Úvod Správy Fortuna liga Reakcia ŠK Slovan na zápas v Žiline

Reakcia ŠK Slovan na zápas v Žiline

Takéto konanie odsudzujeme, no nesúhlasíme s kolektívnou vinou.

ŠK Slovan plne kooperoval s MŠK Žilina a bezpečnostnými zložkami na zabezpečení čo najbezproblémovejšieho priebehu zápasu. Už počas týždňa náš zástupca vycestoval do Žiliny na bezpečnostnú poradu a samozrejme sa zúčastnil aj na organizačnej porade v deň zápasu. Našou prioritou bolo vyhnúť sa akýmkoľvek negatívnym prejavom a prispieť k futbalovému sviatku.

V sektore hostí v Žiline bolo takmer šesťsto fanúšikov, pričom veľká väčšina z nich sa počas zápasu venovala výhradne podpore Slovana. Chceme zdôrazniť, že samotný zápas prebehol bez väčších bezpečnostných incidentov a bez prerušenia zo strany rozhodcu. Priamo po skončení zápasu sa nemuselo hovoriť a písať o udalostiach na tribúnach, ale len o dianí na ihrisku a atmosfére na štadióne.

Dôrazne odsudzujeme konanie skupiny ľudí v sektore hostí, ktorí poškodili zariadenie štadióna. Takéto správanie je neakceptovateľné, za čo ospravedlňujeme MŠK Žilina a budeme pripravení vyrovnať vzniknutú škodu.

V médiách sa opäť kolektivizuje vina a hovorí sa ako o „priaznivcoch Slovana,“ akoby 600 ľudí v sektore len rozbíjalo toalety a ničilo štadión. Nesúhlasíme s takýmto označením. Väčšina priaznivcov v sektore sa venovala výhradne podpore svojho tímu. Mnohí z nich sa aj verejne dištancovali od primitívneho konania jednotlivcov, ktorí ničili zariadenie štadióna. Rovnako ŠK Slovan sa dištancuje od takéhoto správania a sme pripravení podniknúť všetky možné kroky, aby bol vinníci identifikovaní a náležite potrestaní. Dodnes však nemáme informácie priamo od usporiadateľskej služby a ani kamerové záznamy, ktoré by nám pomohli konať a vinníkom udeliť trest v podobe zákazu vstupu do sektoru hostí na výjazdoch i v podobe zákazu vstupu na Tehelné pole. Rovnako nemáme informáciu, či a ako počas zápasu pri neprístojnostiach zasiahla usporiadateľská služba a či boli tieto osoby odovzdané Polícii. Pokiaľ budeme vedieť vinníkov identifikovať, tak k takýmto trestom okamžite pristúpime.

Na Tehelnom poli sme už tiež zaznamenali škody v sektore hostí, tie najväčšie po európskom zápase s PAOK, taktiež po ligovom zápase s Trnavou. Náš klub miesto medializácie a umožnenia nafotenia týchto priestorov civilistom a šírenia po sociálnych sieťach riešil tieto záležitosti priamo s klubmi. Tiež sme museli riešiť opravy sektora hostí a tiež to nebolo nič príjemné. Chceme len zdôrazniť, že takéto skúsenosti sme zažili aj s jednotlivcami z fanúšikovských zoskupení iných slovenských či európskych klubov a nie je to len a výhradne problém Slovana Bratislava.

Vážime si všetkých priaznivcov, ktorí športovo podporujú Slovan. Nestojíme o takých jednotlivcov, ktorí sa prezentovali takým primitívnym konaním ako počas zápasu v Žiline. Na ničení zariadenia štadióna je nie nič hrdinské, je to číry a odsúdeniahodný primitivizmus. Preto budeme naďalej tvrdo bojovať proti negatívnym prejavom, na druhej strane však odmietame princíp kolektívnej viny a ohradzujeme sa voči tomu, keď niektorí kolektívne obviňujú všetkých fanúšikov ŠK Slovan.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.
Dôležité informácie pred sobotňajším zápasom.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.