Úvod Správy Transfery Belasí omladzujú stred poľa

Belasí omladzujú stred poľa

Slovan bude v môcť jarnej časti počítať s dvomi mladými stredovými hráčmi.

Zámerom Slovana Bratislava počas zimnej pauzy bolo aj omladenie stredu poľa. Vedenie klubu podpísalo profesionálnu zmluvu s 18-ročným Filipom Lichým, ktorý sa v úvode prípravy pripojil k A-tímu. Na hosťovanie s opciou zároveň prichádza talentovaný mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny Alen Mustafič (na snímke).

Filip Lichý vyšiel z Akadémie ŠK Slovan a je kapitánom slovenskej reprezentácie do 19 rokov. Jeho veľkou prednosťou je univerzálnosť, keď môže hrať prakticky kdekoľvek v strede poľa a v staršom doraste nastupoval dokonca aj na hrote útoku. V úvode zimnej prípravy sa pripojil k A-tímu, odcestoval aj na sústredenie do Turecka a prejavuje nesporný potenciál. „Filip Lichý vyšiel z našej Akadémie, ukazuje veľký potenciál a chceme mu dať šancu zabojovať o svoje miesto v A-mužstve. Vnímame jeho predpoklady a sme optimistickí ohľadom jeho ďalšieho rastu, aj preto sme si jeho ďalšie pôsobenie v klube poistili podpisom profesionálneho kontraktu. Veríme v jeho kvality a osobne som presvedčený, že sa v prvom tíme presadí a bude nasledovať príklady Dominika Greifa či Davida Strelca. Je to však len v jeho rukách a záleží len na ňom, ako bude pracovať a ako sa pobije o svoju šancu,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Veľmi si vážim, že som od klubu dostal možnosť podpísať svoj prvý profesionálny kontrakt v kariére. Tvrdo som pracoval, aby som to dosiahol a verím, že budem pre klub prínosom. Viacero hráčov v mojom veku odchádza do zahraničia, ale mojou prioritou je presadiť sa v Slovane, pretože je to klub s veľkým menom a históriou. Pri rozhodovaní sa o tom, ako ďalej v kariére, som videl inšpiráciu aj v Davidovi Strelcovi či Dominikovi Greifovi, ktorí sa z Akadémie prebojovali do prvého tímu. Rovnako mi pomáhajú skúsenejší hráči v A-mužstve, ktorí mi dávajú cenné rady a môžem čerpať z ich poznatkov. V Turecku si postupne zvykám na tempo mužského futbalu, chalani v tíme ma však podržali a vďaka nim je to na ihrisku ľahšie. Robím maximum, aby som si vybojoval svoje miesto v mužstve,“ povedal Filip Lichý.

Na hosťovanie s opciou prichádza Alen Mustafič

Alen Mustafič ako mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny a úradujúci majster svojej krajiny zabojuje o svoje miesto v Slovane Bratislava. V belasom bude hosťovať do konca prebiehajúcej sezóny, klub má následne možnosť využiť opciu na trvalý prestup.

Dvadsaťročný futbalista má už v mladom veku zaujímavú zbierku trofejí a úspechov. V sezóne 2018/19 získal s FK Sarajevo double a majstrom bol aj so starším dorastom Sarajeva v ročníku 2017/18. Je mládežníckym reprezentantom Bosny a Hercegoviny. Hráva na poste stredného záložníka, môže nastupovať na pozícii tzv. šestky i osmičky. V súbojoch využíva svoj dobrý fyzický fond (185 cm) a je to dynamický hráč, ktorý dokáže v rýchlosti operovať na veľkom priestore.

„Keďže Marinovi Ljubičičovi sa končí v lete zmluva, chceme omladiť a oživiť stred poľa. Alena sme dlhšie sledovali, je to hráč s perspektívou a potenciálom do budúcna. Upútal nás viacerými hernými charakteristikami, ktoré v našom mužstve doteraz chýbali. Ako stredný záložník je nadpriemerne rýchly a zároveň využíva svoj dobrý fyzický fond. Keďže však úroveň ligy, v ktorej hrával, je ťažké na diaľku vyhodnotiť, nechceme nič uponáhľať. Preto sme sa rozhodli pre polročné hosťovanie s následnou opciou na trvalý prestup, aby sme videli, ako sa dokáže pobiť o svoje miesto v silnej konkurencii. Je to len v jeho rukách, má šancu ukázať svoj potenciál a zabojovať o dlhodobý angažmán v Slovane,“ povedal Ivan Kmotrík ml.

„Prichádzam do významného klubu a urobím maximum, aby som sa chopil tejto veľkej príležitosti. Je to veľká výzva, pretože budem prvýkrát v kariére hrať v zahraničí, no teším sa a chcem sa pobiť o svoje miesto v Slovane. V strede poľa sa najlepšie cítim na pozícii šestky či osmičky, snažím sa uplatniť svoju rýchlosť a mám rád osobné súboje, kde využívam svoju výšku. V každom okamihu na ihrisku vydávam zo seba všetko a verím, že tým poteším aj fanúšikov. Poznám viacerých hráčov Slovana, viem, je to veľký klub a nesmierne sa teším na pôsobenie v belasom,“ vyhlásil Alen Mustafič.

Rodák z Tuzly začínal s futbalom vo svojom rodnom meste. Do svojej akadémie si ho vyhliadol úradujúci majster FK Sarajevo, kde v sezóne 2017/18 získal majstrovský titul v kategórii U19. O rok neskôr sa už prepracoval do základnej zostavy A-tímu a prispel k zisku double. Je mládežníckym reprezentantom Bosny a Hercegoviny a patrí k výrazným talentom miestneho futbalu.

Vizitka Alena Mustafiča

Krajina: Bosna a Hercegovina

Narodený: 5. júla 1999

Výška: 185 cm

Kluby: FK Sloboda Tuzla, FK Sarajevo

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.