Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí v úvodnom prípravnom zápase víťazne

Belasí v úvodnom prípravnom zápase víťazne

ŠK Slovan zvíťazil nad Orenburgom 1:0.

Slovanisti v úvodnom prípravnom zápase na sústredení v Turecku zdolali ruský prvoligový tím FC Orenburg 1:0. Víťazný gól strelil už v šiestej minúte Moha. Ďalším súperom na sústredení bude poľská Wisla Plock, s ktorou sa stretneme v stredu 22. januára o 15:30.

Vo veternom počasí začali belasí aktívne a od úvodu boli iniciatívnejším tímom. Už v 6. min vysunul Bajrič na ľavej strane výbornou prihrávkou Mohu. Ten prešprintoval po krídle, zasekol si obrancu a jeho strela zvnútra šestnástky aj s prispením teču brániaceho hráča skončila v sieti – 0:1. O dve minúty predviedli slovanisti peknú akciu, Čavrič našiel oblúčikom Mohu, ktorý sa tentoraz do koncovky nedostal. V 12. min centroval Dražič z rohu na zadnú žrď, Ljubičič hlavičkoval do pripraveného Klimoviča. Úvodná fáza prvého polčasu patrila jasne Slovanu, ďalšiu šancu mal Čavrič, jeho pokus z bezprostrednej blízkosti zrazil obranca na roh. Dominik Greif musel predviesť prvý zákrok až po polhodine, keď kryl pokus Sillu. Na opačnej strane kontroval Vernon prudkou hlavičkou nad bránu. Orenburg vážnejšie pohrozil až v závere polčasu – zakončenie Malykha zrazil Vernon obetavo na roh, po centri hlavičkoval zblízka Sivakov, no Greif skvele zasiahol. Náš brankár sa vytiahol aj v posledných sekundách prvého dejstva pri nepríjemnom pokuse z priameho kopu.

Cez prestávku vystriedal Ján Kozák ml. prakticky všetkých hráčov s výnimkou Kenana Bajriča, Mohu a Rafaela Rataa. Do hry sa premiérovo v belasom dostal aj Lucas Lovat, ktorý v 52. min vyslal peknú strelu zo strednej vzdialenosti a brankár mal čo robiť, aby loptu vyrazil na roh. Následne predviedol dva výborné zákroky aj Šulla, ktorý vyriešil nepríjemné situácie pred svojou bránou. V 64. min predviedli slovanisti peknú akciu, Potoma prihral pred bránu Strelcovi, ten zasiahol loptu a Pauschek sa ju snažil doraziť do siete, no brankár na čiare zasiahol. Orenburg sa snažil o vyrovnanie a vysunul sa o niečo vyššie, no naša defenzíva pracovala spoľahlivo a vpredu sa otvárali možnosti na brejky. V 76. min sa Strelec predral do šestnástky, po súboji s obrancom skončil na trávniku, no penalta sa nepískala. Aktívny Lovat v 83. min vyslal prudkú krížnu strelu, už-už sa zdalo, že si otvorí strelecký účet v Slovane, no brankár vyrazil. V závere miesto očakávanej snahy o vyrovnanie prišli niektoré prehnane agresívne zákroky hráčov ruského tímu, bodkou bola tvrdá „kosa“ zozadu na Nona. Belasí tak v prvom prípravnom zápase dosiahli triumf 1:0.

FC Orenburg – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 6. Moha

Zostava Slovana: I. polčas: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Vernon – Lichý, Ljubičič – Ratao, Dražič, Moha – Čavrič

II. polčas: Šulla – Pauschek, Apau, Bajrič (70. Vernon), Lovat – de Kamps, Nono – Daniel, Potoma, Moha (70. Dražič) – Ratao (62. Strelec, 78. Lichý)