Úvod Správy Transfery Slovan si poistil služby štyroch dôležitých obrancov

Slovan si poistil služby štyroch dôležitých obrancov

Belasí si zazmluvnili služby dôležitých hráčov.

ŠK Slovan vstúpil do zimnej prípravy v rovnakom zložení, v akom sme končili úspešný rok 2019. Do tréningov sa zapojili všetci kľúčoví hráči, pričom prioritou vedenia klubu je udržať káder pokope bez výraznejších zmien. V tejto chvíli je z pohľadu odchodov aktuálna budúcnosť Andraža Šporara, na ktorého evidujeme ponuky z viacerých zahraničných klubov.

Vedenie klubu si počas zimy poistilo služby ďalších dôležitých hráčov. Slovan predĺžil kontrakty s kapitánom Vasilom Božikovom, ktorému sa pôvodná zmluva končila v lete, a taktiež s Vernonom de Marcom, autorom postupového gólu z dvojzápasu s PAOK. V belasom zostáva aj odchovanec Lukáš Pauschek, ktorému by pôvodná dohoda vypršala na konci januára. Aj vzhľadom na výrazný záujem zo zahraničia si Slovan poistil služby obrancu Jurija Medveděva.

Vasil Božikov a Lukáš Pauschek podpísali nové zmluvy na 2,5 roka, Vernon de Marco i Jurij Medveděv na 3,5 roka.

V Slovane pokračuje aj brazílsky ofenzívny univerzál Rafael Ratao, ktorý na jeseň strelil sedem gólov a v mladom veku má potenciál sa ďalej zlepšovať.

„Vďaka úspešným krokom na prestupovom trhu sme dokázali vytvoriť silnú kostru mužstva, ktorá má dlhodobú perspektívu. Prešli sme si najťažším obdobím a dnes už sa môžeme oprieť o hráčov, ktorí sú nositeľmi kvality. Po úspešnej jesennej časti, keď sme sa v dobrom svetle ukázali aj v Európskej lige, bolo naším zámerom poistiť si služby našich dôležitých hráčov. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo a dnes už nemusíme čakať do leta, či sa napríklad s kapitánom Vasilom Božikovom dohodneme na novej zmluve alebo nie. Dnes môžeme povedať, že Vasil bude naďalej súčasťou Slovana Bratislava, z čoho sa veľmi tešíme. Vasil v Slovane odvádza skvelú prácu, je správnym kapitánom a vzorom pre mládežníkov i ďalších hráčov v tíme. Jeho zotrvanie v klube patrilo medzi naše priority,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Po podpise nových zmlúv má najúspešnejší slovenský klub stabilizovanú obrannú formáciu. „Návratom Vernona de Marca z hosťovania sme dokázali stabilizovať ľavý kraj obrannej formácie. Vernon herne rástol, po dvoch rokoch na hosťovaní prejavil vôľu zabojovať o svoje miesto v Slovane Bratislava, a preto sme mu ponúkli nový kontrakt. Jurij Medveděv na pravom kraji obrany dlhodobo podáva stabilné výkony, veľmi dobre sa prezentoval aj v Európskej lige. Lukášovi Pauschekovi sme po hernom výpadku dali na jeseň priestor opäť naštartovať futbalovú kariéru. Bolo len na ňom, ako využije ponúknutú možnosť. Lukáš v jesenných dueloch ukázal svoje kvality a som veľmi rád, že bude pokračovať v našom klube,“ doplnil generálny riaditeľ klubu.

Posilou do budúcna mladý slovinský útočník

Podobne ako v lete pri Georgiosovi Tzovarasovi, aj teraz využil Slovan možnosť získať mladého, perspektívneho hráča. Posilou do budúcna je 20-ročný útočník Žan Medved, ktorý je odchovancom slovinského Mariboru. Následne bol kmeňovým hráčom Olimpije Ľubľana, na jeseň hosťoval v druholigovom NK Fuzinar, kde strelil 14 gólov. „Žan Medved pocestuje na sústredenie do Turecka a bude len na ňom, ako zabojuje o svoje miesto. Keďže prichádza ako hráč s potenciálom do budúcna, je možné, že bude na jar nastupovať aj za našu juniorku. Dlhšie sme ho sledovali, na jeseň sa mu mimoriadne strelecky darilo a chceme ho ďalej rozvíjať,“ vyjadril sa Ivan Kmotrík ml.

