Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí odcestovali na sústredenie do Turecka

Belasí odcestovali na sústredenie do Turecka

Slovanisti odohrajú v Turecku aj osem prípravných zápasov.

Typická, tvrdá zimná príprava sa začína. Dnes popoludní nabrala výprava Slovana Bratislava smer Antalya, odkiaľ je len neďaleko do tréningového strediska v Beleku. V osvedčenom prostredí strávi naše mužstvo štyri týždne, ktoré poslúžia na dôkladnú prípravu na jarnú časť ročníka.

V nominácii na sústredení sú všetci hráči súčasného kádra vrátane najnovšej posily Alena Ožbolta. S tímom cestoval aj mladý útočník Žan Medved a traja mladí futbalisti z Akadémie ŠK Slovan – brankár Martin Trnovský, stredový hráč Filip Lichý a ofenzívny stredopoliar Denis Potoma. Na sústredenie odcestoval aj Andraž Šporar, o ktorého je na prestupovom trhu veľký záujem.

„V Turecku som sa na sústredení ešte nebol, no dal som na asistentov, ktorí si tamojšie podmienky len pochvaľovali. Určite to bude na špičkovej úrovni a verím, že sústredenie sa vydarí. Dôležité je, aby boli chalani zdraví a absolvovali všetky tréningové jednotky,“ povedal Ján Kozák ml.

Belasí strávia v Turecku štyri týždne, počas ktorých odohrajú osem prípravných zápasov. V úvode budú prevládať dvojfázové tréningy, postupne pribudnú aj prípravné zápasy. „Každý deň budeme trénovať dvojfázovo, pričom úvodné dva týždne budú zamerané najmä na fyzickú stránku. Dopoludnia budeme trénovať s loptou, no budú to náročné tréningy, a popoludní už budú hráči behávať väčšinou bez lôpt. V úvodných troch prípravných zápasoch vždy hráči absolvujú po 45 minút, aby sme druhý deň mohli ďalej naplno trénovať,“ pokračoval tréner Slovana. Máme za sebou vydarenú jesennú časť a zimujeme s desaťbodovým náskokom na čele ligovej tabuľky, čo však vôbec nie je dôvod na uspokojenie. Naopak, v celom klube i v realizačnom tíme A-mužstva prevláda túžba ďalej sa zlepšovať. „Chceme sa zlepšiť po každej stránke a môžem povedať, že nás čaká naozaj tvrdá príprava. Je to však potrebné a nevyhnutné. Ak chceme držať krok aj s tými najlepšími v Európe, tak musíme byť výborne fyzicky pripravení. Aj to je cesta ako sa priblížiť k veľkým európskym mužstvám. Stále cítime veľkú motiváciu, v lige síce máme desaťbodový náskok, no o titule nie je rozhodnuté a nič nepodceníme. Vplývame na hráčov, aby si uvedomili, že náskok v lige ani výsledky v Európe ešte nič neznamenajú, keďže potrebujeme byť lepší po všetkých stránkach a musíme na seba vytvárať určitý tlak.“

Prvý týždeň prípravy bol zameraný najmä na fyzické testovanie, no slovanisti stihli aj niekoľko tréningových jednotiek. „Čo sa týka testov, tak s výsledkami môžeme byť vcelku spokojní, hráči splnili to, čo mali a prišli dobre pripravení. Výsledky testov využijeme aj na sústredení. Niektorí hráči hlásili menšie choroby, no teraz sú v poriadku a verím, že sa nám budú vyhýbať akékoľvek zdravotné ťažkosti. Som rád, že s nami cestuje aj Alen Ožbolt, ktorý môže ukázať svoje schopnosti a zabojovať o svoje miesto v zostave,“ uzavrel Ján Kozák ml.

V Turecku odohráme osem prípravných zápasov so súpermi zo šiestich rôznych krajín. Postupne vyzveme ruského prvoligistu FC Orenburg, následne poľskú Wislu Plock a známy ruský klub Rubin Kazaň. Na 29. január a 1. február sú naplánované vždy po dva zápasy so zaujímavými súpermi z Bieloruska, Ukrajiny, Slovinska a Bulharska. Generálkou bude súboj s bulharským majstrom a účastníkom jarnej vyraďovacej fázy Európskej ligy Ludogorcom Razgrad.

 

Prípravné zápasy na sústredení v Turecku:

18. január: FC Orenburg (Rusko) – ŠK Slovan

22. január: Wisla Plock (Poľsko) – ŠK Slovan

25. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan

29. január: FC Dynamo Brest (Bielorusko) – ŠK Slovan

29. január: FC Karpaty Ľvov (Ukrajina) - ŠK Slovan

1. február: NK Olimpija Ľubľana (Slovinsko) – ŠK Slovan

1. február: Lokomotiv Plovdiv (Bulharsko) - ŠK Slovan

7. február: Ludogorec Razgrad (Bulharsko) – ŠK Slovan

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Už na zápase s Michalovcami bude platné nové nariadenie o organizácii hromadných podujatí.
Žan Medved ťahá štvorzápasovú gólovú sériu.
Dnes sa vstupenky na finále pohára nebudú predávať.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na dva zostávajúce ligové zápasy.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.