Úvod Správy Európska liga Opäť necháme na ihrisku všetko

Opäť necháme na ihrisku všetko

Dominik Greif v rozhovore pred zápasom vo Wolverhamptone.

Belasí si dnes zatrénovali v typickom „anglickom“ počasí a v stredu ráno už naberú smer Britské ostrovy. Domáci duel napriek tesnej prehre 1:2 dodal do našich radov dávku optimizmu, no Dominik Greif si dobre uvedomuje, že na Molineux Stadium čaká belasých ďalšia veľká európska skúška.

V Bratislave od rána panuje daždivé počasie, podobne, len o niečo chladnejšie, by malo byť aj v stredu a vo štvrtok vo Wolverhamptone. „Dnes sme si zatrénovali v typickom anglickom počasí, no podmienky priamo na Britských ostrovoch budú určite odlišné. Mne pri chytaní vyhovuje daždivé počasie, pokiaľ teda nie je extrémne chladno. Lopty, s ktorými sa hrá Európska liga, sú však v takýchto podmienkach veľmi šmykľavé, takže je to pre brankára trochu náročnejšie,“ povedal Dominik Greif.

Pred dvomi týždňami belasí na Tehelnom poli viedli nad Wolverhamptonom 1:0 a zápas mali výborne rozohraný. V nešťastnej päťminútovke v druhom polčase však dvakrát inkasovali a napriek kvalitnému výkonu nezískali ani bod. Čo treba v odvetnom meraní síl zmeniť, aby sme boli úspešnejší? „Nemyslím si, že je nutné niečo veľmi meniť. Siahli sme si na maximum síl, boli tam nejaké chyby, ktoré sa musíme snažiť minimalizovať. Kvalita súpera je taká, že ak prídu chyby, tak ich dokážu naplno využiť. Myslím si, že Wolverhampton v prvom stretnutí nepredviedol svoj úplne ideálny výkon, preto nás prehra tak veľmi mrzela. Do druhého zápasu pôjdeme s podobným nastavením ako v domácom stretnutí, čo znamená, že na ihrisku necháme úplne všetko. Chceme súperovi čo najviac znepríjemniť hru a ak prídu naše šance, určite ich treba využiť.“

Viac než 31-tisícové hľadisko štadióna Molineux bude zaplnené, môžeme očakávať typickú búrlivú atmosféru, známu zo zápasov na Britských ostrovoch. Pri takýchto dueloch sa často hovorí, že kľúčové je prežiť úvodné minúty. „Ťažko niečo predpokladať, pretože taktiky a stratégie sú už dnes naozaj rôzne. Niekedy sa stane, že silnejší tím nechá hrať svojho súpera, aby dochádzalo k stratám a nemuseli ísť do plných. Uvidíme, s čím vyrukujú, my sa budeme snažiť byť pripravení na všetko. Vieme, že v Anglicku je futbal náboženstvom a z televízie poznáme, aká panuje na zápasoch atmosféra. Na internete som si už pozeral aj štadión, vyzerá úžasne, takže sa veľmi teším na túto výzvu. Chceme v nej obstáť čo najlepšie,“ hovorí slovenský reprezentant.

V polovici skupinovej fázy vyzerá tabuľka K-skupiny Európskej ligy nasledovne – prvá je Braga so siedmimi bodmi, druhý Wolverhampton získal šesť bodov, tretí Slovan má štyri body a štvrtý Besiktas je bez bodu. Štvrtý hrací deň napovie o tom, ako sa bude skupina ďalej vyvíjať. „Vieme, že ak chceme byť čo najdlhšie v hre o postup, mali by sme v Anglicku bodovať. Na druhej strane si však treba uvedomiť, čím sme si prešili a čo sme už dosiahli. Netreba dostávať samých seba zbytočne pod tlak, musíme ísť naďalej pokorne krok po kroku a biť sa o každý bod,“ hovorí náš brankár, ktorý sa teší aj na podporu fanúšikov Slovana, ktorých pricestuje do Wolverhamptonu cez tisíc. „Sme veľmi radi, že sme našimi výsledkami v Európe dopriali fanúšikom možnosť spoločne zažiť tieto vonkajšie zápasy. Verím, že ich potešíme, keď už budú za nami merať takú dlhú cestu.“

Po domácom stretnutí si Dominik Greif vymenil dres s Ruiom Patríciom, najlepším brankárom ME 2016, kde vychytal Portugalcom zlato. „S Ruiom sme si po zápase ešte aj krátko písali. Aj vzhľadom na to, čo dosiahol, je to fantastický človek. Dohodli sme sa, že si vymeníme dresy po stretnutí v útrobách štadióna. Väčšinou to býva tak, že ja musím kvôli tomu naháňať súperovho brankára, on však za mnou sám prišiel a oslovil ma, aby sme si teda vymenili dres. Urobil na mňa veľký dojem aj ako človek a už sa veľmi teším na ďalšiu spoločnú konfrontáciu,“ uzavrel Dominik Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.