Úvod Správy Prípravné zápasy Na prvom mieste vždy tím

Na prvom mieste vždy tím

Rozhovor s Ezekielom Hentym.

Sústredenie v Turecku sa dostáva do záverečnej fázy, pričom oddnes belasí nabiehajú na štandardný tréningový mikrocyklus, ktorého vrcholom bude piatková generálka s Ludogorcom Razgrad. Pozitívnu náladu v tíme ešte umocnili sobotňajšie prípravné zápasy a najmä cenný triumf nad NK Olimpija Ľubľana.

Belasí potešili nielen výsledkom, ale predovšetkým hrou a tímovým výsledkom. Vyskúšali si aj rozostavenie 3-5-2, v ktorom sa výborne pohybovali a vypracovali si viacero vyložených šancí. Zaujímavo fungovala spolupráca dvojice Rafael Ratao – Ezekiel Henty, keď mali obaja priamy podiel na prvom góle i ďalších príležitostiach. „Snažili sme sa plniť to, čo od nás tréner očakáva. Hrali sme kompaktne a v dobrom pohybe, každý z nás veľa nabehal. Zároveň sme medzi sebou dobre komunikovali, čo je tiež veľmi dôležité. Proti Ľubľane to bol náročný, no zároveň zaujímavý duel. Víťazstvo nás teší a je dobrou motiváciou do ďalšieho priebehu prípravy,“ povedal Ezekiel Henty.

Nigérijský útočník sa dostal do nebezpečného zakončenia, no zároveň pohybom či presnou prihrávkou založil niekoľko pekných ofenzívnych akcií belasých. Svoje postavenie na ihrisku vníma zo širšej perspektívy. „Neprišiel som do Slovana ako sebecký hráč, ktorý by sa pozeral len na svoje individuálne štatistiky. Prišiel som, aby som sa stal platnou súčasťou tímu a pomohol mužstvu. Ak hráme ako tím dobrý futbal a víťazíme, tak je to zásluha všetkých jedenástich mužov na ihrisku a nie je podstatné, kto dá góly. Priaznivé vzťahy medzi spoluhráčmi sú nevyhnutnou podmienkou úspechu. Keď vidím lepšie postaveného spoluhráča, tak mu prihrám, pretože je väčšia šanca, že skórujeme a priblížime sa tak k tímovému úspechu.“

Zimná akvizícia Slovana odohrala svoj druhý duel v belasom. Ezekiel po premiérovom štarte s Ľvovom vyhlásil, že už to bude z jeho strany len lepšie. „Áno, aj s Ľubľanou som sa na ihrisku cítil oveľa lepšie než proti Ľvovu. Je to najmä vďaka tomu, že realizačný tím sa hráčom, ktorí sa do prípravy zapojili neskôr či majú nejaké tréningové resty, individuálne venuje a tréningy sú naozaj veľmi dobré. Cítim sa fyzicky aj kondične lepšie. A vtedy sa hrá lepšie a s väčšou radosťou,“ uzavrel Ezekiel Henty.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava prehral v Kuopiu po penaltovom rozstrele.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.