Krutá prehra

ŠK Slovan prehral v Istanbule s Besiktasom 1:2.

ŠK Slovan v 5. kole Európskej ligy prehral v Istanbule s Besiktasom 1:2. V tabuľke K-skupiny máme štyri body a sme na treťom mieste.

Tréner Ján Kozák ml. vyriešil vynútenú absenciu Jurija Medveděva zaradením Kenana Bajriča na pravý kraj obrannej formácie. Besiktas sa v úvode snažil zatlačiť belasých, no tí ustáli úvodné minúty a postupne vyrovnali hru. Prvá nebezpečnejšia situácia prišla po štvrťhodine, keď Greif včas vyboxoval loptu pred Nayirom. Po polhodine hry sme prežili nepríjemnú skrumáž vo vlastnej šestnástke, keď sa Vernon pri odkope lopty zrazil s Greifom a Ozyakup prestrelil odkrytú bránu. O päť minút sme sa mohli radovať. Vernonov center preletel až na zadnú žrď, Daniel si ju skvele prebral a ešte krajšie zakončil povedľa Kariusa – 0:1! Besiktas sa snažil reagovať, no boli to belasí, ktorí ešte mohli zvýšiť náskok. V 44. min vysunul Daniel do brejku Šporara, ten sa snažil obstreliť Kariusa, no lopta tesne minula pravú žrď.

Besiktas cez polčas dvakrát striedal, no slovanisti mohli druhý raz udrieť. Daniel vyslal peknú krížnu strelu spoza šestnástky, Karius stihol loptu vyraziť. Následne Holman z priameho kopu prudko vystrelil, lopta „zaplávala,“ no brankár domácich dokázal zasiahnuť. V 73. min trafil domáci Nayir brvno, o dve minúty už však Roco hlavou vyrovnal – 1:1. V rozmedzí 84. - 85. minúty predviedol Greif dva skvelé zákroky pri strelách z bezprostrednej blízkosti. V poslednej minúte prepadol hráč Besiktasu v šestnástke, arbiter nariadil penaltu a Ljajič trafil k žrdi, Greif sa naťahoval márne - 2:1.

Besiktas JK – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)

Góly: 75. Roco, 90. Ljajič (z 11 m) - 35. Daniel

Žlté karty: 53. Uysal, 63. Erkin, 82. Elneny, 90. Ljajič - 30. de Kamps, 61. Holman, 78. Rabiu, 90. Abena

Rozhodovali: Jorgji – Cokaj, Hamiti (všetci Albánsko)

Besiktas: Karius – Uysal, D. Vida, Roco, Rebocho (46. N´Koudou) – Ozyakup (76. Yalcin), Elneny – Boyd (46. Ljajič), Diaby, Erkin – Nayir

Slovan: Greif – Bajrič, Abena, Božikov, Vernon – Rabiu, de Kamps – Daniel (87. Ratao), Holman (83. Ljubičič), Moha (76. Dražič) - Šporar