Úvod Správy Transfery Slovan získal významnú ofenzívnu posilu

Slovan získal významnú ofenzívnu posilu

Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.

Do Slovana Bratislava prichádza útočník Ezekiel Henty, s ktorým vedenie klubu podpísalo 4,5 ročnú zmluvu. Nová akvizícia belasých pôsobila aj v kluboch ako AC Miláno či Lokomotiv Moskva. Ezekiel už v najbližších hodinách odcestuje do Turecka a pripojí sa k mužstvu.

Dvadsaťšesťročný útočník naposledy hral v Puskásovej Akadémii, kde si v 30 štartoch pripísal 13 presných zásahov. Má za sebou vynikajúci záver jesennej časti, keď v posledných siedmich zápasoch päťkrát skóroval.

Ezekiel Henty sa narodil v nigérijskom Lagose, od roku 2012 však hrá v Európe, keď si ho do svojej akadémie vytypoval renomovaný AC Miláno. Hral aj za Olimpiju Ľubľana, kde sa stretol v jednom tíme s Andražom Šporarom a prispel k zisku titulu. Z Ľubľany zamieril do známeho ruského klubu Lokomotiv Moskva, naposledy pôsobil v Puskásovej Akadémii. Má výborné fyzické predpoklady (výška 185 cm), zároveň je rýchly a dokáže sa presadiť v šestnástke súpera. 

„Získavame hráča veľmi zaujímavých parametrov, ktorý dokáže hrať na prakticky všetkých ofenzívnych postoch a je na tréneroch, na akej pozícii ho využijú. Ezekiel je hráč s výbornými fyzickými predpokladmi, typologicky odlišný od útočníkov, ktorých sme mali doteraz k dispozícii, no verím, že dobre zapadne do nášho herného systému. Dlhodobo sme ho sledovali počas pôsobenia v Maďarsku či Chorvátsku. Rozprávali sme sa o ňom aj s Andražom Šporarom, spoločne hrali za Ľubľanu a Andraž nám len potvrdil to, čo v Ezekielovi vidíme. Som presvedčený, že po dobrej príprave a po tom, ako sa zohrá s mužstvom, môže významne zvýšiť našu ofenzívnu silu a bude hráčom, ktorý nám gólmi pomôže nielen v domácej súťaži, ale aj v Európe,“ povedal generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml., ktorý zároveň aj zdôvodnil, prečo klub tento prestup uskutočnil už teraz a nie v lete ako bolo pôvodne plánované. „Pôvodne sme sa dohodli na spolupráci až od leta, no situácia sa v posledných hodinách rýchlo zmenila. Ezekiel prejavil veľkú túžbu prísť k nám už teraz a dohodol sa s bývalým klubom na rozviazaní kontraktu, čo si z jeho strany ceníme. Dobre si uvedomuje, že je preňho dôležité sa už na jar zžiť s tímom, aby bol čo najlepšie pripravený na novú sezónu a európske poháre. Ako klub sme samozrejme reagovali na zmenu situácie a dohodli sme sa, že Ezekiel sa k nám okamžite pripojí a bude sa pripravovať s mužstvom. Bude potrebovať určitý čas, aby sa dostal do optimálnej kondície a formy, no som presvedčený, že keď bude stopercentne pripravený, pomôže nám naplniť klubové ciele a bude prínosom,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Klub tak potvrdzuje, že aj po zrealizovaní transferu Andraža Šporara bude investovať do skvalitnenia kádra a získané financie budú použité aj na to, aby bol káder v lete ešte silnejší než v doterajšom priebehu sezóny. „Opäť budem úplne otvorený a vrátim sa k tomu, čo som hovoril po odchode Andraža Šporara. Nikdy sme neodnášali financie z klubu von a keď teraz zinkasujeme šesť miliónov eur plus bonusy, tak ich využijeme na ďalší rast klubu. V zime sme získali kvalitných hráčov ako Alen Ožbolt, Lucas Lovat či Ezekiel Henty, čo tiež stálo nemalé finančné prostriedky. Výrazné investície si vyžiadalo aj predĺženie kontraktov s viacerými dôležitými hráčmi, ktorých sme si chceli udržať v klube. Zároveň sme si poistili veľmi talentovaného mladíka Filipa Lichého a priviedli sme potenciálnych futbalistov Žana Medveda a Alena Mustafiča. Naším zámerom je mať v lete k dispozícii ešte silnejšie mužstvo než doteraz, aby sme mohli opäť zabojovať o úspech v európskych pohároch,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu, ktorý sa vyjadril aj k šírke súčasného kádra, do ktorého v zime pribudli viacerí hráči. „Chceme mať v mužstve silnú konkurenciu, aby hráči na seba tlačili a bojovali o miesta v zostave. Ak chceme v novej sezóne opäť hrať vo viacerých súťažiach, tak potrebujeme širší káder a ten nemôžeme budovať až na poslednú chvíľu v lete, ale hráčov musíme mať pripravených už teraz. Jasným cieľom je aj udržanie juniorky v druhej lige, čomu môžu pomôcť aj noví, mladí hráči. Po sústredení v Turecku si s realizačným tímom vyhodnotíme prípravu a povieme si, ktorí hráči budú hrať za A-mužstvo a ktorí viac za juniorku. Evidujeme záujem o hosťovanie našich hráčov, čiže je možné, že niektorí strávia jarnú časť na hosťovaní v inom slovenskom klube,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Ezekiel Henty už dlhšie sledoval výsledky belasých. „Prvá možnosť prísť do Slovana prišla ešte začiatkom roka 2018, no vtedy sa prestup nezrealizoval. Cítim, že to tak malo byť a až teraz nastal správny čas. Do Slovana prichádzam s veľkými očakávaniami, pretože je to najúspešnejší klub v krajine, ktorý má dobré meno aj na medzinárodnej scéne. Veľa som sa o Slovane rozprával s Andražom Šporarom a aj z jeho slov viem, čo znamená hrať za Slovan a som pripravený prijať túto výzvu. Ani mňa na jeseň neminuli skvelé výsledky v Európskej lige, pozrel som si priame prenosy zo súbojov s Besiktasom či Wolverhamptonom a hovoril som si, že také niečo chcem raz zažiť. Už som si pozrel nové Tehelné pole, je skutočne nádherné. Prichádzam s túžbou strieľať góly a pomôcť Slovanu k úspechom v lige i v európskych pohároch. Som nesmierne rád, že už teraz sa môžem pripojiť k mužstvu, bolo pre mňa dôležité čím skôr otvoriť túto etapu kariéry, na ktorú sa nesmierne teším,“ vyhlásil Ezekiel Henty.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.