Úvod Správy Slovnaft Cup Verím, že sme si góly nechali na pohár

Verím, že sme si góly nechali na pohár

Ján Kozák ml. v rozhovore o dvojzápase so Žilinou.

Len včera večer sa belasí vrátili zo Žiliny, dnes dopoludnia už v pravom zimnom počasí začali prípravu na stredajší pohárový duel s rovnakým súperom. Stretnú sa rovnakí súperi, avšak na inom type hracieho povrchu a v pohári, kde už stretnutie musí mať víťaza. Zápas pod Dubňom i prípravu na pohár sme ešte krátko rozobrali s trénerom Jánom Kozákom ml.

Belasí v tejto sezóne pravidelne rotujú zostavu a dokonca aj herné systémy. Od zavedeného 4-2-3-1 sa párkrát odklonili k 4-1-4-1 a v pohárovej Európe aj na 5-3-2, ktoré sa však dá čítať aj ako 3-5-2. Práve v tomto rozostavení nastúpili aj v Žiline a napriek nabitému programu boli k víťazstvu bližšie než súper, ktorý sa na nich pripravoval celý týždeň. „Tréner sa vždy pripravuje na súpera, i keď v našej lige ako Slovan ideme vždy za víťazstvom a prioritne hráme svojím zaužívaným systémom. Ale je výborné mať dva systémy, ktoré môžeme kedykoľvek využiť. Pre zmenu rozostavenia sme sa rozhodli z dôvodu, aby sme hráčom v únave pomohli vzadu, kde operovala trojica obrancov. Sledovali sme samozrejme aj hru Žiliny, pričom naše zámery nám vyšli, chýbala tomu len nadstavba v podobe gólu. Chalani zvládli zmenu výborne, nemali sme čas ju natrénovať, no ukázali sme im videá a teším sa, že sú takí vnímaví a novému systému sa prispôsobili veľmi dobre,“ povedal Ján Kozák ml.

Naše mužstvo pri nabitom programe zvládlo duel aj po fyzickej stránke. „Všetci, ktorí také niečo zažili, vedia, aké je cestovanie fyzicky náročné. Hráči ma aj trochu milo prekvapili, keď sme v druhom polčase hrali prakticky celý čas na súperovej polovici a boli sme blízko k tomu, aby sme strhli víťazstvo na svoju stranu. Berieme aj bod za remízu, no vždy chceme vyhrať.“

Ako počas celej jesene, aj teraz sa slovanisti pripravujú na anglický týždeň. Dnes dopoludnia aj počas neustáleho sneženia poctivo trénovali s myšlienkami na stredajšie osemfinále Slovenského pohára so Žilinou. „Nie je veľa času na nejaký extra tréning, v nabitom programe je cieľom čo najlepšie sa pripraviť na najbližší zápas. Som presvedčený, že ak nadviažeme na výkon zo Žiliny a chalani opäť nechajú na ihrisko všetko, budeme úspešní. Chceme hrať v pohári aj na jar. Verím, že sme si góly nechali na pohár,“ doplnil Ján Kozák ml.

Vstupenky na osemfinále Slovnaft Cup-u ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina, ktoré sa odohrá v stredu 4. decembra o 18:30 na Tehelnom poli, si zakúpite od 4 eur on-line na Ticketmedia.sk. Držitelia permanentiek majú vstup zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už o dva týždne je tu opäť domáce derby!
Názory trénerov po zápase 22. kola Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (2:0).
ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.