Úvod Správy Slovnaft Cup Je dobré, že aj na jar budeme mať viac zápasov

Je dobré, že aj na jar budeme mať viac zápasov

Názory trénerov po osemfinálovom zápase Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina.

Ján Kozák ml. (tréner Slovana): „Prvých 15-20 minút bolo vyrovnaných. Potom sme mali dobrý úsek, keď sme mohli zápas rozhodnúť. Nepodarilo sa nám to a druhý polčas sme tak trochu pretrpeli. Celkovo sme dnes neboli takí organizovaní a dôslední ako v predchádzajúcich zápasoch. Mladí hráči Žiliny vedia hrať futbal, keď im necháte priestor, využijú to. Mali sme dnes aj šťastie, plus Mišo Šulla podal výborný výkon. Tešíme sa z víťazstva. Je dobré, že aj na jar budeme mať viac zápasov. Stále máme tie najvyššie ciele v lige aj v pohári. Uvidíme, či sa nám podarí naplniť ich.

V najbližších dňoch nám ešte zostávajú dva zápasy. Verím, že v nich uspejeme a budeme mať peknú zimu. Určite počas nej budeme mať na čom pracovať. Chalani nie sú zvyknutí hrať toľko náročných duelov v rýchlom slede ako počas tejto jesene. Zvládajú to vďaka profesionálnemu prístupu a srdcu, s ktorým idú do každého zápasu. Určite však popracujeme na ich fyzickej pripravenosti, aby sme v budúcnosti mohli hrať ešte aktívnejšie a mohli tak byť ešte lepším mužstvom.“

Jaroslav Kentoš (tréner Žiliny): „V porovnaní s nedeľňajším zápasom v lige sa to dnes vymenilo. Slovan bol lepší v prvom polčase, my sme boli aktívnejší v druhom. Po dvadsiatich minútach sa domáci dostali do hry a strelili gól. Mali sme hluchú pasáž a mohli sme inkasovať druhýkrát z penalty. Potom mal Braňo Sluka stopercentnú šancu po prečíslení. Škoda, že ju nepremenil, vrátili by sme sa do zápasu. V druhom polčase sme si vytvorili dobré príležitosti. Nastrelili sme aj žrď. Žiaľ, keď ich nepremeníme, nemôžeme postúpiť. Slovanu gratulujem k postupu. My musíme pracovať na zlepšení koncovky.“

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.