Úvod Správy Mládež Belasá U19 po hrdinskom boji končí v Lige majstrov

Belasá U19 po hrdinskom boji končí v Lige majstrov

Náš starší dorast prehral s Rangers FC v odvete 1:2.

Starší dorastenci Slovana Bratislava (U19) v odvete 2. kola UEFA Youth League (mládežnícka Liga majstrov) podľahli Rangers FC 1:2. Keďže aj prvý duel v Škótsku sa skončil nepriaznivo 0:2, do ďalšieho kola postúpili Rangers. Belasí však v súťaži končia so vztýčenou hlavou a v ich výkonoch môžeme nájsť viaceré pozitíva.

Belasí v odvete dobiehali dvojgólové manko a tak sa do súpera schuti pustili s cieľom čím skôr otvoriť skóre. V úvodnej štvrťhodine mali dve zaujímavé príležitosti, no Lichý a po ňom ani Potoma neprekonali škótsku obranu. Činiť sa musel aj Trnovský v bráne Slovana, ktorému raz pomohla aj konštrukcia brány. Veľká gólová radosť prišla v 34. min, keď Čerepkai našiel krajného obrancu Tótha a ten svoj útočný výlet zakončil prudkou strelou pomedzi nohy brankára – 1:0. Veľká škoda, že tento stav nezostal v platnosti do polčasovej prestávky. V samom závere prvého dejstva totiž Rangers vyrovnali na 1:1 a v tej chvíli bolo jasné, že slovanisti musia na postup minimálne trikrát skórovať a už ani raz neinkasovať.

Tréner Vladimír Gála cez polčas striedal a snažil sa ešte zvrátiť dej dvojzápasu, no Škóti krátko po prestávke udreli po druhýkrát a prakticky tým vyriešili otázku postupujúceho tímu. Slovanisti už napriek snahe nevyrovnali a tak v odvete podľahli tesne o gól 1:2.

Hlasy po zápase

Vladimír Gála, tréner: „Je mi veľmi ľúto, že sme prehrali dnešný zápas. Začali sme veľmi dobre, ujali sme sa vedenia, no gól zo záveru polčasu, keď sme neubránili hráča, nám vzal postupovú nádej. Snažili sme sa ešte niečo so zápasom urobiť, no Rangers mal silu v defenzíve a rozdielových hráčov vpredu, čo sa aj prejavilo. Mrzí nás inkasovaný gól z posledných sekúnd prvého polčasu i dve nepremenené šance v úvode stretnutia. Hráčom som zdôrazňoval, že šance si vytvoríme, no dôležitá bude efektivita. Na druhej strane nás opäť podržal brankár Trnovský. Sme smutní, no hneď po zápase som chalanom v kabíne povedal, že získali zážitok na celý život a od tohto momentu sa môžu odraziť ďalej. Cestu Ligou majstrov vnímam ako úspech minuloročného i tohtoročného staršieho dorastu, som hrdý na to, čo sme v tejto súťaži dokázali a zažili sme naozaj fantastickú jeseň. Naozaj ma však mrzí dnešná prehra, nezaslúžili sme si ju, zápasu by viac svedčala remíza. Taký je však futbal a nezostáva nám nič iné, ako pogratulovať súperovi k postupu.“

Alexander Tóth, autor gólu: „Herne sme nesklamali a dali sme do zápasu všetko. Škoda, že sme nevydržali prvý polčas bez inkasovaného gólu. Vedeli sme, že už potom bude veľmi ťažké po prestávke trikrát skórovať. Teraz sme smutní, no neskôr určite doceníme, čo sme v tejto súťaži dosiahli.“

Fakty zo zápasu

ŠK Slovan Bratislava U19 – Rangers FC U19 1:2 (1:1) – prvý zápas 0:2, postúpil Rangers

Góly: 34. Tóth – 45. a 53. Young-Coombes

Zostava Slovana: Trnovský – Valentín (54. Polonyi), Habodasz, Lacko, Tóth – Lavrinčík, Hornyák – Dohnanský (46. Giesser), Potoma, Čerepkai (85. Lieskovský) - Lichý

Zdroj foto: TASR

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.