Podporte belasých v ankete Hráč mesiaca

O hlasy sa uchádzajú Michal Šulla, Vasil Božikov, Dávid Holman a Andraž Šporar.

Belasí majú za sebou vydarený záver roka 2019. V priebehu novembra a decembra získali v lige 13 bodov z 15 možných, zvýšili náskok na čele tabuľky a ani raz neinkasovali. V ankete Hráč mesiaca Fortuna ligy za november a december máme štyroch zástupcov.

Našich hráčov môžete podporiť svojím hlasom na https://hracmesiaca.zoznam.sk/. Hlasovanie prebieha do pondelka 23. decembra.

Michal Šulla si v novembri a decembri pripísal vo Fortuna lige tri čisté kontá, keď postupne vychytal nulu v zápasoch so Sereďou, Žilinou i Dunajskou Stredou. V dueli s DAC sa dokonca za stavu 0:0 zneškodnil pokutový kop Davisa a výrazne prispel k nášmu triumfu.

Vasil Božikov v priebehu novembra a decembra nevynechal na ihrisku ani jedinú minútu a aj on sa podieľal na tom, že sme ani raz neinkasovali. Vasil má veľmi dobré defenzívne štatistiky a právom sa uchádza o ocenenie pre najlepšieho hráča mesiaca.

Dávid Holman peknou strelou z hranice šestnástky rozhodol o našom dôležitom víťazstve v Zlatých Moravciach (1:0) a presnou prihrávkou pripravil presný zásah pre Andraža Šporara v domácom zápase s Dunajskou Stredou. Aj Dávid sa svojimi výkonmi podieľal na našom úspešnom závere jesennej časti.

Andraž Šporar naďalej potvrdzuje svoje kvality. V súboji so Sereďou naskočil na ihrisko na posledných 25 minút, čo mu stačilo na to, aby dvomi gólmi strhol tri body na stranu belasých. Vydarenú jesennú časť uzavrel Andraž v poslednom kole s Dunajskou Stredou, keď po peknej kľučke na brankára Jedličku strelil svoj dvanásty ligový gól v sezóne.