Úvod Správy Mládež V odvete odvážnejšie smerom dopredu

V odvete odvážnejšie smerom dopredu

Starší dorastenci privítajú v stredu o 17:00 v mládežníckej Lige majstrov škótsky Rangers FC.

Belasá U19 posilnená v zmysle reglementu o troch starších hráčov z ročníka 2000 stojí pred veľkou výzvou. Zverenci Vladimíra Gálu v odvete 2. kola UEFA Youth League (mládežnícka Liga majstrov) v stredu o 17:00 na Pasienkoch privítajú škótskeho majstra Rangers FC. Prvý duel v Glasgowe sa pred tromi týždňami skončil nepriaznivo 0:2.

Permanentkári majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky. Pre deti a mládež do 18 rokov je vstupné voľné.
Cena jednorazovej vstupenky je 3 eurá. Vstupenky sú v predaji on-line na Ticketmedia.sk. 

V tejto súťaži platí pohárová matematika, ktorá hovorí jasne – víťazstvo 2:0 zaručuje predĺženie a postup zaistí len akýkoľvek triumf trojgólovým rozdielom. Je to určite náročná, no nie neriešiteľná úloha. „Oproti prvému zápasu trochu zmeníme náš herný plán a viac sa zameriame na ofenzívu. Zároveň však budeme trpezliví, vieme, že nesmieme inkasovať, inak by sme to už mali veľmi ťažké. Proti Rangers si zrejme nevytvoríme toľko šancí ako v lige, o to bude dôležitejšia efektivita v zakončení. Ideálne by bolo dať v úvode gól, aby sme zmenili dej dvojzápasu a aby nás aj súper inak vnímal. Ak v úvodných 20-25 minútach skórujeme a neinkasujeme, môžeme zápas otvoriť a zabojovať o postup,“ povedal tréner Vladimír Gála.

V prvom stretnutí v Glasgowe síce belasí boli dvakrát blízko ku gólu, no aj sami si priznali, že výhra Rangers bola zaslúžená. Vedia, že v odvete musia veľa vecí zlepšiť, aby ešte oživili postupové ambície. „Musíme byť odvážnejší smerom dopredu. V Škótsku sme boli nepresní v prechodovej fáze a nevytvorili sme si toľko šancí. Rangers má však veľkú silu, ich hráči nám znepríjemňovali zakladanie akciií a sami boli vpredu veľmi nebezpeční. Určite sa viac zameriame na ofenzívu, máme tam viacerých rozdielových hráčov. Otázny je štart útočníka Adam Matoša, ktorého trápi choroba, uvidíme, ako na tom budú ostatní hráči, ktorí hlásili zdravotné ťažkosti,“ pokračuje tréner tímu. Starších dorastencov doplnia rovnakí traja „starší“ hráči ako v predchádzajúcich dueloch mládežníckej Ligy majstrov – brankár Martin Trnovský, defenzívny hráč Samuel Habodasz a ofenzívny stredopoliar Denis Potoma.

Belasí sa na odvetu s Rangers naladili ideálne, keď cez víkend v lige zdolali Žilinu na jej pôde 2:1. V Žiline tréner pristúpil k rotácii v zostave, prvýkrát v sezóne nastúpil Denis Giesser, ktorý sa vracia po zranení a hneď sa strelecky presadil. „Som rád, že Denis sa po dlhšom čase vrátil a hneď skóroval, čo je povzbudzujúce preňho i pre nás. Svojím návratom otvoril ďalšiu zaujímavú alternatívu pri skladaní zostavy. V Žiline sme sa snažili pošetriť hráčov, ktorí mali povinnosti v reprezentácii, vyšlo to výborne, keď sme získali tri body a niektorí hráči si trochu oddýchli. Verím, že víkendové víťazstvo nám pomôže aj proti Rangers. Pre mnohých chalanov je to zatiaľ životný zápas, kde sa môže lámať ich kariéra. Všetci si prajeme, aby prišli aj fanúšikovia, ktorým ponúkneme dobrý futbal a urobíme maximum, aby bola naša snaha odmenená postupom ďalej,“ uzavrel Vladimír Gála.

Lavrinčík: Celý čas naplno

Kapitán belasej U19 Samuel Lavrinčík má v novembri poriadne nabitý program. Plnil si totiž aj reprezentačné povinnosti a gólom v súboji s Maltou prispel k postupu slovenskej reprezentácie do 19 rokov do ďalšej fázy kvalifikácie na ME. „V súboji s Maltou som skóroval už v štvrtej minúte, pokiaľ by sa nám niečo podobné podarilo aj teraz, tak by to bolo fantastické. November nám zatiaľ vychádza tak ako sme si priali a chceme v tom pokračovať aj v súboji s Rangers. Výsledok z prvého duelu je síce negatívny, no odvtedy prešlo veľa zápasov, pričom posledný v Žiline sme zvládli, vďaka čomu máme v tímu pozitívnu náladu a sme dobre naladení,“ povedal Samuel Lavrinčík.

Belasí si mohli zo Škótska odviezť aj lepší výsledok, mali dve zaujímavé príležitosti, ktoré však nevyužili. „Alexander Tóth v prvom polčase trafil z diaľky brvno, ja som mal na konci šancu, škoda, že to tam nepadlo, 1:2 by bol oveľa lepší výsledok. V druhom polčase sme už boli menej zakríknutí a vypracovali sme si náznaky príležitostí. Doma sme však silnejší, zmeníme štýl hry a budeme sa prezentovať ofenzívnejšie, taký štýl nám aj viac vyhovuje. Verím, že to ešte dokážeme zdramatizovať. Bez ohľadu na priebežný stav pôjdeme 90 minút naplno, aby sme potešili ľudí, ktorí nás prídu podporiť,“ uzavrel Samuel Lavrinčík.

Odveta 2. kola mládežníckej Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava – Rangers FC sa začína v stredu 27. novembra o 17:00 na Pasienkoch.

Permanentkári majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky. Pre deti a mládež do 18 rokov je vstupné voľné.

Cena jednorazovej vstupenky je 3 eurá, vstupenky v predaji on-line na Ticketmedia.sk. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.