Úvod Správy Niké liga V sobotu na Tehelnom poli tradičný šláger s DAC, pripravené sprievodné aktivity

V sobotu na Tehelnom poli tradičný šláger s DAC, pripravené sprievodné aktivity

Pozývame vás na ligový zápas s Dunajskou Stredou.

Atraktívny blok troch domácich zápasov v rozmedzí ôsmich dní pokračuje súbojom s tradičným rivalom. Belasí v sobotu o 15:30 vyzvú na Tehelnom poli súpera z Dunajskej Stredy. Je to súboj lídra súťaže s druhým tímom tabuľky, pričom súperov delí 7 bodov.

Vstupenky si od 8 eur zakúpite on-line na Ticketmedia.sk a budú v predaji aj v deň zápasu od 14:00 v pokladnici na Tehelnom poli.

O čo sa v sobotu hrá

Súboje s Dunajskou Stredou sú vždy prestížne bez ohľadu na aktuálne tabuľkové postavenie. Sobotňajší duel však bude niečím výnimočný. Na prvom mieste máme na druhý DAC sedembodový náskok, ktorý v prípade víťazstva môžeme pred zimnou pauzou navýšiť na 10 bodov. Rovnako máme motiváciu športovo odplatiť septembrovú prehru 2:5, ktorá nasledovala tri dni po odvete s PAOK a pri nesprávnom vylúčení Joeriho de Kampsa.

Sprievodné aktivity

Na sobotu sa môžu tešiť aj deti, ktoré začali s rodičmi v čoraz väčšom počte navštevovať zápasy belasých na Tehelnom poli. Pre deti budú pripravené sladké mikulášske balíčky.

Posledné jesenné ligové kolo je venované kampani Fortuna liga hrá fér. V piatok si budete môcť pozrieť ako dopadol malý predzápasový súboj medzi naším kapitánom Vasilom Božikovom a kapitánom Dunajskej Stredy. Kapitáni si pred zápasom vymenia špeciálne kapitánske pásky s motívom #HrámeFér.

Cez prestávku sa uskutoční obľúbená súťaž 20-tisícový strelec, v rámci ktorej si môžete vyskúšať, aké je to stáť na hracej ploche Tehelného poľa a zároveň môžete pri streľbe na bránu vyhrať zaujímavé finančné ceny.

V rámci polčasovej prestávky je na programe aj krst knihy Igora Dema „Srdce na trávniku,“ mapujúcej život a kariéru vynikajúceho futbalistu a bývalého hráča ŠK Slovan. Knihu si budete môcť zakúpiť aj vo fanshope na námestí štadióna za 14,99 €.

Cez prestávku bude na programe aj obľúbený fanúšikovský kvíz, v ktorom môžete vyhrať 2 vstupenky do VIP na domáci zápas ŠK Slovan.

Pred zápasom bude na námestí štadióna otvorený fanshop ŠK Slovan, kde budú v predaji aktuálne dresy, kolekcia adidas Slovan (detská, mužská i ženská), kolekcia Slovan lifestyle (detská, mužská i ženská), nové vydanie magazínu ŠK Slovan i rôzne ďalšie suveníry.

Zaujímavosti

Slovan a DAC odohrali 59 ligových zápasov. Belasí dosiahli 35 víťazstiev, 12 duelov sa skončilo nerozhodne a 12-krát sme odchádzali z ihriska s trpkosťou prehry.

V Bratislave sa nám proti DAC naozaj darí. V domácich súbojoch sme v histórii utrpeli len dve prehry, tú poslednú v marci 2015. Odvtedy sme doma šesťkrát zvíťazili a raz remizovali.

V marci prišlo na Tehelné pole na súboj s DAC 14 030 divákov, čo bola druhá najvyššia návšteva celej uplynulej sezóny. Rekord aktuálneho ročníka aktuálne drží duel Slovan – Spartak (14 933 divákov).