Úvod Správy Reprezentácia Počas asociačného termínu v akcii reprezentanti i A-mužstvo

Počas asociačného termínu v akcii reprezentanti i A-mužstvo

Aj v poslednej reprezentačnej prestávke v tomto roku budú mať naši hráči nabitý program.

Jesennú časť sezóny 2019/20 poslednýkrát preruší asociačný termín, počas ktorého sa odohrajú záverečné duely v kvalifikačných skupinách o postup na ME 2020. V akcii budú štyria hráči z A-tímu a traja futbalisti z nášho staršieho dorastu.

Cez pauzu si zároveň belasí dohrajú 4. kolo Slovnaft Cup-u na ihrisku druholigového Bardejova. Slovanisti sa v Bardejove predstavia v sobotu 16. novembra o 13:00.

Vasil Božikov je oporou v klube i v reprezentácii, kde patrí medzi stálice základnej zostavy. Preto nie je prekvapením, že bol opäť nominovaný do národného tímu. Bulhari najprv v prípravnom súboji privítajú Paraguaj (14. novembra o 18:00) a potom v záverečnom kvalifikačnom zápase vyzvú Čechov (17. novembra o 18:00). Aktuálna kvalifikácia Bulharom nevyšla, v jej závere sa chcú aspoň odlepiť z piateho miesta skupiny, kde majú rovnako ako Čierna Hora na konte tri body.

Dominik Greif naďalej chytá vo vynikajúcej forme a v súboji na pôde Wolverhamptonu si jeho kvality mohla všimnúť celá Európa. Naša brankárska jednotka je v nominácii Pavla Hapala na rozhodujúce kvalifikačné duely v Chorvátsku (16. novembra o 20:45) a s Azerbajdžanom (19. novembra o 20:45). Naša reprezentácia je v skupine na treťom mieste, má na konte 10 bodov a zápas k dobru oproti druhému Maďarsku, ktoré zatiaľ získalo 12 bodov.

Dávid Holman sa po prekonaní zdravotných ťažkostí vrátil do základnej zostavy krásnym víťazným gólom v Zlatých Moravciach. Náš ofenzívny stredopoliar si už vydobyl stabilné miesto v maďarskej reprezentácii. Maďari odohrajú záverečný kvalifikačný duel vo Walese (19. novembra o 20:45), kde sa môže rozhodnúť nielen o tom, či postúpia na európsky šampionát, ale výsledok tohto zápasu môže výrazne ovplyvniť aj slovenské postupové šance.

Andraž Šporar v prebiehajúcej sezóne strelil 15 presných zásahov a v slovinskej reprezentácii je jednotkou na poste hrotového útočníka. Slovinci sa po októbrových dueloch dostali do ťažkej pozície a v tabuľke G-skupiny klesli na 4. miesto. Šanca na postup ešte stále žije, no potrebujú nutne vyhrať oba novembrové duely a zároveň musia veriť v zakopnutie Rakúšanov. Slovinsko najprv 16. novembra o 18:00 privíta Lotyšsko a kvalifikáciu uzavrie 19. novembra o 20:45 v Poľsku.

Pozvánku do slovenskej reprezentácie do 19 rokov dostali traja starší dorastenci Slovana – obranca Alexander Tóth a stredopoliari Samuel Lavrinčík a Filip Lichý. Slovenskú „devätnástku“ čaká 1. kolo kvalifikácie ME v Taliansku. Mladí Slováci sa postupne stretnú s Cyprom (13. novembra o 12:00), Maltou (16. novembra o 12:00) a Talianskom (19. novembra o 15:00).

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.