Úvod Správy Fortuna liga Čavrič: Verím, že sa vrátim silnejší

Čavrič: Verím, že sa vrátim silnejší

Aleksandar Čavrič má za sebou neľahkú jesennú časť sezóny.

Rok 2019 odštartoval výborne. Na zimnom sústredení v Turecku sa prezentoval vo veľmi dobrej forme, ktorú si preniesol aj do jarnej časti, keď strelil dôležité góly v domácich zápasoch s Dunajskou Stredou či Michalovcami a druhýkrát po sebe bol členom Jedenástky Fortuna ligy. V prebiehajúcej sezóne si však pre zdravotné ťažkosti pripísal len 12 štartov a na trávniku sa naposledy objavil koncom októbra.

Všetko sa začalo 22. augusta v domácom zápase s PAOK, keď absolvoval tvrdý súboj s brankárom súpera. Po tomto súboji potreboval Čavrič ošetrenie a nútene absentoval takmer dva mesiace. „Brankár ma kopol, čo samo o sebe nebolo tak bolestivé, ale následne som v plnej rýchlosti a celou váhou padol na ihrisko. Vtedy je telo ťažšie a ľahšie si privodíte zranenie, čo sa žiaľ stalo aj mne,“ vrátil sa „Čaki“ k nepríjemnému okamihu. V októbri nastúpil v pohárovom zápase v Oravskej Porube, kde dal aj gól, potom striedal v ligovom súboji s Pohroním i s Wolverhamptonom. Odvtedy sa už v zápase neobjavil. „Veľmi som chcel pomôcť chalanom v náročných dueloch v Európe i v lige, preto som sa snažil čím skôr vrátiť do hry. Žiaľ, po návrate v októbri prišli ďalšie zdravotné ťažkosti, ktoré z pohľadu zápasov predčasne ukončili moju jesennú časť. Robil som maximum, ale bolesť neprechádzala. Preto bolo rozumnejšie úplne sa vyliečiť a myslieť už na zimnú prípravu. Mrzí ma, že som vynechal tieto veľké duely a nemohol som pomôcť mužstvu.“

Kým vianočné obdobie je typické oddychom či dovolenkou, pre Aleksandara Čavriča bude mať trochu inú podobu. „Odcestoval som domov do Srbska, kde absolvujem terapie a individuálne tréningy. Ani cez sviatky si veľmi neoddýchnem, pretože sa chcem dať dokopy, aby som bol na štarte prípravy stopercentný a mohol začať naplno trénovať s tímom. Dôležité je, že teraz sa cítim oveľa lepšie než počas posledných týždňov a mesiacov. Cítim, že to ide dobrým smerom a som presvedčený, že v januári budem môcť naplno trénovať,“ hovorí 25-ročný rodák z Vukovaru.

Ofenzívny univerzál strelil v tejto sezóne 4 góly a pripísal si 1 asistenciu. V skupine Európskej ligy, na ktorú sa tak tešil, však odohral len 9 minút. „V mojej kariére ma prenasledujú problémy v čase kľúčových zápasov či podujatí. Zdravotné ťažkosti ma trápili na dvoch majstrovstvách Európy do 21 rokov i teraz počas Európskej ligy. Bolo ťažké sledovať veľké duely len na tribúne. Na druhej strane, toto ma nemôže zlomiť. Verím, že z tohto roka vyjdem ešte silnejší a ešte v budúcnosti dokážem, že môžem byť platný hráč pre Slovan,“ hovorí jeden zo služobne najstarších členov aktuálneho kádra. Aleksandar Čavrič nosí dres Slovana od septembra 2016, dlhšie sú v prvom tíme len Joeri de Kamps a Dominik Greif. „Slovan je úplne iný klub než v roku 2016. Máme za sebou významný rok a som presvedčený, že toto je len začiatok lepšej budúcnosti. Kľúčové bolo, že tím zostal v lete pokope a zároveň sme sa mohli spoľahnúť na podporu fanúšikov. Slovan je na dobrej ceste, no musíme sa naďalej zlepšovať. Tohtoročná cesta európskymi pohármi ukázala, že sa môžeme rovnať aj klubom s väčším rozpočtom či možnosťami, len treba tvrdo pracovať a nechať na ihrisku všetko. Verím, že ďalší rok bude pre nás ešte úspešnejší.“

 

Podporu zo strany fanúšikov si aj „Čaki“ veľmi váži a vyslovil im aj prianie do nového roka 2020. „Chcem pekne poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nás podporujú a taktiež tým, ktorí mi dodávali sily počas náročného obdobia. Všetkým prajem pekné Vianoce a do nového roka veľa zdravia, pretože to je tá najdôležitejšia vec. Poznám to teraz na vlastnej skúsenosti (úsmev). Vidíme sa v novom roku, nech si spolu opäť užijeme pekné chvíle,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Matúš Ružinský pri zatiaľ najväčšom zápase kariéry podržal belasých.
Názory trénerov po zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (2:2).
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:2

Neprehliadnite

Počas reprezentačnej pauzy sa do tréningového procesu zapojili traja dorastenci.
29 ročný rodák z Amsterdamu nám porozprával o celej doterajšej kariére, aj o tom, aký mal vzťah s Frankom de Boerom či s Marcom van Bastenom.
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:6.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.