Úvod Správy Európska liga Fanúšikovia boli skvelí

Fanúšikovia boli skvelí

Belasí si z Wolverhamptonu napriek nádejnému priebehu neodniesli ani bod.

Mohol to byť ďalší veľký európsky večer so šťastným koncom, napokon belasí odišli z Wolverhamptonu naprázdno. V oboch dueloch so zástupcom Premier League siahali po dobrých výsledkoch, o to viac bolí, že po štvrtom hracom dni zostali v skupine tretí s vyššou stratou na postupové priečky.

Pre mnohých hráčov to bola premiérová skúsenosť s futbalom priamo na Britských ostrovoch. Atmosféra bola vskutku strhujúca, no dav anglických priaznivcov miestami stíchol, keď domáci „Vlci“ nevedeli nájsť cestu cez konsolidovanú defenzívu belasých. Tí opäť vyrukovali v rozostavení s piatimi obrancami a takmer do konca duelu držali čisté konto. „Bol to veľmi náročný zápas. V prvom polčase sme ešte s nimi dokázali hrať vyrovnanú partiu, no po prestávke sme sa dostali pod príliš veľký tlak, z čoho plynul aj inkasovaný gól. V druhom polčase sme nehrali našu hru. Bránili sme veľmi dobre, no je náročné celých 90 minút odolávať atakom takého kvalitného súpera, akým Wolverhampton bezpochyby je. Nanešťastie, v závere sme inkasovali a nemáme ani bod,“ zhodnotil Andraž Šporar priebeh stretnutia.

Jedným z dôležitých momentov zápasu bolo zranenie Kenana Bajriča, ktorého domáci útočník Raúl Jiménez zasiahol do hlavy nevydarenými nožničkami. Zranenie Kenana vyzeralo priam hrôzostrašne, okamžite k nemu pribehli naši hráči i Jiménez. Nehralo sa približne 11 minút, oba tímy sa počas pauzy v chladnom počasí snažili čo najlepšie zahriať a zostať v tempe. Žiaľ, slovanisti krátko po začiatku 12-minútového nadstavenia inkasovali. „Nepripisoval by som inkasovaný gól tejto vynútenej pauze, už dlhšie sme boli pod tlakom a vpredu sme nedokázali podržať loptu či niečo vymyslieť. Gól padol dve-tri minúty po obnovení hry, to už sme boli v tempe. Trpké je skôr to, že víťazný gól strelil rovnaký hráč, ktorý predtým zasiahol Kenana. Predovšetkým verím, že Kenan sa rýchlo zotaví a bude v poriadku. Je to bojovník, určite to zvládne.“

Belasí od úvodu neskloňovali slovo „postup,“ do každého duelu išli s cieľom pobiť sa o čo najlepší výsledok a bodovať. Každý určite uzná, že aj napriek prehrám sa hráči po súbojoch s Wolverhamptonom môžu pozrieť do zrkadla a povedať, že na ihrisku odovzdali naozaj maximum pre úspech. Po štvrtom hracom dni máme v tabuľke K-skupiny štyri body pri vyrovnanom skóre 7:7. Druhý Wolverhampton má 9 bodov a prvá Braga 10 bodov. Najbližšie sa o tri týždne predstavíme na pôde Besiktasu, ktorý už nemá ani teoretickú šancu postúpiť. „Po zápase s Wolverhamptonom sme sa ocitli v ťažšej situácii. Môžeme ešte vybojovať šesť bodov, o ktoré sa aj pobijeme, no prípadné postupové karty už nemáme len vo svojich rukách. Neskladáme zbrane, v Istanbule zabojujeme o to, aby sa o postup hralo do posledného kola,“ vyhlásil druhý najlepší strelec skupinovej fázy Európskej ligy.

Naši futbalisti sa mohli oprieť o podporu viac než tisícky priaznivcov, ktorých bolo na štadióne Molineux počuť počas celého zápasu. „Fanúšikovia boli pre mňa najväčším pozitívom tohto večera. Boli úžasní a veľmi pekne im ďakujeme za podporu. My sme sa snažili odviesť na ihrisku maximum, no musíme hrať aktívnejšie než v druhom polčase,“ uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.
Belasí sú už istými víťazmi základnej časti a do nadstavby o titul pôjdu z prvého miesta.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.