Úvod Správy Slovnaft Cup Belasí cez Žilinu do štvrťfinále pohára

Belasí cez Žilinu do štvrťfinále pohára

ŠK Slovan v osemfinále Slovnaft Cup-u zvíťazil nad Žilinou 2:0.

Belasí po víťazstve 2:0 nad Žilinou postúpili do štvrtfinále Slovnaft Cup-u. O osude duelu rozhodli slovanisti už v prvom polčase, keď skórovali Nono Villar a Andraž Šporar. Čisté konto opäť vychytal Michal Šulla. Štvrťfinále sa bude hrať v marci 2020.

V chladnom počasí ako prví pohrozili hostia, strelu Jánošíka zrazil Vernon. Potom však už Slovan prebral iniciatívu a začal si vytvárať šance. V 9. min Holman v dobrej pozícii trafil len obrancu, následne to zblízka skúšali Moha i Dražič, no ani jeden z nich neprepasíroval loptu do siete. Aktívny bol Moha, ktorý to v 20. min skúsil krížnou strelou, Volešákovi vypadla lopta, no Žilinčania ju odvrátili do bezpečia. V 25. min našiel Rabiu na pravom kraji šestnástky Nona, ten si obhodil obrancu a strelou povedľa Volešáka gólovo korunoval snahu belasých – 1:0. Gól napokon pripísali ako vlastenec Kašu, ktorý sa ešte dotkol lopty a od neho sa odrazila do siete. O tri minúty po kolmici Holmana šiel na bránu Šporar, skúsil kľučku, no Volešák ho fauloval a belasí mali k dispozícii penaltu. Šporar namieril k ľavej žrdi, Volešák však vystihol smer a loptu vyrazil. V 32. min sa mohlo potvrdiť pravidlo „nedáš-dostaneš,“ keď Sluka unikol po ľavej strane, zblízka prudko vystrelil, Šulla však podržal svoj tím. O päť minút Pauschek našiel v pokutovom území Šporara, ten to skúsil pätičkou, no Volešák bol pripravený. Druhého gólu sme sa dočkali v 41. min, keď Suchockij centrom zo štandardnej situácie našiel v strede šestnástky Šporara a ten hlavičkoval ponad Volešáka – 2:0.

Krátko po prestávke sme mohli viesť rozdielom triedy, keď Nono pripravil pozíciu pre Šporara, ten zakončil, no Volešák zasiahol. V 56. min vyšiel Žiline rýchly brejk, Jánošík už bol zoči-voči Šullovi, náš brankár však držal nulu. Platilo to aj v 67. min, keď tiahla strela Sluku skončila aj za prispenia Šullu na ľavej žrdi. Belasí sa pripomenuli v 73. min, keď Nono mieril zo šestnástky vedľa. Zakrátko bolo opäť rušno pred našou bránou, Kurminowski mieril po skrumáži z päťky vysoko nad. Na opačnej strane Šporar vyzval do šance Mohu, tomu chýbal lepší prvý dotyk, aby obhodil Volešáka. Záver si už belasí postrážili a radovali sa zo zaslúženého triumfu.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:0 (2:0)

Góly: 25. Kaša (vl.), 41. Šporar

Žlté karty: 45. Holman, 52. Nono, 81. Vernon - 27. Anang, 28. Volešák, 40. Kiwior, 49. Králik, 52. Kaša

Rozhodovali: Marhefka – Ádám, Žákech

Návšteva: 3879 divákov

Slovan: Šulla – Pauschek, Bajrič, Vernon, Suchockij – Nono, Rabiu – Dražič (71. Daniel), Holman (71. de Kamps), Moha – Šporar (81. Ratao)

Žilina: Volešák – Anang, Kaša, Králik, Kiwior (66. Demiri) – Diaz – Jánošík (58. Ďuriš), Bičachčjan (74. Fazlagič), Káčer, Sluka - Kurminowski