Úvod Správy Európska liga Šporar: Slovan urobil obrovský krok vpred

Šporar: Slovan urobil obrovský krok vpred

Andraž Šporar je druhým najlepším strelcom Európskej ligy.

Základy úspechy nie sú vybudované za pár dní, ale často trvá mesiace či dokonca roky, keď sa správne kroky premietnu do celkového priaznivého výsledku. Vedenie klubu začiatkom roka 2018 zrealizovalo viacero príchodov hráčov, ktorí sú dôležitou súčasťou aktuálneho kádra. Jedným z nich je aj Andraž Šporar.

Slovinský kanonier to spočiatku nemal jednoduché. Hneď sa od neho čakali góly, no sám zdôrazňoval, že sa musí v prvom rade zžiť s novým klubom i so spoluhráčmi. Postupne sa rozohral do skvelej formy a dnes je s piatimi gólmi druhým najlepším strelcom Európskej ligy. Na konte má aj dve asistencie. „Prežívam zrejme najkrajšie momenty v kariére. Na Slovensku sa mi páči, Slovan mi dal všetko. Aj keby som dal za Slovan dvesto gólov, nesplatím, čo všetko mi klub dal. Som vďačný pánovi Kmotríkovi. Viem, že v úvode moje výkony neboli úplne ideálne. Včera som však dal šesťdesiaty gól v belasom drese a cítim sa naozaj výborne,“ netajil Andraž emócie v rozhovore po stretnutí s Bragou.

V roku 2019 dal najlepší ligový strelec celkom 36 gólov. Ako potvrdil aj Ján Kozák ml. na tlačovej konferencii, už dlho nehral na Slovensku lepší útočník. „Je to najkrajší rok v mojej doterajšej kariére, v jednom roku som ešte nedal viac gólov. Góly sú však len čísla. Treba na sebe pracovať a stále sa zlepšovať. Ak každý deň musia trénovať a zlepšovať sa Ronaldo či Messi, tak Šporar nemusí? Stále chcem byť lepší a ešte produktívnejší.“

Belasí uzavreli účinkovanie v Európe prehrou s Bragou, avšak po ďalšom výkone, keď mohli odísť z ihriska so vztýčenou hlavou. Aj po nepriaznivom výsledku ich fanúšikovia vytlieskali. Naše mužstvo v každom zo šiestich zápasov s tímami z Portugalska, Anglicka i Turecka odohralo vyrovnanú partiu. Trikrát sme prehrali o gól a teraz síce o dva, avšak ešte v 70. minúte sme po presnom zásahu Mohu viedli 2:1. „Z pohľadu ofenzívy sme odohrali veľmi dobrý zápas, je dobré, že sme doma opäť skórovali. Nesmieme však dostať štyri góly. Malé chyby a možno nedostatočná koncentrácia nás pripravili o lepší výsledok. Je to škoda, na druhej strane za výkon sa nemusíme hanbiť a sme radi, že nás fanúšikovia ocenili potleskom,“ pokračoval Andraž Šporar, ktorý je po včerajšku druhým najlepším strelcom Európskej ligy. „Poradie strelcov si pozriem, ale nevenujem mu špeciálnu pozornosť. Teší ma, že som medzi najlepšími strelcami Európskej ligy. Škoda, že sme ako tím nezískali viac bodov. V každom zápase sme však ukázali kvalitu a získali sme skúsenosti, v budúcnosti určite prídu aj ešte lepšie výsledky. Slovan dlhšie nebol v európskom pohári. Ak sa pozrieme o rok späť, keď sme hrali na Pasienkoch a na to, kde sme dnes, tak sme urobili ako klub obrovský krok vpred.“

Andraž je piatym najlepším strelcom v rámci celej Európy. Je prirodzené, že o jeho služby bude v zime záujem aj zo zahraničia. „Páči sa mi Slovensko, Tehelné pole je môj domov. Teraz pôjdem na dovolenku a uvidíme, čo zima prinesie. Slovan mám však naozaj rád a prirástol mi k srdcu. Mrzí ma len to, že ľudia akoby na Slovensku nevnímali futbal ako šport číslo jeden. Ak by na každý zápas chodilo 20 000 divákov, tak by hráči podľa mňa ani nerozmýšľali nad ponukami zo zahraničia. Toto je niečo, čo by sa malo zmeniť,“ pokračoval náš útočník, ktorý sa zároveň vrátil k celému roku 2019. „Tento rok priniesol veľa pekných momentov, je ťažké vybrať jeden. Krásne bolo otvorenie nového štadióna, víťazstvo nad PAOK a postup do skupiny či domáce duely s Besiktasom a Wolverhamptonom, kde deti vytvorili úžasnú atmosféru,“ uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava prehral v Kuopiu po penaltovom rozstrele.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.