Úvod Správy Európska liga Chceme potešiť fanúšikov, veríme, že ich príde čo najviac

Chceme potešiť fanúšikov, veríme, že ich príde čo najviac

Čo odznelo na tlačových konferenciách pred zápasom s Bragou...

Prípravy na ďalší veľký európsky zápas pokračujú. V stredu sa uskutočnila tlačová konferencia belasých i oficiálny tréning. Braga trénovala na Tehelnom poli až o 21:00, čiže v čase výkopu duelu. Prinášame zatiaľ to najpodstatnejšie, čo odznelo na tlačových konferenciách oboch tímov.

Na zápas je aktuálne predaných cez 9 000 vstupeniek, na Tehelnom poli očakávame päťcifernú návštevu. Vstupenky sú naďalej v predaji on-line na Ticketmedia.sk, resp. v deň zápasu na Tehelnom poli od 10:00 do výkopu.

Belasí sú v K-skupine tretí so štyrmi bodmi a skóre 8:9, Braga je prvá s jedenástimi bodmi a skóre 11:7. Oba tímy ešte hrajú o konečné umiestnenie. Ak sa belasí nechcú pozerať na výsledok z duelu Wolverhampton – Besiktas, musia vyhrať, aby skončili tretí. Braga zase hrá s Wolverhamptonom o prvenstvo v skupine. „Ani jeden tím nemá dôvod hrať príliš otvorený futbal. V Európe sa hrá o výsledky, prestíž i meno klubu. K zápasu pristúpime s úplnou vážnosťou tak, akoby to bol prvý duel v skupine. Chceme potešiť divákov, ktorí pevne veríme prídu v čo najväčšom počte,“ povedal na tlačovej konferencii tréner Ján Kozák ml.

Hracia plocha na Tehelnom poli je pripravená na zajtrajší večerný duel, belasí ju však pošetrili a trénovali na Pasienkoch. Braga má ako hosťujúci klub prioritu pri výbere ihriska na tréning, a preto večer trénovala na Tehelnom poli. Slovanistom budú pre tri žlté karty chýbať dôležité postavy stredu poľa Joeri de Kamps a Ibrahim Rabiu. „Do zápasu nezasiahne ani Aleksandar Čavrič a dlhodobejšie nám chýba David Strelec. S otáznikmi sú ešte Jurij Medveděv a Dávid Holman. Máme ešte večer a celý zajtrajšok, takže uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Ako vždy však postavím tú najsilnejšiu možnú zostavu z hráčov, ktorí budú aktuálne k dispozícii,“ reagoval tréner belasých, ktorý čelil aj zaujímavej otázke o tom, kto pôjde zajtra do brány. „Táto otázka je trochu zložitejšia. Dominik Greif podával výborné výkony, Mišo Šulla zase výborne odchytal posledné duely. Dominik posledných 5-6 dní trénuje bez obmedzení. Verím, že sa rozhodneme správne a náš brankár opäť predvedie výborný výkon. Uvidíme, ktorý z nich to bude,“ nechal Ján Kozák ml. otvorenú brankársku tému.

V Brage slovanisti po heroickom výkone remizovali 2:2 a získali návod, akým môžu uspieť aj doma. „V Brage nám vyšlo taktické rozostavenie, teraz ich privítame doma, takže možno budeme hrať trochu ofenzívnejšie. Ale vždy je tam súper, ktorý má vysokú kvalitu. Pre nás sú všetky súboje v skupine náročné, zbierame skúsenosti a vážime si každú európsku konfrontáciu. Braga je líder skupiny, čo hovorí jasne o jej sile. Svojím štýlom hry, rýchlosťou a technickými hráčmi je pre nás možno najťažším súperom v skupine.“

Belasí majú pred zajtrajškom veľa motivačných prvkov, ktoré ich poženú dopredu aj napriek tomu, že už nemôžu postúpiť. V hre je tretie miesto, prestíž i body do koeficientu. Médiá zaujíma aj ambícia vyrovnať minuloročný bodový zápis slovenského účastníka, tento faktor však tréner hráčom nezdôrazňuje. „O tomto s hráčmi nehovorím. Ak tento bodový zápis vyrovnáme, tak budeme radi, ale samo o sebe to pre nás nie je motivácia. Našou ambíciou je totiž odohrať ďalší výborný zápas a pobiť sa o priaznivý výsledok. Veľmi sa tešíme a verím, že aj chalani vydajú zo seba maximum. Vieme, že už nehráme o postup a počasie možno už tak nepraje futbalu, no napriek tomu si prajeme, aby prišlo čo najviac ľudí, ktorým chceme urobiť radosť,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Vernon: Každý európsky zápas si musíme vážiť

Kabínu zastupoval na tlačovej konferencii Vernon de Marco. „V kabíne je dobrá nálada, tešíme sa z toho, čo sa nám na jeseň podarilo v domácej lige i v Európe. Ešte však nie je koniec, je tu posledný zápas. Už sa nemusíme na nič šetriť, odovzdáme zo seba všetko, aby sme nám aj fanúšikom pripravili pekné vianočné obdobie. Budeme hrať zodpovedne a túžime po tom, aby sme v poslednom zápase skupiny bodovali,“ povedal 27-ročný obranca.

„Konečne môžu prísť všetci naši fanúšikovia, očakávam, že ich bude veľa. Slovan dlhšie nehral skupinu, preto si musíme každý európsky zápas vážiť a v dobrom slova zmysle si ho aj užiť. Chladné počasie môže hrať mierne v náš prospech, ale nebude mať až tak zásadný vplyv. Verím, že to bude dobrý zápas, v ktorom budeme úspešní,“ uzavrel Vernon de Marco.

Sá Pinto: Najnebezpečnejší je Šporar

Do Bratislavy prišlo cez desať novinárov, ktorí väčšinu otázok smerovali na trénera Bragy Ricarda Sá Pinta. „Zápas berieme s plnou vážnosťou, máme svoje ciele a rekordy, ktoré chceme dosiahnuť, resp. prekonať. Nechcem vopred hovoriť o tom, či urobím aj nejaké zmeny v zostave, prišli sme však v plnej sile. Slovan síce nemôže postúpiť, ale určite bude chcieť doma zvíťaziť a nedá nám nič zadarmo. V kádri súpera sú kvalitní ofenzívni hráči ako Moha či Holman, no najnebezpečnejší je podľa mňa Šporar," povedal tréner Bragy. 

Dôležité informácie

Zápas 6. kola Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava – SC Braga sa začína vo štvrtok 12. decembra o 21:00 na Tehelnom poli. Duel povedie poľská rozhodcovská trojica Gil – Sapela, Borkowski.

Na zápas je aktuálne predaných cez 9 000 vstupeniek, na Tehelnom poli očakávame päťcifernú návštevu. Vstupenky sú naďalej v predaji on-line na Ticketmedia.sk, resp. v deň zápasu na Tehelnom poli od 10:00 do výkopu.

Organizačné pokyny nájdete TU.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Dá sa povedať, že tohtoročná pohárová Európa sa pre belasých začína až dnes. Všetko čo potrebujete vedieť o zápase 2. kola kvalifikácie Európskej ligy nájdete vo videu.

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.