Úvod Správy Európska liga Žiadny strach, len veľké odhodlanie

Žiadny strach, len veľké odhodlanie

Kenan Bajrič len tri týždne po otrase mozgu odohral veľmi dobrý duel s Besiktasom.

Takto pred tromi týždňami boli myšlienky všetkých slovanistov s Kenanom Bajričom, aby jeho na prvý pohľad hrôzostrašné zranenie zo zápasu vo Wolverhamptone nebolo vážnejšieho charakteru. Kenan vtedy utrpel otras mozgu a aj keď sa spočiatku zdalo, že už si na jeseň nezahrá, preukázal svoju nezlomnú náturu.

Po krátkom čase sa zapojil do plného tréningu a bol jednou z alternatív na pravý kraj obrany v situácii, keď Jurij Medveděv pre žalúdočné ťažkosti ani necestoval do Turecka. Tréner Ján Kozák ml. napokon dal na pravom kraji dôveru práve slovinskému obrancovi, ktorý aj na svojom netypickom poste obstál veľmi dobre. „Nie je to moja typická pozícia, na ihrisku som sa však cítil veľmi dobre. Pravého krajného obrancu som v kariére hral tretíkrát, no snažil som sa urobiť maximum pre mužstvo a urobiť všetko, čo bolo v mojich silách,“ povedal Kenan po stretnutí.

Len po troch týždňoch od otrasu mozgu nastúpil urastený obranca v zápase Európskej ligy a pripísal si plnú minutáž. Ako priznal aj tréner na tlačovej konferencii, Kenan išiel trochu do rizika, no sám bol nastavený jednoznačne – chcel hrať. „S trénerom sme sa pred zápasom rozprávali. Spýtal sa ma, ako sa cítim, reagoval som, že určite chcem hrať. Túžil som nastúpiť v takomto veľkom zápase a zároveň som chcel pomôcť trénerovi vyriešiť absenciu na pravom kraji obrany. Necítil som žiadny strach, v mojej hlave bolo len veľké odhodlanie. Ako som už povedal, určite mi pomáha aj to, že daný okamih z Wolverhamptonu si nepamätám a preto som sa ani podvedome nebál,“ usmieval sa rodák 24-ročný rodák z Ľubľany. „Chceli sme vyhrať, aby sme si udržali postupovú nádej. V druhom zápase sa zrodila remíza, čo by nás automaticky vyradilo z hry o postup, napriek tomu nás veľmi mrzí, že sme nezískali ani bod. Za predvedený výkon by sme si ho zaslúžili. Môžeme však byť hrdí na naše výkony v skupine a určite sa nemáme za čo hanbiť,“ pokračuje Kenan Bajrič, ktorý vníma aj šancu skončiť na treťom mieste ako veľkú motiváciu. „S Bragou hráme doma, chceme zvíťaziť a poistiť si tretie miesto v skupine. Veríme, že príde čo najviac fanúšikov a spoločne sa pekne rozlúčime s Európskou ligou,“ uzavrel Kenan Bajrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.
Hlasovať môžete do stredy 1. apríla.
Vernon de Marco pozdravil našich fanúšikov.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.