Úvod Správy Európska liga Po ďalšom hrdinskom boji prehra gólom z nadstaveného času

Po ďalšom hrdinskom boji prehra gólom z nadstaveného času

ŠK Slovan prehral vo Wolverhamptone 0:1.

ŠK Slovan v 4. kole skupinovej fázy Európskej ligy prehral vo Wolverhamptone 0:1. Belasí dlho držali nerozhodný výsledok, inkasovali až v úvode 12-minútového nadstavenia po ošetrovaní Kenana Bajriča. V tabuľke skupiny sú slovanisti tretí so ziskom 4 bodov, druhý Wolverhampton má 9 bodov a prvá Braga 10 bodov.

V typickom britskom počasí sa od úvodu hralo vo vysokom tempe. Prvú šancu mali v 3. min domáci, Jiménez zblízka vystrelil nad. Belasí kontrovali po rohovom kope, keď Bajrič zasiahol loptu a tá minula bránu Patrícia. V 8. min vystrelil nebezpečne Moutinho, no Greif predviedol výborný zákrok a podržal belasých. Podobne v 24. min vyslal Jiménez nebezpečný pokus z krídla, Greif jeho krížnu strelu vytlačil na roh. Po týchto dvoch šanciach domácich sa k slovu dostali aj slovanisti, pokus Rabia po rohu zrazili obrancovia a Šporar mieril do priestoru, kde bol pripravený Rui Patrício.

V 51. min po kontakte Božikova s Pedrom Netom kopal Wolverhampton penaltu. Neves vystrelil k pravej žrdi, Greif však fantasticky zasiahol a podržal belasých. Rovnako ako o sedem minút neskôr, keď zneškodnil koncovku Jiméneza z bezprostrednej blízkosti. Tlak anglického tímu silnel, Greif vyrazil aj prudkú strelu Moutinha zo strednej vzdialenosti. Od 79. min sa takmer 10 minút nehralo, po tom, ako bol Kenan Bajrič ošetrovaný po tvrdom zásahu od Jiménza. V úvode 12-minútového nadstavenia belasí inkasovali, keď sa pred bránou presadil hlavou Jiménez - 1:0.

Wolverhampton Wanderers FC – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Góly: 90. Jiménez

Žltá karta: 89. Jiménez (Wolverhampton)

Rozhodovali: Nijhuis – Balder, Goossens (všetci Holandsko)

Návšteva: 29 789 divákov

Wolverhampton: Rui Patrício – Dendoncker, Coady, Kilman – Doherty, Rúben Neves, Moutinho, Vinagre (90. Jonny) – Traoré (90. Bennett), Jiménez, Pedro Neto (69. Cutrone)

Slovan: Greif – Bajrič (89. Ljubičič), Abena, Božikov – Medveděv, de Kamps, Rabiu (90. Daniel), Vernon – Dražič, Ratao (70. Suchockij) – Šporar