Úvod Správy Mládež Belasá U19 čelí ďalšej výzve v mládežníckej Lige majstrov

Belasá U19 čelí ďalšej výzve v mládežníckej Lige majstrov

Starší dorastenci Slovana Bratislava odcestovali do Škótska.

Starší dorast ŠK Slovan sa po postupe cez Ludogorec Razgrad stretne v 2. kole UEFA Youth League (mládežnícka obdoba Ligy majstrov) s ďalším renomovaným európskym klubom. Súperom belasých bude dorastenecký výber 54-násobného škótskeho majstra Rangers FC. Prvý zápas sa odohrá v Glasgowe v stredu 6. novembra o 20:00 SEČ.

Podobne ako A-tím, tak aj dorastenci odohrajú počas tohto týždňa európsky duel na Britských ostrovoch. Dorastenci cestovali dnes ráno, po prílete absolvujú predzápasový tréning. Tréner Vladimír Gála mohol káder našej „devätnástky“ doplniť tromi staršími hráčmi z ročníka 2000. Podobne ako v dvojzápase s Ludogorcom, tromi staršími hráčmi budú brankár Martin Trnovský, defenzívny hráč Samuel Habodasz a ofenzívny stredopoliar Denis Potoma.

Slovanisti v prvom kole vyradili Ludogorec po penaltovej dráme a túžia po ešte vyšších métach. Rangers v prvom kole prešiel cez švajčiarsky Young Boys Bern po výsledkoch 3:3 vonku a 2:2 doma, keď postupový gól strelili Škóti až v samom závere stretnutia.

„Priali sme si práve Rangers, predovšetkým z pohľadu popularity klubu a možnosti dotiahnuť ešte väčší počet divákov na domácu odvetu. Čelíme renomovanému európskemu mužstvu, no tieto zápasy si určite nejdeme užiť, naopak, chceme sa športovo pobiť o dobrý výsledok a svoju kožu určite lacno nepredáme. Rangers je európskou značkou, no my sme sa už v prvom kole presvedčili, že mená dnes futbal nerobia a že našou poctivou prácou môžeme byť úspešní,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

Realizačný tím staršieho dorastu si analyzoval hru súpera a vie, čo hráčov čaká. „Škótske mužstvá sú typické tým, že hrajú vo vysokom tempe a dohrávajú osobné súboje. Verím, že aj naši chalani sú takisto odolní a pripravení na to, čo nás čaká. Pre mladých hráčov je dôležité, aby si dokázali zmerať sily aj s iným štýlom hry, čo im môže pomôcť aj v ďalšom priebehu kariéry.“

Belasí už postupom cez Ludogorec dosiahli pekný úspech, no určite sa ním neuspokoja. „Postup nás zaväzuje, aby sme v ďalšom kole podali ešte lepšie výkony. Súpera sme si zanalyzovali a vyhodnotili sme si naše možnosti, ktorými môžeme Rangers zaskočiť. Veľa napovie už prvý zápas, chceme dosiahnuť výsledok, ktorý by nám dal šance aj do odvety. Dôležité bude opäť ukázať odhodlanie a túžbu, ktorú som na hráčoch videl už v prvom kole s Ludogorcom,“ uzavrel Vladimír Gála.

Prvý zápas 2. kola mládežníckej Ligy majstrov Rangers FC – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 6. novembra o 20:00 SEČ a povedie ho nórska rozhodcovská trojica Saggi – Isaksen, Jensen. Duel sa odohrá na štadióne Firhill Park v Glasgowe.

Foto: Zuzana Bilinová

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.