Úvod Správy Európska liga Greif: Aj s Bragou máme o čo hrať

Greif: Aj s Bragou máme o čo hrať

Dominik Greif v Istanbule podržal belasých a aj napriek prehre si cení získané skúsenosti.

Prehrať trikrát po sebe o jediný gól, pričom dvakrát po priebehu, keď sme viedli 1:0, je veľmi nepríjemné. Na druhej strane sú však vyrovnané duely s favorizovanými súpermi dôkazom, aký urobil Slovan za posledné roky krok dopredu a ako sa dokážeme prezentovať na medzinárodnej scéne. Po štyroch hracích dňoch máme štyri body, skóre 8:9 a v poslednom súboji s Bragou budeme bojovať o konečné tretie miesto.

„Verím, že na Bragu bude plný dom a ľudia prídu aj napriek tomu, že už nemôžeme postúpiť. Myslím si, že si to zaslúžime za tohtoročné výkony v Európe. Aj tretie miesto v skupine je motiváciou, bola by škoda skončiť po takomto priebehu na poslednom mieste. Aj s Bragou je teda o čo hrať, každý duel v Európskej ligy je prestížny a každý bod sa počíta,“ hovorí Dominik Greif. Vstupenky na zápas s Bragou už v predaji on-line na Ticketmedia.sk.

Vráťme sa však ešte k zápasu v Istanbule. Boli sme blízko minimálne k remíze, napokon sme sa vrátili bez bodu. Kým v predkolách sme doma s PAOK i Dundalkom a v skupine s Besiktasom či Bragou udreli v záveroch zápasov, vo Wolverhamptone i v Istanbule sme v posledných minútach prišli o body. „Nezvaľoval by som to na nejakú nováčikovskú daň alebo neskúsenosť. Súperi skrátka majú vysokú kvalitu a dokážu nás dostať pod veľký tlak. Besiktasu pomohli striedania, zvýšili tempo, no nezvládali sme to vôbec zle. Škoda niektorých situácií, ktoré sa podpísali na výsledku, chýbalo nám aj trochu šťastia, keď sa pri prvom góle lopta odrazila od brvne do siete a potom sme inkasovali z penalty v nadstavenom čase,“ povedal náš mladý brankár, ktorého mrzeli niektoré situácie. „Penaltu nechcem riešiť, súperov hráč si šikovne hodil loptu do šestnástky, bolo to veľkej rýchlosti. Neviem ako to vyzeralo predtým na opačnej strane na Erika, s tým už však žiaľ nič neurobíme. Pred prvým inkasovaným gólom som videl faul na Andraža, no miesto toho kopal súper štandardnú situáciu a skóroval. Nechceme sa vyhovárať, no to sú fakty, ktoré sa otočili proti nám.“

Domino bol relatívne dlho bez vážnejšieho zákroku, i keď stále musel byť v pozore a vyriešil niekoľko ošemetných centrovaných lôpt pred našou bránou. Dosýta si zachytal najmä v závere, keď kryl dve vyložené príležitosti Besiktasu v podobe striel z bezprostrednej blízkosti. „V prvom prípade som sa dostal blízko k hráčovi, ktorý to už nemal kde „uložiť“ a v druhej situácii som si počkal, hráč to našťastie netrafil prudko, takže som mal čas na reakciu.“

Po stretnutí zavládol v srdciach slovanistov smútok, no s odstupom jedného-dvoch dní si podobne ako po Wolverhamptone uvedomíme, že aj tieto zápasy nás napriek nepriaznivým výsledkom môžu naplniť optimizmom. Naše mužstvo sa v konkurencii kvalitných európskych klubov rozhodne nestratilo. „Keď sme po zápase prišli do kabíny, tak sme vedeli, že každý tam nechal všetko a nemáme si čo vyčítať. Tieto duely nám dávajú kvantum skúseností a sebavedomia do budúcna. Aj do rozlúčky s Európskou ligou pôjdeme s rovnakým nastavením a na ihrisku odovzdáme maximum. Po troch dueloch, ktoré sme tesne prehrali, chceme na záver zabodovať,“ uzavrel Dominik Greif.

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.