Úvod Správy Tehelné pole Štadión Tehelné pole získal prestížne ocenenie

Štadión Tehelné pole získal prestížne ocenenie

Tehelné pole ocenili aj odborníci.

Tehelné pole je nielen dejiskom športových úspechov belasých, ktorí tam už odohrali niekoľko výnimočných zápasov, ale aj unikátnym dielom, ktoré získava prestížne ocenenia. Štadión najnovšie získal ocenenie EFEKTIA, ktoré oceňuje projekty podľa energetickej efektívnosti.

Pri realizácii energetického centra štadióna bolo jedným z kľúčových kritérií využitie obnoviteľných zdrojov v čo najvyššej možnej miere. Celkové riešenie pozostáva zo 4 transformátorových staníc s dvoma záložnými dieselagregátmi, moderných LED svietidiel, tepelných čerpadiel so studňami a plynovej kotolne.

Základnou technológiou je systém tepelných čerpadiel na báze voda/voda. Najväčším prínosom je využívanie odbúravanej energie, čo v praxi znamená, že napríklad pri výrobe chladu v lete je odpadná energia z tepelného čerpadla využívaná na výrobu teplej úžitkovej vody. Toto riešenie šetrí nielen financie, ale aj životné prostredie. Až 50 % vyrobeného tepla a chladu pochádza z obnoviteľných zdrojov, čo je pri tak rozsiahlom projekte ako futbalový štadión pre viac než 22 000 divákov celosvetový unikát.

Príkladom úspory vďaka využitiu obnoviteľných zdrojov je augustový zápas ŠK Slovan – PAOK FC, kam prišlo 20 233 divákov. Vďaka moderným technológiám sa na štadióne ušetrilo 600 kilowatthodín energie (600 kWh), čo predstavuje približne mesačnú spotrebu elektriny troch štandardných bytov v Bratislave. Na tomto zápase bol na chladenie priestorov a výrobu teplej vody použitý len systém tepelných čerpadiel voda/voda.

Zaujímavosťou je aj skutočnosť, že na štadióne sa pri zavlažovaní trávnika či splachovaní využíva dažďová voda, čo je taktiež úsporné a šetrné voči životnému prostrediu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.
Hlasovať môžete do stredy 1. apríla.
Vernon de Marco pozdravil našich fanúšikov.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.