Úvod Správy Skvelý výkon so Stuttgartom, no prehra 0:1

Skvelý výkon so Stuttgartom, no prehra 0:1

V prvom zápase play-off Európskej ligy s VfB Stuttgart prehral Slovan Bratislava 0:1

V odvete play-off o skupinovú fázu Európskej ligy UEFA budeme doháňať jednogólové manko. Vo štvrtkovom prvom stretnutí play-off európskeho pohára č. 2 sme na domácom trávniku podľahli nemeckému tímu VfB Stuttgart (0:1). Hoci bol Slovan počas celého zápasu aktívnejším a lepším tímom, gólového efektu sa napriek niekoľkým veľkým šanciam nedočkal, skórovať sa podarilo v 89 min iba hosťujúcemu Harnikovi. Výkon „belasých“ na Pasienkoch však dáva tímu trénera Jozefa Jankecha nádeje, že postup sa dá vybojovať aj na pôde hostí.

Od začiatku zápasu sme boli aktívnejší. V 3. min priťukol Mamadou Bagayoko Erikovi Grendelovi, ktorého tvrdá strela letela len tesne vedľa pravej žrde brankára Ulreicha. Gólovo udrieť však mohlo aj na druhej strane. V 15. min centroval Pogrebňak na Gebharta, ktorý hlavičkou mieril len vedľa bránky Matúša Putnockého. O tri minúty posunul loptu stredopoliar Slovana Filip Kiss na Jakuba Sylvestra, mladý útočník však mieril len do stredu bránky. Veľkú šancu sme mali aj v 32. min, na priamy kop Erika Grendela však kapitán Martin Dobrotka nedočiahol, lopta preletela tesne vedľa pravej žrde. Blízko gólu sme boli aj počas šesťminútového nadstaveného času. Hlavička Bagayoka však skončila vedľa. Vedúcim presným zásahom sa neprezentovalo ani dobiedzajúce trio Jakub Sylvestr, Karim Guédé, Mamadou Bagayoko.

Aj po zmene strán sme pokračovali v aktivite. Herná prevaha vyústila v 56. min do šance stredopoliara Filipa Kissa, ktorý strelou z otočky spoza šestnástky len tesne minul bránku. Už o dve minúty si však veľkú šancu vypracovali aj hostia. Gentner z bezprostrednej blízkosti hlavičkou nastrelil žrď, z následného protiútoku sa neujala technická strela Milana Ivanu. V 65. min mieril Grendel tesne vedľa.  V 76. min mali obrovskú príležitosť hostia. Hviezdny útočník Stuttgartu Cacau však loptu poslal „bodlom“ len do bočnej žrde. Ten istý hráč vystrašil Matúša Putnockého aj o tri minúty neskôr, ďalekonosnú strelu musel brankár Bratislavčanov vytlačiť na rohový kop. Šok na Pasienkoch prišiel v 89. min, keď sa hlavičkou z bezprostrednej blízkosti k domácej bránke presadil hosťujúci Harnik, ktorý vsietil jediný gól stretnutia. Šancu na vyrovnanie mal ešte Filip Kiss, jeho strela len tesne minula ľavú žrď.

ŠK Slovan Bratislava (SR) - VfB Stuttgart (Nem.) 0:1 (0:0)
Gól: 88. Harnik, ŽK: 5. Bagayoko, 85. Had - 45. Degen, rozhodovali: Chapron - Boisdenghien, Perruaux (všetci Fr.), 8120 divákov
Slovan: Putnocký - Jánošík, Dobrotka, Saláta, Had - Guédé - Bagayoko, Grendel (82. M. Kuzma), F. Kiss, Ivana (61. Breznaník) - Sylvestr (67. Slovák)
Stuttgart: Ulreich - Degen, Boulahrouz, Niedermeier, Molinaro - Träsch (61. Audel), Kuzmanovič, Gentner, Gebhart - Cacau (85. Marica), Pogrebňak (67. Harnik)

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.