Úvod Správy Mládež Starší žiaci bronzoví na halových majstrovstvách Slovenska

Starší žiaci bronzoví na halových majstrovstvách Slovenska

Naše žiacke výbery sa predstavili na finálovom turnaji halových majstrovstiev Slovenska.

Počas víkendu sa v Púchove uskutočnil finálový turnaj halových majstrovstiev Slovenska. ŠK Slovan mal zastúpenie v kategórii starších žiakov (U15) i mladších žiakov (U13). Výber U15 získal bronzové medaily za tretie miesto, U13 sa umiestnil na štvrtej priečke.

Starší žiaci (U15) mali výborný vstup do turnaja, keď zdolali Trenčín (1:0) i Michalovce (3:1). Belasí v ceste za prvenstvom zastavili dve tesné prehry s banskobystrickým Jupie Podlavice i duel s Trenčínom (1:5). Naša „pätnástka“ napokon uzavrela turnaj s vyrovnanou bilanciou troch víťazstiev a troch prehier a získala bronzové medaily za tretie miesto.

„Skončili sme na treťom mieste, s čím nie sme spokojní, pretože sme mali vyššie ciele a chceli sme vyhrať. Okrem jedného zápasu, ktorý nám nevyšiel, sme predvádzali dobré výkony. Najväčším problémom však bola efektivita v zakončení. V súbojoch s Jupie Podlavice, keď sme dvakrát tesne prehrali, sme boli oveľa futbalovejší a vypracovali sme si viac šancí, ktoré sme žiaľ nepremenili. Na druhej strane ma tešia individuálne výkony niektorých hráčov. Za najlepšieho brankára bol vyhodnotený Marek Bôžik a najlepším hráčom celého turnaja bol Milan Šimon Rehuš,“ povedal tréner tímu Attila Illés.

 

Výsledky ŠK Slovan U15 na finálovom turnaji halových majstrovstiev Slovenska:

ŠK Slovan – AS Trenčín 1:0 – gól Rehuš

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 3:1 – Rehuš 2, Šalkovič

ŠK Slovan – Jupie FŠMH Podlavice 0:1

ŠK Slovan – AS Trenčín 1:5 – Šalkovič

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 2:1 – Bôžik, vlastný

ŠK Slovan – Jupie Podlavice 0:1

ŠK Slovan reprezentovali: Marek Bôžik, Davyd Fesyuk – Michal Svoboda, Marcel Nemeškürti, Nino Marcelli, Milan Šimon Rehuš, Maximilián Marko, Richard Slovák, Jaroslav Šalkovič, Zoran Ivanics, Martin Homola, Martin Polniš, Alex Hipp, Martin Klaučo
Realizačný tím: Atilla Illés (hlavný tréner), Lukáš Benedik (asistent trénera), Matej Babic (tréner brankárov)

Belasá U13 si na finálovom turnaji vybrala aj dávku smoly, keď vo viacerých dueloch siahala na lepšie výsledky. Body získala pri víťazstve nad Prešovom (1:0) i pri remíze so Žilinou (1:1), čo v konečnom účtovaní stačilo na štvrtú priečku. V týchto kategóriách však výsledky nie sú prioritou a preto si aj naši mladší žiaci do 13 rokov zaslúžia pochvalu a povzbudenie. „Na tento turnaj sme sa veľmi tešili, pretože bol vyústením celej kvalifikácie, ktorá bola náročná. Po hernej stránke sa nám však vôbec nedarilo. Často sme herné situácie riešili pomaly, ťažko sme sa presadzovali a pôsobili sme trochu kŕčovito. Do každého duelu sme vstupovali s veľkým odhodlaním, ale individuálne výkony neboli optimálne. Aj napriek tomu, že turnaj pre nás nedopadol podľa predstáv, si chlapci zaslúžia pochvalu, pretože pôsobili tímovo, povzbudzovali sa aj za nepriaznivého stavu, nevzdávali sa a ďalej bojovali. V našej žiackej sekcii si turnaj zhodnotíme a budeme ďalej pracovať na odstraňovaní nedostatkov,“ vyhlásil tréner tímu Michal Polčic.

 

Výsledky ŠK Slovan U13 na finálovom turnaji halových majstrovstiev Slovenska:

ŠK Slovan – AS Trenčín 1:3 a 0:3

ŠK Slovan – MŠK Žilina 1:1 a 0:1

ŠK Slovan – Tatran Prešov 0:3 a 1:0

Strelci gólov: Michal Hrmo, Patrik Kodhaj, Šimon Polakovič

ŠK Slovan reprezentovali: Dávid Balog, Oliver Ďurík, Dominik Balog, Marko Pernička, Šimon Polakovič, Alex Veľký, Marko Bachna, Lukáš Červenka, Artur Haba, Peter Holocsy, Patrik Kodhaj, Samuel Šablatúra, Michal Hrmo, Rafael Valch

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.