Úvod Správy Slovnaft Cup Belasí pred dlhou cestou s ambíciou postúpiť do ďalšieho kola

Belasí pred dlhou cestou s ambíciou postúpiť do ďalšieho kola

Belasých v sobotu čaká pohárový duel v Bardejove.

Aj novembrová reprezentačná prestávka sa v Slovane Bratislava nesie v štýle plnenia si povinností v Slovnaft Cup-e. V októbri belasí hladko prešli cez treťoligovú Liptovskú Štiavnicu a piatoligovú Oravskú Porubu, v 4. kole sa predstavia na ihrisku druholigového Bardejova. Tento duel sa odohrá v sobotu o 13:00, pričom na Futbalnet.TV bude k dispozícii priamy prenos.

Naše mužstvo počas asociačného termínu pripravuje tradične v mierne oklieštenom zložení bez kvarteta reprezentantov (Vasil Božikov, Dominik Greif, Dávid Holman a Andraž Šporar). „Trénujeme v klasickom zápasovom režime, keďže nás v sobotu čaká pohárový duel. Na tréningoch teda ani nie je poznať, že je reprezentačná pauza. Zodpovedne sa pripravujeme na Bardejov, kam pocestujeme s jasným zámerom postúpiť do ďalšieho kola,“ hovorí Lukáš Pauschek.

Navrátilec do belasého dresu v tejto sezóne odohral tri druholigové duely za juniorku. Proti Bardejovu síce nenastúpil, no už stihol okúsiť, v čom je druhá liga špecifická a čo môžeme na východe Slovenska očakávať. „Druholigové tímy nemajú v pohári čo stratiť, zo strany Bardejova očakávam vysoké nasadenie a bojovnosť. Proti Slovanu sa každý slovenský tím vypne k výnimočnému výkonu, teraz to nebude iné. Určite to bude zatiaľ najnáročnejší pohárový zápas, zatiaľ sme čelili súperom z nižších líg. Treba sa dobre pripraviť a splniť našu postupovú úlohu.“

Bardejov v II. lige zimuje na 10. mieste, keď v záverečných troch jesenných kolách ani raz neinkasoval a získal 7 bodov za víťazstvá nad Dubnicou (3:0) i v Petržalke (1:0) a doma remizoval s Banskou Bystricou (0:0). Pred belasými je dlhá cesta a súper, ktorý sa im bude snažiť znepríjemniť cestu do osemfinále. „Čím vyššia liga, tým kvalitnejší súper, Bardejov bude už o niečom inom než tímy, ktorým sme čelili v úvodných kolách. Ideálne by bolo čím skôr otvoriť skóre. Pokiaľ v úvode otvoríme súpera a dostaneme ho pod tlak, tak musí dobiehať stratu a nám sa hrá lepšie. Bude to zápas o nás. My musíme ukázať svoju kvalitu, sme Slovan, a musíme to zvládnuť,“ vyhlásil 26-ročný Bratislavčan. V prípade, že belasí úspešne zvládnu pohárový duel v Bardejove, privítajú v osemfinále Žilinu. Tento atraktívny duel by sa hral 4. decembra na Tehelnom poli.

Lukáš Pauschek zatiaľ odohral tri duely za juniorku a nastúpil v závere ligového stretnutia so Senicou. Pred týždňom bol v Zlatých Moravciach pripravený na lavičke náhradníkov, do zápasu napokon nezasiahol. Naplno trénuje s tímom a trpezlivo čaká na svoju príležitosť. „Počas uplynulého víkendu som bol s A-tímom, aby som bol v prípade potreby pripravený zasiahnuť do zápasu. Škoda, že áčko hralo v nedeľu a juniorka v sobotu, ak by to bolo naopak, zahral by som si za juniorku v Skalici. Zároveň som však rád, že som mohol opäť ísť na zápas s A-tímom. Snažím sa byť stopercentne pripravený a uvidíme, čo sa ešte do konca jesene stane. Pokiaľ dostanem od trénera ďalšiu príležitosť v zápase, tak sa jej budem snažiť chopiť čo najlepšie,“ uzavrel niekdajší slovenský reprezentant.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.