Úvod Správy Prípravné zápasy Dnes na ihrisku veľa pozitívnych vecí, no budeme ďalej dobre trénovať

Dnes na ihrisku veľa pozitívnych vecí, no budeme ďalej dobre trénovať

Hodnotenie trénera Jána Kozáka ml. po prípravnom dvojzápase s FC Žetysu (1:1) a NK Olimpija Ľubľana (2:1).

Ján Kozák ml.: „Prvý zápas bol podobný tomu stredajšiemu s Karpaty Ľvov. Mali sme dobrý vstup do stretnutia a škoda, že sme neotvorili skóre, pretože v úvodných troch minútach sme mali dve čisté šance. Súper následne z brejku skóroval a využil prakticky jedinú šancu, ktorú mal v prvom polčase. My sme mali dostatok príležitostí na to, aby sme do prestávky nielen vyrovnali, ale aj otočili skóre na svoju stranu. Súper cez polčas vystriedal, po prestávke bol pohyblivejší, preto sa dá povedať, že remíza bola zaslúžená.

V druhom zápase s Ľubľanou sme v prvom polčase skúsili iné rozostavenie. Myslím si, že miestami bolo až veľmi ofenzívne a vzadu sme často išli do rizika v súbojoch 1 na 1. Musíme na tom ešte popracovať, no dôležité je, že hráči vnímajú takéto zmeny pozitívne, pričom chyby, ktoré sa vyskytli, neboli v samotnom rozostavení. Boli tam výborné veci, chalani to odmakali a v našej hre bola kvalita, miestami bola radosť sa na to pozerať. Po prestávke sme sa vrátili k nášmu pôvodnému rozostaveniu, hráči pokračovali v nastolenom trende a opäť ukázali veľa pozitívnych vecí. Teším sa, že sme vyhrali, treba mať víťaznú mentalitu a v každom zápase chceme zvíťaziť. Myslím si, že ten, kto videl tento zápas, musí potvrdiť, že to bol na prípravu veľmi dobrý duel. Aj v ďalšom týždni v Turecku budeme dobre trénovať, aby sme boli čo najlepšie pripravení na jarnú časť.“

Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.
Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.