„Vážim si, že mi Slovan dáva takúto príležitosť. Po pôsobení v Slovinsku prišiel správny čas prijať novú výzvu a zlepšovať sa v silnom klube. Viem, že prichádzam do silnej konkurencie, no chcem sa zlepšovať a byť čo najviac prospešný pre tento klub. Mám za sebou vydarenú jesennú časť, no teraz prichádzam do úplne iného prostredia a inej súťaže, takže budem musieť na sebe veľa pracovať, aby som sa chopil tejto šance. Som na to pripravený a teším sa, že môžem zabojovať o miesto v tíme," povedal Žan Medved. 

Hlasy hráčov 

Vasil Božikov, kapitán tímu: „Mojou prioritou bolo zostať v Slovane a ani som veľmi neriešil iné ponuky. Podpísal som novú zmluvu a teším sa, že budem naďalej nosiť dres tohto veľkého klubu. Chcem zostať v Slovane, keďže klub od môjho príchodu neustále rastie a cítim, že sa tu môžem ďalej zlepšovať. Som presvedčený, že máme potenciál, aby sme aj s podporou fanúšikov opäť boli úspešní na domácej i medzinárodnej scéne. Chcem sa poďakovať aj p. Kmotríkovi za investície, ktoré urobil pre celý klub, máme neustále lepšie podmienky na futbalový rast.“

Jurij Medveděv: „Vnímal som prestupové šumy, ktoré sa okolo mňa točili, no v Slovane som začal normálne prípravu a naplno som sa koncentroval na každý tréning. Vážim si, že mi klub ponúkol predĺženie zmluvy a ďakujem za prejavenú dôveru. Som veľmi rád, že pokračujem v Slovane, pretože verím, že môžeme dosiahnuť ešte viac ako doteraz a to či už na domácej, alebo aj na európskej scéne.“ 

Lukáš Pauschek: „Som veľmi rád, že po náročnom období, ktorým som si prešiel počas uplynulého roka, sa môžem opäť sústrediť iba na futbal. Slovan pre mňa veľa znamená, v klube som prakticky odmalička a veľmi si vážim, že môžem hrať na novom Tehelnom poli, na ktoré som sa veľmi tešil. Vážim si, že mi Slovan po hernom výpadku podal pomocnú ruku, mohol som trénovať s tímom a hrať zápasy. Pomerne rýchlo som sa vrátil do zápasového tempa a na ihrisku som sa cítil čoraz lepšie. Teším sa, že som podpísal nový kontrakt a ďalšiu etapu kariéry budem písať v klube, ktorý mám v srdci.“

Rafael Ratao: „Veľmi som si prial pokračovať vo svojej kariére v Bratislave. V minulom roku som aj vinou zranenia ešte nemohol ukázať svoj celý potenciál, no aj cez pauzu som tvrdo makal, aby som na jar vybehol na ihrisko v lepšej forme. Svojimi výkonmi chcem fanúšikov i všetkých v klube presvedčiť, že si zaslúžim ich dôveru a túžim pomôcť Slovanu k ďalším úspechom.“

Vernon de Marco: „Je normálne, že po takej vydarenej jesennej časti, akú sme absolvovali, evidovali viacerí hráči záujem zo zahraničných klubov. Riešim však iba Slovan a je skvelé, že sme podpisom zmluvy spečatili moju budúcnosť. Chcem naďalej hrať za Slovan, cítim sa tu ako doma, pričom klub sa neustále posúva dopredu a zlepšuje sa. Aj ja sa chcem zlepšovať a byť ešte lepším a platnejším hráčom.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Dominik Greif sa premiérovo stal víťazom ankety Hráč mesiaca Fortuna ligy.
V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.