Úvod Správy Prípravné zápasy Zatiaľ bez zmien, rozpredávanie kádra je vylúčené

Zatiaľ bez zmien, rozpredávanie kádra je vylúčené

Aktuality zo zimnej prípravy belasých.

Dnes belasí absolvovali prvé stretnutie s médiami v novom roku 2020. Na otázky novinárov odpovedali aj zástupcovia vedenia klubu, ktorí sa vyjadrili k téme, ktorá fanúšikov najviac zaujíma – aktuálne pohyby v kádri a možné zmeny z pohľadu príchodov a odchodov.

Prirodzene, najväčší záujem vyvoláva budúcnosť Andraža Šporara. „Dnes je priskoro povedať, či a kde Andraž prestúpi. Obdržali sme ponuky z rôznych krajín a pokračujeme v rokovaniach. Ponuky sa blížia k úrovni, ktoré sú pre klub akceptovateľné. Nerád by som konkretizoval sumu predtým, ako sa prípadný transfer zrealizuje, no môžem potvrdiť, že by to bol najdrahší prestup v histórii smerom zo Slovenska,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. V súčasnosti Andraž trénuje s naším tímom a je na zozname hráčov, ktorí pocestujú na sústredenie do Turecka. Jeho budúcnosť je otvorená. „Stále je tu možnosť, že Andraž zostane u nás. Nie sme pod žiadnym tlakom alebo stresom, som presvedčený, že aj v prípade zotrvania v Slovane by mal Andraž naďalej motiváciu sa zlepšovať a strieľať góly za náš tím. Andraž k tejto situácii pristupuje absolútne profesionálne.“

Záujem je však aj o ďalších hráčov. „Evidujeme seriózny záujem o Jurija Medveděva z Anglicka, zahraničné kluby sa zaujímajú aj o Mohu, Dávida Holmana či Myentyho Abenu. V našom záujme však nie rozpredávať káder. Aj pokiaľ Andraž odíde, tak neplánujeme veľké zmeny. Práve naopak, mužstvo chceme posilniť, aby sme v lete boli ešte lepšie pripravení na európske súťaže,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu.

Športový úsek v spolupráci so skautingom rieši aj prípadné posily. „Káder je široký a na jeseň zvládal tri súťaže. Máme však vytypovaných hráčov a náš skauting pracuje, aby sme v aj v prípade akéhokoľvek predaja mali pripravenú alternatívu,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml., ktorý reagoval na otázky ohľadom medializovaného záujmu klubu o služby ľavého krajného obrancu, resp. krídelníka Lucasa Lovata a útočníka Alena Ožbolta. „Lucas Lovat je hráč, o ktorého máme záujem, no naďalej rokujeme a máme niekoľko detailov, ktoré musíme dotiahnuť. Ak sa nám to podarí, mal by nás posilniť. Má zaujímavé atribúty, ktoré sú pre nás zaujímavé aj smerom do budúcna a počas pôsobenia na Slovensku ukázal kvalitu. Práve post ľavého krajného obrancu bol pre nás v zimnom prestupovom období jedným z kľúčových, preto sme si Lovata vytypovali. Alena Ožbolta sme sledovali a máme záujem o jeho služby. Bude len na ňom, či zvýši konkurenciu v tíme alebo priamo nahradí Andraža Šporara, samozrejme za predpokladu, ak by Andraž naozaj v zime odišiel.“

Často skloňovanou témou je aj budúcnosť Vladimíra Weissa mladšieho, ktorý v zime ukončil pôsobenie v Katare a momentálne je bez klubovej príslušnosti. „Prvoradý je Vladov zdravotný stav, momentálne sa pripravuje individuálne. Vieme, že Vlado má záujem pôsobiť v Slovane, no teraz je predčasné potvrdiť alebo vyvrátiť, či bude teraz alebo od leta nosiť belasý dres. Spoločne sme sa rozprávali na túto tému, pričom je viacero záujemcov o jeho služby, takže uvidíme, ako sa situácia vyvinie,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Nové zmluvy pre Božikova, Pauscheka a Vernona

Otázkou bola budúcnosť viacerých hráčov, ktorým sa v najbližšom období končili zmluvy. „Absolvovali sme náročné rokovania či už v prípade Vasila Božikova alebo Vernona de Marca, ale som rád, že sme dospeli k dohode a káder zostáva pokope, nepredpokladám žiadne veľké zmeny smerom von. Vyvíjame maximálne úsilie, aby sme udržali všetky opory v našom tíme a som presvedčený, že sa nám to aj podarí. Otázny zostáva iba Andraž, ktorý je dôležitou súčasťou mužstva, no aj v prípade odchodu som presvedčený, že ho v horizonte leta dokážeme nahradiť, aby sme boli čo najlepšie pripravení na európsku súťaž,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Zo športového pohľadu je dôležité, že v tíme pokračujú traja obrancovia, s ktorými klub predĺžil zmluvy. „Tešíme sa, že aj napriek viacerým ponukám na našich hráčov máme stabilizovaný káder. Som veľmi rád, že sme predĺžili kontrakty s Vasilom Božikovom, Lukášom Pauschekom a Vernonom de Marcom. Najmä o Vasila Božikova mali záujem kluby z Bulharska či Turecka, Vernon zase dostal ponuku z Mexika. Títo traja hráči však prejavili záujem zotrvať v našom klube a dospeli sme k dohode o predĺžení spolupráce,“ povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Na sústredenie do Turecka však odcestujú aj mladí hráči z Akadémie ŠK Slovan. „Novinkou je Filip Lichý, ktorý sa pripojil k tréningovému procesu A-tímu a odcestuje aj do Turecka. V nominácii na sústredenie sú aj ďalší mladíci Denis Potoma a Martin Trnovský.“

Zimná príprava sa naplno rozbieha. „Príprava je rozdelená do dvoch blokov. Prvý sa začal v domácich podmienkach testovaním a všeobecnou prípravou. V sobotu odlietame do Turecka, kde odohráme 8 prípravných zápasov, generálkou bude súboj s Ludogorcom. Stretneme sa s kvalitnými súpermi a veríme, že sa čo najlepšie pripravíme na jarnú časť súťaže,“ uzavrel Richard Trutz.

 

Prípravné zápasy na sústredení v Turecku:

18. január: FC Orenburg (Rusko) – ŠK Slovan

22. január: Wisla Plock (Poľsko) – ŠK Slovan

25. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan

29. január: FC Dynamo Brest (Bielorusko) – ŠK Slovan

29. január: FC Karpaty Ľvov (Ukrajina) - ŠK Slovan

1. február: NK Olimpija Ľubľana (Slovinsko) – ŠK Slovan

1. február: Lokomotiv Plovdiv (Bulharsko) - ŠK Slovan

7. február: Ludogorec Razgrad (Bulharsko) – ŠK Slovan

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Dominik Greif sa premiérovo stal víťazom ankety Hráč mesiaca Fortuna ligy.
V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.