Úvod Správy Reprezentácia Skvelé povzbudenie pred záverom jesene

Skvelé povzbudenie pred záverom jesene

Vasil Božikov víťazným gólom rozhodol kvalifikačný duel Bulharsko – Česko.

Náš kapitán patrí medzi opory bulharskej reprezentácie, kde stabilne hráva v základnej zostave. K spoľahlivej defenzíve pridal v nedeľňajšom kvalifikačnom súboji s Českom aj ofenzívny bonus. Peknou hlavičkou strelil jediný gól stretnutia a zabezpečil svojmu tímu víťazstvo.

Bulhari viac než rok čakali na triumf v súťažnom stretnutí. Neprežili ideálnu kvalifikáciu, no po trénerskej zmene a náročnom období ju chceli uzavrieť úspešne, aby sa pozitívne naladili na ďalšie duely a možno aj na jarné play-off Ligy národov. Momentálne je ich účasť v play-off, kde by ešte mohli bojovať o účasť na európskom šampionáte, možná, no neistá. „Tento zápas bol pre náš tím veľmi dôležitý. Hrali sme proti náročnému súperovi, ktorý už mal istý postup na európsky šampionát, a chceli sme prelomiť dlhú sériu bez víťazstva. Teším sa, že som k tomu prispel víťazným gólom. Triumf nad Českom dodá našej reprezentácii po neľahkom období viac sebadôvery do ďalšej kvalifikácie a určite nám pomôže aj v prípadnom play-off Ligy národov v marci,“ povedal Vasil Božikov.

Kapitán belasých sa presadil v 56. minúte duelu, keď po štandardnej situácii hlavičkoval prudko k ľavej žrdi. Dosiahol svoj druhý presný zásah v seniorskej reprezentácii. „V sobotu na predzápasovom tréningu sme trénovali štandardné situácie a skóroval som po rovnakom signáli, aký nám vyšiel aj v zápase. Despodov mi poslal presne rovnakú loptu ako na tréningu, urobil som rovnaký pohyb a namieril som do siete,“ hovorí šťastný strelec.

Vasil sa tak do Bratislavy vracia z reprezentácie zdravý a vo veľmi dobrej nálade. Počas týždňa sa zapojí do tréningu a spolu s mužstvom sa bude pripravovať na nabitý záver jesene, počas ktorého nás čaká šesť súťažných duelov. „Víťazný gól v kvalifikačnom zápase je určite vítaným povzbudením pred nabitým záverom jesene. Do Bratislavy sa vraciam vo veľmi dobrej nálade a s chuťou do ďalšej práce. So spoluhráčmi budeme na tréningoch naplno makať, aby sme mali dobrý záver jesennej časti a vyhrali čo najviac duelov,“ uzavrel Vasil Božikov.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Martin Schlossár absolvoval ligový debut v belasom.
Mladí slovanisti na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Chceš byť novým Vladimírom Weissom? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.
Úvodný výkop finále je stanovený na nedeľu 8. mája o 17:30.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.