Úvod Správy Fortuna liga Zaslúžili sme si viac, no berieme aj bod

Zaslúžili sme si viac, no berieme aj bod

Michal Šulla vychytal v Žiline ďalšie čisté konto.

Belasí dnes zaokrúhlili sériu bez ligovej prehry na číslo 10. Zo Žiliny si vzhľadom na priebeh hry a počet šancí mohli odviezť aj tri body, no aj bod za remízu má svoju hodnotu. Všetci veríme, že naši hráči si schovali góly na stredajšie osemfinále Slovenského pohára s rovnakým súperom, avšak už na Tehelnom poli.

Niekedy sa o zápasoch, ktoré sa skončia 0:0, hovorí ako o nudných. Dnes to však rozhodne neplatilo. Takmer 4500 divákov, medzi ktorými bolo poriadne počuť aj priaznivcov Slovana, videlo veľmi zaujímavý duel. „V prvom polčase bola hra pomerne vyrovnaná. Mali sme tam nejaké náznaky, no skôr len po šestnástku, nevedeli sme sa veľmi presadiť vo finálnej fáze a párkrát pohrozila aj Žilina. Po prestávke sme už mali viac z hry a škoda, že sme nestrelili aspoň jeden gól. Mali sme dostatok šancí, aby sme minimálne raz skórovali a zvíťazili. Myslím si, že by sme to zaslúžili. Keďže však domáci v 90. minúte nepremenili tutovku, tak musíme brať aj bod. Chceli sme vyhrať, no je pozitívne, že sme predĺžili sériu bez ligovej prehry a držíme si náskok pred našimi konkurentmi,“ zhodnotil duel Michal Šulla.

Slovan i Žilina sú ofenzívne ladené tímy, no treba brať ohľad aj na to, že dnes sa stretli zároveň dve najpevnejšie defenzívy v súťaži. Možno aj preto napriek viacerým zaujímavým situáciám nepadol ani jeden gól. Michal Šulla k tomu prispel viacerými zákrokmi. „Chytalo sa mi veľmi dobre, za čo vďačím aj chalanom, ktorí zablokovali veľa striel a nepustili Žilinu do vyložených príležitostí. Vzadu sme dnes pracovali naozaj dobre,“ hovorí náš brankár, ktorý sa zapotil najmä v prvom polčase. Ktorý zákrok vnímal ako najnáročnejší? „Zrejme krížna strela Demiriho z prvého polčasu. Lopta by možno letela vedľa, no Boženík do toho vložil nohu, na čo som ešte stihol zareagovať a lopta mi zostala pod telom.“

V Žiline vládlo tradične chladnejšie počasie, teplota vzduchu oscilovala okolo nuly. Tieto podmienky sú náročné najmä pre brankárov, ktorí sa snažia akýmkoľvek spôsobom udržiavať v teple a v tempe. „Chlad bol dnes najväčší nepriateľ. Naši maséri mi pripravili hrejivé emulzie, vďaka čomu som zostal v teple. Takisto naši kustódi pre mňa nabalili dostatok termo-oblečenia, takže chlad sa dal zvládnuť,“ pokračoval Michal Šulla, ktorý opäť potvrdil, že belasí sa naňho môžu spoľahnúť. V tejto sezóne má na konte 5 ligových štartov, v ktorých inkasoval len raz a vychytal štyri nuly. Zároveň odchytal tri duely v domácom pohári. „Štatistiky nesledujem, tieto navyše tvorí len päť stretnutí. V minulej sezóne som veľa neodchytal, takže si vážim naozaj každú šancu, keď môžem zasiahnuť do zápasu a vždy sa snažím podať čo najlepší výkon, aby sme spoločne získavali body.“

V Žiline sa naši hráči mohli spoľahnúť aj na podporu fanúšikov, ktorí prišli vo veľmi peknom počte a v závere si vychutnali spoločnú ďakovačku. „Vážime si, že fanúšikovia prišli v takom počte aj napriek veľkej zime. Skvele nás povzbudzovali, ich podporu sme cítili počas celého zápasu a veľmi pekne im ďakujeme,“ vyhlásil Michal Šulla, ktorý prežíva pekné obdobie aj v súkromnom živote. Prednedávnom sa stal hrdým otcom a teší sa z malého synčeka. „Synček sa narodil dva dni pred zápasom so Senicou. Spolu s partnerkou sa z neho neskutočne tešíme. Zvládame aj rodičovské povinnosti. Partnerka ma nechá vyspať sa a v noci sa o syna stará ona, rovnako ako v čase, keď si plním tréningové povinnosti. Keď som doma, tak sa jej snažím čo najviac pomôcť, už som aj kŕmil a prebaľoval (úsmev). Malý je zlatý, je to veľká radosť. Dostali sme najkrajší vianočný darček, tešíme sa na prvé Vianoce v štyroch. Doteraz sme mali psíka, teraz pribudol ďalší člen rodiny,“ usmieva sa 28-ročný rodák z Myjavy.

Už v stredu o 18:30 na Tehelnom poli privítame Žilinu v osemfinále Slovenského pohára (vstupenky TU). Cieľ je jasný – po ligovej remíze dosiahnuť pohárový postup do ďalšieho kola. „Určite to bude iný zápas, už len preto, že sa bude hrať na prírodnom povrchu a nie na umelej tráve. Verím, že nastúpime opäť koncentrovaní, sme v Slovane, kde chceme vyhrávať všetky trofeje a preto túžime aj po úspechu v domácom pohári. Nedeľa nám ukázala cestu ako Žilinčanov zdolať, vieme ako na ich, pričom na Tehelnom poli nám to padá do siete. Snáď sme si teda góly schovali na stredu. Všetci si prajeme, aby prišli aj fanúšikovia a aby sa aj v stredu hralo v pohári v peknej atmosfére. Pôjdeme za postupom do ďalšieho kola,“ uzavrel Michal Šulla.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Testom sa podrobili hráči a všetci členovia realizačného tímu.
Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.