Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí v prvom dnešnom zápase nerozhodne

Belasí v prvom dnešnom zápase nerozhodne

ŠK Slovan v prípravnom zápase remizoval s FC Žetysu 1:1.

Belasí vstúpili do zápasu tromi šancami v rozmedzí úvodných troch minút. Už po pár sekundách prihral Lichý do behu Medvedovi, ten vystrelil k bližšej žrdi a brankár vyrazil na roh. Po následnom centri si Lichý prebral loptu v šestnástke a namieril pod brvno, brankár opäť vytlačil loptu nad. Sériu šancí zakončil Mustafič strieľaným centrom a Medved neúspešným pokusom o dorážku. Potvrdilo sa pravidlo nedáš-dostaneš, keď Altynbekov po úniku z ľavej strany otvoril skóre stretnutia – 0:1. Slovanisti sa snažili o odpoveď, Dražič však z uhla mieril vysoko nad. V 21. min nám vyšla krásna akcia, keď Šullov dlhý výkop sklepol Medved pre Mustafiča a ten z prvej kolmicou vysunul Tzovarasa, ktorého v šestnástke fauloval brankár Žetysu. Dejan Dražič z penalty namieril s prehľadom k pravej žrdi a vyrovnal – 1:1. Belasí boli aktívnejší a Kazachov takmer nepúšťali na svoju polovicu, pričom hráči Žetysu sa predviedli akurát niekoľkými nepríjemnými zákrokmi, po ktorých inkasovali žlté karty. Slovan mohol do vedenia ešte v prvom dejstve poslať Mustafič, spoza šestnástky ale mieril nepresne.

Žetysu cez polčas vymenil celú jedenástku, naše mužstvo pokračovalo v pôvodnej zostave. V 65. min Mustafič pekne vysunul napravo Dražiča, ten však v dobrej pozícii mieril nepresne. Zakrátko Šulla zákrokom pri nebezpečnej hlavičke kazašského hráča podržal belasých. Po prestávke sa hra vyrovnala a ubudlo väčších príležitostí. V 78. min Dražič prešprintoval po pravom krídle, v šestnástke si zasekol obrancu a mohol buď strieľať, alebo ešte prihrať spoluhráčovi. Rozhodol sa pre strelu, ktorú však brankár pokryl. Na druhej strane mali šancu aj Kazaši, Šulla však pri nepresnej koncovke útočníka Žetysu nemusel zasahovať.

FC Žetysu Taldykorgan – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly: 4. Altynbekov - 22. Dražič (z 11 m)

Zostava Slovana: Šulla – Hubert, Apau, Ljubičič, Lovat (85. Suchockij) – Lichý, Mustafič – Dražič, Potoma, Tzovaras - Medved

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.