Úvod Správy Niké liga Zo Žiliny napriek hernej prevahe s jedným bodom

Zo Žiliny napriek hernej prevahe s jedným bodom

ŠK Slovan remizoval v Žiline 0:0.

Belasí v 17. kole Fortuna ligy remizovali v Žiline 0:0. Naše mužstvo malo viac vyložených príležitostí, no ani raz sme nedokázali prekonať brankára Holeca. V tabuľke sme naďalej prví so sedembodovým náskokom na druhú Dunajskú Stredu a desaťbodovým na tretiu Žilinu.

V mrazivom počasí aj pred vypredaným sektorom našich priaznivcov začali belasí aktívne. Už v 6. min pripravil Daniel po prieniku z krídla výbornú pozíciu pre Dražiča, no ten z prvej mieril nad bránu. O tri minúty kontroval Ďuriš, keď vystrelil z uhla a Šulla vyrazil na roh. Následne mieril Fazlagič z voleja vedľa a Dražičovu strelu k ľavej žrdi si Holec postrážil. V 19. min od polovice ihriska prenikol Šporar až do šestnástky, kde po kontakte s Kašom skončil na trávniku, no v hre sa pokračovalo ďalej. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny si zachytal Šulla, keď kryl pokus Bernáta. Zakrátko mali belasí ďalšiu veľkú šancu, keď Šporar pekne prihral Danielovi, ten mieril zvnútra šestnástky tesne vedľa. Prvé dejstvo uzavrel Bernát prudkou krížnou strelou, Šulla sa položil na trávnik a vyrazil.

Druhé dejstvo otvoril Ratao strelou do bočnej siete. V 52. min slovanisti zakombinovali v šestnástke Žiliny, Dražič priťukol napravo Šporarovi, ktorý prudko vystrelil a Holec reflexívne vyrazil na roh. O dve minúty po peknej akcii ponúkol Šporar gól Rataovi, no ten pred odkrytou bránou netrafil loptu. V rozmedzí 57. – 59. min sme mali dve vyložené šance. Najprv Suchockého tečovaný center skončil až na ľavej žrdi, lopta sa odrazila k dobiehajúcemu Rataovi, a od neho mierila späť do žrde. Potom po centri Daniela vznikla skrumáž v šestnástke, Šporar hlavičkoval, no Holec zázračne na čiare zasiahol. Domáci sa pripomenuli v 69. min, keď Boženík hlavičkoval po rohu nad. V 73. min sa rútil Šporar na Holeca, zvolil zakončenie k bližšej žrdi, no domáci brankár stihol zasiahnuť. Hralo sa vo vysokom tempe, na opačnej strane zakročil Šulla pri pokuse Diaza na bližšiu žrď. Aj v závere  sa snažili belasí strhnúť víťazstvo na svoju stranu, naďalej narážali na defenzívu MŠK a Holeca. Veľkú šancu mali aj domáci, keď už v 90. minúte vystrelil Boženík zvnútra šestnástky nad bránu. Pod Dubňom sa tak v kvalitnom zápase body delili.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Žltá karta: 88. Ljubičič (Slovan)

Rozhodovali: Glova – Benko, D. Hrčka

Návšteva: 4448 divákov

Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Kiwior – Fazlagič (87. Paur) – Ďuriš (68. Jánošík), Káčer, Bernát (66. Diaz), Demiri - Boženík

Slovan: Šulla – Bajrič, Abena, Božikov – Daniel (86. Pauschek), de Kamps, Ljubičič, Suchockij – Dražič (75. Holman) – Šporar, Ratao (75. Moha)

Pozývame vás na oslavu 105. výročia založenia klubu.
Vstupenky na zápas so Žilinou.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.