sústredenie v oveľa vhodnejších poveternostných podmienkach a na kvalitných ihriskách s prírodnou trávou. Pre našich mladých hráčov predstavuje toto sústredenie ďalší významný posun vo futbalovom raste. Vážime si, že máme takúto príležitosť a budeme sa ju snažiť využiť čo najlepšie,“ povedal šéftréner mládeže a zároveň hlavný tréner staršieho dorastu Vladimír Gála.

Príprava dorastu sa samozrejme rozbehla už v januári v domácich podmienkach. Na sústredení bude prioritou herná stránka. „Absolvovali sme kondičné sústredenie na Akadémii ŠK Slovan, kde sme mali vytvorené optimálne podmienky na rozvoj kondičných parametrov. Do prípravy sme zapojili aj stretnutia s mentálnym trénerom, školenie s rozhodcami, pohovory s hráčmi a samozrejme kvalitnú regeneráciu. Na sústredení sa už budeme venovať takticko-technickým veciam, skupinovým tréningom a individuálnym tréningom. Veľmi nám záleží na individuálnom zlepšovaní hráčov na jednotlivých postoch a samozrejme aj na skvalitnení herného prejavu. Vieme, kde máme ťažkosti, na tom budeme pracovať. Previerkou na sústredení budú dve kvalitné prípravné stretnutia s Dinamom Moskva a s Krasnodarom,“ pokračoval Vladimír Gála.

Do Turecka cestovalo 20 hráčov, 3 brankári a 7 členov realizačného tímu. „Odcestoval kompletný káder vrátane reprezentantov do 19 rokov Samuela Lavrinčíka a Alexandra Tótha. Som nesmierne rád, že ďalší reprezentant Filip Lichý sa pripravuje s A-mužstvom. V realizačnom tíme máme samozrejme trénera brankárov, kondičného trénera, fyzioterapeutku či maséra. Chceme maximálne využiť kvalitné podmienky a zároveň budeme brať ohľad na regeneráciu, keďže plánujeme dvojfázové tréningy.“

V Beleku strávia slovanisti desať dní, ktoré využijú na maximum. „Popri tréningoch sa budeme zameriavať aj na taktické vedomosti hráčov a absolvujeme s nimi individuálne rozhovory. Po návrate na Slovensko už nás čaká generálka s Duklou Praha a následne už prvé jarné kolo s Podbrezovou. Urobíme maximum, aby sme boli kvalitne pripravení,“ uzavrel Vladimír Gála.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.