Úvod Správy Charitatívne projekty Belasí podporili charitatívne podujatie Integrácia V4

Belasí podporili charitatívne podujatie Integrácia V4

Na akcii sa osobne zúčastnili hráči Vernon de Marco i Lukáš Pauschek.

Dnes sa v Bratislave uskutočnil prvý ročník charitatívneho podujatia Integrácia V4, kde sa stretlo 3000 detí zo Slovenska a približne 1200 detí z Česka, Poľska a Maďarska. ŠK Slovan aktívne podporil toto charitatívne podujatie.

Cieľom akcie Integrácia V4 je pomoc pri začleňovaní zdravotne a sociálne znevýhodnených detí do bežného života. Na podujatí sa osobne zúčastnili hráči Vernon de Marco a Lukáš Pauschek, ktorý medzi deti vykopli 30 futbalových lôpt a venovali im svoje dresy. Deťom sa venovali spoločne s naším bývalým hráčom Tamásom Priskinom, ktorý aktuálne pôsobí vo Ferencvárosi.

ŠK Slovan zároveň podporil túto akciu finančnou čiastkou, vďaka ktorej bolo zakúpených a potlačených viac než 4000 tričiek pre všetky zúčastnené deti. Pre klub bolo cťou pripojiť sa k tejto charitatívnej iniciatíve a vyčarovať úsmev na tvárach detí.

„Veľmi som sa tešil, keď som videl, aké šťastné boli deti z našej návštevy. Na akciu sme prišli práve kvôli nim a verím, že si odniesli pekný zážitok. Radi sme prispeli k tejto iniciatíve, je určite dôležité, aby deti mali v živote rovnaké šance bez ohľadu na sociálne či zdravotné postavenie. Rád som sa stretol aj s bývalým spoluhráčom Tamásom Priskinom, bolo príjemné sa s ním opäť porozprávať,“ povedal Vernon de Marco.

„Myslím si, že to bola skvelá akcia pre deti, ktoré prišli naozaj v krásnom počte. Privítanie z ich strany bolo perfektné. Je dôležité, aby deti už v mladom veku pochopili, že medzi sebou nemajú robiť rozdiely a každý si je navzájom seberovný. Ak to pochopia, tak sa navzájom budú viac rešpektovať a svet sa môže stať lepším miestom. Teším sa, že sme mohli prispieť k tejto zmysluplnej iniciatíve,“ vyhlásil Lukáš Pauschek.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.