Úvod Správy Niké liga Je krásne, keď fanúšikovia skandujú vaše meno

Je krásne, keď fanúšikovia skandujú vaše meno

Andraž Šporar bol v zápase so Sereďou netradične v pozícii striedajúceho žolíka.

Belasí natiahli víťaznú sériu v domácej lige už na číslo päť. Emócie po víťazstve nad Sereďou boli snáď ešte výraznejšie než po zápasoch, kde je o osude rozhodnuté niekedy už v prvom polčase. Teraz padli góly až v závere, o to chutia tri body lepšie a vieme doceniť, aké sú dôležité.

Po dnešku už je jasné, že Slovan bude zimovať na prvom mieste tabuľky. Dve kolá pred koncom jesene máme na druhú Dunajskú Stredu deväťbodový náskok a na tretiu Žilinu desaťbodový. Naši priami konkurenti dnes zaváhali, my sme ukázali, že na Tehelné pole sa po body nechodí. „Vieme, že dnes sme neodohrali náš najlepší zápas. Je znak sily tímu, že aj keď nehráme perfektne, tak zvíťazíme 2:0. Takto sa vyhráva liga. Naši priami konkurenti zaváhali, naopak, my sme vďaka víťazstvu zvýšili náskok už na deväť bodov. Myslím si, že práve takéto zápasy na konci rozhodnú o tom, či získate titul alebo nie,“ povedal Andraž Šporar po stretnutí.

Slovinský kanonier bol dnes v netradičnej pozícii striedajúceho hráča, ktorej sa však chopil perfektne. Za nepriaznivého stavu vybehol do hry v októbrovom stretnutí v Ružomberku, kde vyrovnal na 1:1. Dnes nastúpil v 65. minúte a dvomi gólmi strhol víťazstvo na našu stranu. „Zdravotne som v poriadku. Najradšej by som hral od začiatku, no s trénerom sme sa pred zápasom rozprávali a vysvetlil mi, že nás čaká päť náročných duelov v rýchlom slede, a tak začnem dnes na lavičke. Samozrejme som plne akceptoval jeho rozhodnutie, je normálne, že mení zostavu. Do hry som išiel s úmyslom pomôcť tímu a strhnúť víťazstvo na našu stranu. Som veľmi rád, že sme to dokázali.“

Ako videl Andraž svoje presné zásahy? „Erik Daniel dáva z krídla veľmi dobré lopty dovnútra šestnástky, mal som tam priestor na bližšej žrdi a trafil som to z prvej do siete. Pri druhom góle mi zase Dejan Dražič poslal peknú prihrávku, v zakončení som mal aj trochu šťastia, pretože sa mi zdalo, že brankár sa lopty dotkol, no to k tomu patrí,“ usmial sa najlepší ligový strelec, ktorý dal v deviatich ligových štartoch 11 gólov. Celkovo má v tejto sezóne na konte 17 presných zásahov.

Ešte pred stretnutím si Andraž prebral cenu za Gól mesiaca október, pri odovzdávaní trofeje fanúšikovia skandovali jeho meno. Rovnako tak urobili aj po jeho presných zásahoch. „Je krásne, keď fanúšikovia skandujú vaše meno. Som veľmi rád, že ma ľudia prijali za svojho a naozaj rád hrám za Slovan Bratislava,“ hovorí 25-ročný útočník, ktorého však mrzí jedna vec. „Slovan už dlho nebol v takej pozícii ako dnes, preto som úprimne trochu sklamaný, že dnes prišlo len niečo cez štyritisíc divákov. Viem, že Slovan má veľa fanúšikov a je to veľký klub, takže potenciál tu je. Aj my budeme v budúcnosti potrebovať viac podpory. Pozitívne je, že tí fanúšikovia, ktorí dnes prišli, urobili dobrú atmosféru. Sem-tam sa ozval aj piskot, viem, že ľudia očakávajú tri góly v každom polčase, no súper má tiež svoju silu a nie je to také jednoduché. Škoda, že dnes neprišlo aspoň dvakrát toľko priaznivcov, ale to nie je moja práca. Moja práca je dávať góly a ľudí, ktorí prídu na Tehelné pole, spoločne so spoluhráčmi naplniť radosťou,“ uzavrel Andraž Šporar.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.