Úvod Správy Transfery Priorita zimného prestupového obdobia splnená, belasí posilnili ľavý kraj obrany

Priorita zimného prestupového obdobia splnená, belasí posilnili ľavý kraj obrany

ŠK Slovan podpísal 4,5 ročnú zmluvu s obrancom Lucasom Lovatom.

Prioritou Slovana Bratislava počas zimného prestupového obdobia bolo posilnenie ľavého kraja obrany a zvýšenie konkurencie na tomto poste. Vedenie klubu podpísalo 4,5 ročný kontrakt s Lucasom Lovatom, ktorý je odchovancom brazílskej futbalovej školy a na Slovensku upútal veľmi dobrými výkonmi. Lucas dnes odcestuje do Turecka a pripojí sa k mužstvu na sústredení.

Zaujímavé je, že naša nová posila práve dnes oslavuje svoje 23. narodeniny. Rodák z mesta Florianópolis futbalovo vyrastal v brazílskom Avaí FC, rok strávil v juniorskom výbere známeho klubu Grémio Porto Alegre. Začiatkom roka 2019 otvoril európsku kapitolu svojej kariéry, v priebiehajúcej sezóne odohral 22 súťažných stretnutí s bilanciou 2 góly a 7 asistencií. Hráva na ľavom kraji obrany a popri plnení defenzívnych povinností dokáže podporiť útok.

„Posilnenie a zvýšenie konkurencie na poste ľavého krajného obrancu bolo prioritou zimného prestupového obdobia. Lucas je hráč, ktorého dobre poznáme, pričom na Slovensku už ukázal svoju nespornú kvalitu a predovšetkým sľubný potenciál do budúcna. Je to mladý futbalista, ktorý má výborné predpoklady a veľký priestor na zlepšenie. Chceme rozvíjať jeho schopnosti, verím, že tréneri využijú svoje znalosti na maximum, aby s ním čo najlepšie pracovali a aby bol prínosom pre celé mužstvo. Príchodom Lucasa sa trénerom otvára viacero alternatív na ľavom kraji defenzívnej formácie, je to ofenzívne ladený krajný obranca, ktorý pre nás môže byť aj v budúcnosti veľmi platný. Som rád, že sme jeho príchod dotiahli do úspešného konca a som presvedčený, že naša spolupráca bude úspešná,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Klub chce otvorene a na rovinu komunikovať skutočnosť, kde Lucas naposledy pôsobil. Podobne ako Myenty Abena, aj on naposledy hral za Spartak Trnava. „Ako som už viackrát povedal, pre nás je vždy prvoradá kvalita a nie národnosť hráča či iné faktory. Lucas kvalitu jednoznačne má a je vo výbornom futbalovom veku, keď sa môže výrazne zlepšovať. Je iné, keď angažujeme zahraničného hráča, ktorý strávil kratší čas v Trnave, než keby sme sa bavili o domácich, ortodoxných hráčoch Spartaka. Hráčov, ktorí sú Trnavčania telom a dušou, by som nikdy neangažoval. Toto však absolútne nie je prípad Lucasa Lovata a ani naposledy Myentyho Abenu, ktorý svojimi výkonmi a kvalitou jasne preukázal, že patrí do Slovana. Verím, že Lucas ho bude nasledovať, vytvorí si v Slovane a aj medzi fanúšikmi podobne silnú pozíciu ako Myenty a bude pre nás rovnako platný a prospešný,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Lucas Lovat sa teší na pôsobenie v Slovane i na opätovné stretnutie s Myentym Abenom. „Chcem sa poďakovať Slovanu za príležitosť a veľmi sa teším, že budem nosiť belasý dres. Slovan je výborný klub s kvalitnými hráčmi, dobrým zázemím a patričnými ambíciami. Počas zimy som mal ponuky aj z iných klubov, no mojou prioritou bolo prísť do Bratislavy. Túžim po titule, úspechoch a zápasoch na Tehelnom poli, ktoré som už ako hráč zažil a bola tam naozaj vynikajúca atmosféra. Teším sa aj na opätovné stretnutie s Myentym Abenom, ktorý je pre mňa ako brat a skvele si rozumieme. Viem, ako fanúšikovia vnímajú rivalitu medzi Slovanom a Spartakom, no môžem im odkázať, že sa nikdy nepozerám na to, čo bolo, ale len na to, čo bude. Chcem odovzdávať sto percent svojich schopností pre Slovan a potešiť našich priaznivcov. Verím, že ak sa mi to podarí, tak ma potom prijmú podobne pozitívne ako Myentyho. Veľmi si to prajem a urobím pre to maximum,“ povedala nová akvizícia Slovana.

Lucas Lovat sa narodil v brazílskom Florianópolis, futbalovo vyrastal v klube Avaí FC. V sezóne 2016/17 hral za známu značku Grémio Porto Alegre, nastupoval za výber do 20 rokov. Následne sa vrátil do Avaí FC a začiatkom roka 2019 prišiel na Slovensko. 

Na ľavom kraji obrany sa snaží o podporu útoku, výborný výkon podal okrem iných duelov aj v októbrovom stretnutí Spartak – DAC (1:2), keď strelil jediný gól svojho tímu a v zápase neúnavne operoval na ľavej strane či už v defenzíve, alebo v ofenzíve. V aktuálnej sezóne strelil vo všetkých súťažiach 2 góly a pridal 7 asistencií. 

 

Vizitka Lucasa Lovata

Krajina: Brazília

Narodený: 15. januára 1997

Výška: 183 cm

Kluby: Avaí FC (BRA), Gremio (BRA), Spartak Trnava (SVK)

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Na dnešnom zápase bude vo fanshope na námestí Tehelného poľa prebiehať TOTÁLNY VÝPREDAJ, zľavy až do -80%.

Neprehliadnite

Spúšťame predaj vstupeniek na osemfinále.
Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.