Úvod Správy Európska liga Prianím k narodeninám priaznivý výsledok a zaplnené tribúny

Prianím k narodeninám priaznivý výsledok a zaplnené tribúny

Myenty Abena presne v deň zápasu s Bragou oslávi 25. narodeniny.

Všetko sa schyľuje k ďalšiemu veľkému európskemu zápasu. Tehelné pole sa už dnes odelo do oranžovo-čiernych farieb, typických pre druhú najprestížnejšiu európsku súťaž a v stredu obe mužstvá absolvujú oficiálne tréningy. Belasí sa na Bragu pripravujú s veľkým nadšením a peknú európsku cestu chcú uzavrieť priaznivým výsledkom. Vstupenky na duel s Bragou (štvrtok o 21:00) si môžete zakúpiť on-line na Ticketmedia.sk.

Každý zápas v Európskej lige je výnimočný, ten štvrtkový bude pre Myentyho Abenu ešte niečím špeciálny. Presne v deň duelu s Bragou bude mať 25 rokov. „Najkrajším darčekom by bol priaznivý výsledok, čiže ideálne víťazstvo, a zaplnené tribúny na Tehelnom poli,“ usmial sa jeden z dôležitých členov našej úspešnej európskej ceste. V kvalifikačných kolách sme v rámci Európskej ligy odohrali 6 duelov a v skupine ďalších 5 zápasov. S Bragou už síce nehráme o postup, stále je však v hre tretie miesto v K-skupine. Ak by Besiktas vyhral vo Wolverhamptone, potrebujeme tri body, aby sme skončili tretí. „Stále máme veľkú motiváciu. Je to predsa Európska liga, v ktorej je každý zápas dôležitý a každý výsledok obletí svet. V Európe sme tento rok dosiahli výborné veci a určite by nebolo dobré skončiť v skupine na štvrtom mieste. Preto chceme bodovať, aby sme sa nemuseli pozerať na výsledok z Anglicka. Hráme doma na Tehelnom poli, kde nás v skupinovej fáze prvýkrát uvidia naši verní fanúšikovia. Aj pre nich sa chceme pobiť o čo najlepší výsledok,“ vyhlásil Myenty Abena.

Začiatkom októbra belasí remizovali v Brage 2:2, keď dvakrát dotiahli náskok súpera. Braga odvtedy stratila body len pri domácej remíze s Besiktasom (3:3) a v kádri má viacero veľmi kvalitných, technicky disponovaných hráčov. „Braga je silná na lopte, hrajú kombinačný futbal a majú nebezpečné krídelné akcie. V prvom zápase sa presadili aj zo štandardnej situácie, na čo si musíme dať pozor. Čelíme veľmi kvalitnému tímu, ktorý už niečo dosiahol aj na európskej scéne. My sme im však dali dva góly a našli sme cestu, ako môžeme uspieť. Základom úspechu je pozorná obrana a naše protiútoky, v ktorých sme dobrí. Dôležitá bude efektivita, keď príde šanca, treba ju využiť.“

Kým slovanisti sa na záverečný duel roka naladili víťazstvom 2:0 nad Dunajskou Stredou, Braga prehrala na ihrisku posledného tímu portugalskej ligy Aves 0:1 a v tabuľke klesla na siedme miesto. Rovnako sa bude hrať už v typickom zimnom počasí, nie úplne typickom pre tímy z južnej Európy. „Počasie nebude hrať úlohu. Hráči súpera možno budú prvých 5 minút cítiť, že je chladnejšie, no potom sa zahrejú a zvyknú si. Je iné, keď je okolo nuly a keď je napríklad desať stupňov pod nulou. Rovnako víkendové výsledky nie sú dôležité. Futbal je o aktuálnom momente, veci z dlhodobej, ale i čerstvej minulosti už na ihrisku nič neznamenajú. Každý zápas je úplne iný. Našu myseľ nemôže zamestnávať, že sa hrá pre nás v priaznivejšom počasí alebo že Braga cez víkend prehrala. Musíme byť maximálne koncentrovaní a čo najlepšie sa pripraviť na silného protivníka,“ pokračoval Myenty Abena.

Na Tehelné pole by vo štvrtok mala prísť dvojciferná návšteva, otázne je, v akej výške. Súbojom s Bragou spoločne uzavrieme rok 2019, ktorý bol pre Slovan plný udalostí a významných okamihov. „Verím, že ľudia prídu vo veľkom počte a podporia nás. Bez fanúšikov to skrátka nie je ono, ich podporu potrebujeme. Spoločne chceme pekne uzavrieť tento rok, takže snáď nás na Tehelnom poli bude čo najviac a zažijeme vydarenú rozlúčku s rokom 2019,“ uzavrel Myenty Abena.

Vstupenky na zápas s Bragou v predaji on-line na Ticketmedia.sk i v deň zápasu od 10:00 v pokladnici na štadióne Tehelné pole.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Dá sa povedať, že tohtoročná pohárová Európa sa pre belasých začína až dnes. Všetko čo potrebujete vedieť o zápase 2. kola kvalifikácie Európskej ligy nájdete vo videu.

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.