Úvod Správy Európska liga Belasí po ďalšom hrdinskom výkone na konečnom treťom mieste skupiny

Belasí po ďalšom hrdinskom výkone na konečnom treťom mieste skupiny

ŠK Slovan prehral s Bragou 2:4.

Belasí aj bez vykartovaných Rabia a de Kampsa a chorého Holmana začali aktívne. V 3. min prešiel Moha po ľavej strane, vystrelil, no Tiago Sá zasiahol. O päť minút si prvý raz zachytal aj Greif, ktorý stiahol pokus Hortu. V chladnom počasí a za neustáleho dažďa, resp. snehu sa hral svižný futbal a v 18. min si slovanisti vypracovali ďalšiu zaujímavú situáciu. Dražič našiel centrom na zadnej žrdi Mohu, ten hlavičkoval, no nie dostatočne dôrazne. Následne prišla dlhšia pasáž, keď sa hralo najmä v strede poľa bez väčších šancí. V 42. min Daniel z polovice ihriska skvelou prihrávkou vysunul Šporara, ten bol rýchlejší než obranca a už zvnútra šestnástky falšom k vzdialenejšej žrdi nezadržateľne skóroval – 1:0. Škoda, že náš náskok vydržal len dve minúty. Braga kopala roh a Rui Fonte hlavičkoval k bližšej žrdi – 1:1.

Inkasovaný gól belasými nezatriasol. Krátko po začiatku druhého dejstva pripravil Daniel dobrú pozíciu pre Šporara, ten vyslal krížnu strelu a len tesne minul bránu. Na opačnej strane Greif vytesnil nad brvno nebezpečný pokus v podaní Fransérgia. V 64. min prežili belasí veľkú šancu Bragy, keď Horta z päťky namieril tesne nad bránu. Na Tehelnom poli v 70. min opäť vypuklo nadšenie, keď si Moha narazil loptu so Šporarom a z prvej trafil krásne do ľavého horného rohu – 2:1. Opäť sme však viedli len dve minúty. Francsico zo šestnástky namieril po zemi k pravej žrdi – 2:2. O tri minúty sme už prehrávali, keď bol Horta na konci kombinačnej akcie Bragy, pričom ešte brániaci Božikov nešťastne nasmeroval loptu do vlastnej siete - 2:3. V 84. min zakončoval Horta sám zvnútra šestnástky, Greif jeho strelu bravúrne vyrazil nad brvno. V samom závere ešte Paulinho upravil po brejku na 2:4.

ŠK Slovan Bratislava – SC Braga 2:4 (1:1)

Góly: 42. Šporar, 70. Moha – 44. Rui Fonte, 72. Francisco, 75. Božikov (vl.), 90. Paulinho

Žlté karty: 82. Medveděv

Rozhodovali: Gil – Sapela, Borkowski (všetci Poľsko)

Návšteva: 10 856 divákov

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, Vernon – Nono (76. Bajrič), Ljubičič – Daniel, Dražič (78. Ratao), Moha – Šporar

Braga: Tiago Sá – Esgaio, Bruno Viana, Santos, Caju (59. Viana) – Novais, Fransérgio, Agbo, R. Horta – Francisco (82. Galeno), Rui Fonte (82. Paulinho)