Úvod Správy Prípravné zápasy Zatiaľ bez zmien, rozpredávanie kádra je vylúčené

Zatiaľ bez zmien, rozpredávanie kádra je vylúčené

Aktuality zo zimnej prípravy belasých.

Dnes belasí absolvovali prvé stretnutie s médiami v novom roku 2020. Na otázky novinárov odpovedali aj zástupcovia vedenia klubu, ktorí sa vyjadrili k téme, ktorá fanúšikov najviac zaujíma – aktuálne pohyby v kádri a možné zmeny z pohľadu príchodov a odchodov.

Prirodzene, najväčší záujem vyvoláva budúcnosť Andraža Šporara. „Dnes je priskoro povedať, či a kde Andraž prestúpi. Obdržali sme ponuky z rôznych krajín a pokračujeme v rokovaniach. Ponuky sa blížia k úrovni, ktoré sú pre klub akceptovateľné. Nerád by som konkretizoval sumu predtým, ako sa prípadný transfer zrealizuje, no môžem potvrdiť, že by to bol najdrahší prestup v histórii smerom zo Slovenska,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. V súčasnosti Andraž trénuje s naším tímom a je na zozname hráčov, ktorí pocestujú na sústredenie do Turecka. Jeho budúcnosť je otvorená. „Stále je tu možnosť, že Andraž zostane u nás. Nie sme pod žiadnym tlakom alebo stresom, som presvedčený, že aj v prípade zotrvania v Slovane by mal Andraž naďalej motiváciu sa zlepšovať a strieľať góly za náš tím. Andraž k tejto situácii pristupuje absolútne profesionálne.“

Záujem je však aj o ďalších hráčov. „Evidujeme seriózny záujem o Jurija Medveděva z Anglicka, zahraničné kluby sa zaujímajú aj o Mohu, Dávida Holmana či Myentyho Abenu. V našom záujme však nie rozpredávať káder. Aj pokiaľ Andraž odíde, tak neplánujeme veľké zmeny. Práve naopak, mužstvo chceme posilniť, aby sme v lete boli ešte lepšie pripravení na európske súťaže,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu.

Športový úsek v spolupráci so skautingom rieši aj prípadné posily. „Káder je široký a na jeseň zvládal tri súťaže. Máme však vytypovaných hráčov a náš skauting pracuje, aby sme v aj v prípade akéhokoľvek predaja mali pripravenú alternatívu,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml., ktorý reagoval na otázky ohľadom medializovaného záujmu klubu o služby ľavého krajného obrancu, resp. krídelníka Lucasa Lovata a útočníka Alena Ožbolta. „Lucas Lovat je hráč, o ktorého máme záujem, no naďalej rokujeme a máme niekoľko detailov, ktoré musíme dotiahnuť. Ak sa nám to podarí, mal by nás posilniť. Má zaujímavé atribúty, ktoré sú pre nás zaujímavé aj smerom do budúcna a počas pôsobenia na Slovensku ukázal kvalitu. Práve post ľavého krajného obrancu bol pre nás v zimnom prestupovom období jedným z kľúčových, preto sme si Lovata vytypovali. Alena Ožbolta sme sledovali a máme záujem o jeho služby. Bude len na ňom, či zvýši konkurenciu v tíme alebo priamo nahradí Andraža Šporara, samozrejme za predpokladu, ak by Andraž naozaj v zime odišiel.“

Často skloňovanou témou je aj budúcnosť Vladimíra Weissa mladšieho, ktorý v zime ukončil pôsobenie v Katare a momentálne je bez klubovej príslušnosti. „Prvoradý je Vladov zdravotný stav, momentálne sa pripravuje individuálne. Vieme, že Vlado má záujem pôsobiť v Slovane, no teraz je predčasné potvrdiť alebo vyvrátiť, či bude teraz alebo od leta nosiť belasý dres. Spoločne sme sa rozprávali na túto tému, pričom je viacero záujemcov o jeho služby, takže uvidíme, ako sa situácia vyvinie,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Nové zmluvy pre Božikova, Pauscheka a Vernona

Otázkou bola budúcnosť viacerých hráčov, ktorým sa v najbližšom období končili zmluvy. „Absolvovali sme náročné rokovania či už v prípade Vasila Božikova alebo Vernona de Marca, ale som rád, že sme dospeli k dohode a káder zostáva pokope, nepredpokladám žiadne veľké zmeny smerom von. Vyvíjame maximálne úsilie, aby sme udržali všetky opory v našom tíme a som presvedčený, že sa nám to aj podarí. Otázny zostáva iba Andraž, ktorý je dôležitou súčasťou mužstva, no aj v prípade odchodu som presvedčený, že ho v horizonte leta dokážeme nahradiť, aby sme boli čo najlepšie pripravení na európsku súťaž,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Zo športového pohľadu je dôležité, že v tíme pokračujú traja obrancovia, s ktorými klub predĺžil zmluvy. „Tešíme sa, že aj napriek viacerým ponukám na našich hráčov máme stabilizovaný káder. Som veľmi rád, že sme predĺžili kontrakty s Vasilom Božikovom, Lukášom Pauschekom a Vernonom de Marcom. Najmä o Vasila Božikova mali záujem kluby z Bulharska či Turecka, Vernon zase dostal ponuku z Mexika. Títo traja hráči však prejavili záujem zotrvať v našom klube a dospeli sme k dohode o predĺžení spolupráce,“ povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Na sústredenie do Turecka však odcestujú aj mladí hráči z Akadémie ŠK Slovan. „Novinkou je Filip Lichý, ktorý sa pripojil k tréningovému procesu A-tímu a odcestuje aj do Turecka. V nominácii na sústredenie sú aj ďalší mladíci Denis Potoma a Martin Trnovský.“

Zimná príprava sa naplno rozbieha. „Príprava je rozdelená do dvoch blokov. Prvý sa začal v domácich podmienkach testovaním a všeobecnou prípravou. V sobotu odlietame do Turecka, kde odohráme 8 prípravných zápasov, generálkou bude súboj s Ludogorcom. Stretneme sa s kvalitnými súpermi a veríme, že sa čo najlepšie pripravíme na jarnú časť súťaže,“ uzavrel Richard Trutz.

 

Prípravné zápasy na sústredení v Turecku:

18. január: FC Orenburg (Rusko) – ŠK Slovan

22. január: Wisla Plock (Poľsko) – ŠK Slovan

25. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan

29. január: FC Dynamo Brest (Bielorusko) – ŠK Slovan

29. január: FC Karpaty Ľvov (Ukrajina) - ŠK Slovan

1. február: NK Olimpija Ľubľana (Slovinsko) – ŠK Slovan

1. február: Lokomotiv Plovdiv (Bulharsko) - ŠK Slovan

7. február: Ludogorec Razgrad (Bulharsko) – ŠK Slovan

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Priamy prenos z prípravného zápasu na sústredení v Turecku.
Slovanisti sa v sobotu o 10:00 stretnú s Rubinom Kazaň.
Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.

Neprehliadnite

Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.
ŠK Slovan zrealizoval najväčší prestup v histórii Slovenska.
Fanúšikom ponúkame prehľad viacerých zaujímavostí o novom štadióne Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.