Úvod Správy Fortuna liga Tento deň si veľmi dobre zapamätá

Tento deň si veľmi dobre zapamätá

Lukáš Pauschek zažil obnovený debut v belasom.

Písal sa 26. máj 2013, keď Lukáš Pauschek naposledy nastúpil za A-tím Slovana Bratislava. Po viac než šiestich rokoch si rodený Bratislavčan opäť obliekol belasý dres a pripísal si obnovený debut v najvyššej súťaži.

Lukáš Pauschek už dlhšie trénuje s naším A-tímom, posledné dve kolá odohral za juniorku, kde sa aj strelecky presadil a prispel k víťazstvu nad Podbrezovou. V súboji so Senicou sa náš odchovanec premiérovo objavil na súpiske A-tímu a v 83. minúte dokonca vybehol na trávnik Tehelného poľa. „Nečakal som, že sa to celé zomelie tak rýchlo, a že si už po pár týždňoch pripíšem štart v A-mužstve. Dnes som skôr očakával, že budem pripravený v prípade núdze, ak by sa nedajbože Jurijovi Medveděvovi niečo stalo. Keď som sa však v nejakej 70. minúte vrátil z krátkeho rozbehávania, tak mi tréner vzápätí povedal, aby som sa išiel opäť hýbať. V tej chvíli som začal tušiť, že ma v prípade priaznivého vývoja pošle do hry. Viedli sme 2:0, Senica sa do ničoho nedostávala. Keď ma tréner zavolal späť z rozcvičky, tak som sa veľmi potešil, lebo už som vedel, že pôjdem do hry,“ povedal Lukáš po stretnutí.

Výhodou je, že odchovanec najúspešnejšieho slovenského klubu pozná svojich spoluhráčov z tréningového procesu, preto sa mu ľahšie dostávalo do zápasového tempa. „Na ihrisku som sa cítil dobre, nervozita nebola žiadna. Samozrejme neviem, ako by to vyzeralo, keby som hral celý zápas, predsa len 10 minút je 10 minút. Chalanov však poznám, i keď stále si zvykám na náš štýl hry, ktorý je úplne odlišný než v Čechách. Ale je to len otázka času, kým to do seba dostanem.“

Sympaticky sa prezentovali fanúšikovia, ktorí aj v nepríjemnom, chladnom počasí, celý duel hnali belasých dopredu a pri striedaní vytlieskali prichádzajúceho Lukáša Pauscheka. „Počul som ako skandovali, vnímal som pekné prijatie z ich strany. Veľmi pekne im ďakujem a vážim si to. Prvýkrát som mohol hrať na Tehelnom poli a môžem povedať, že štadión je krásny. Prvý raz som si ho pozrel aj zvnútra a mám vskutku pozitívne dojmy. Vrátiť sa po šiestich rokoch je krásny, úžasný pocit.“

Slovan sa s niekdajším slovenským reprezentantom zatiaľ dohodol na spolupráci do zimy s možnosťou predĺženia spolupráce na dlhšie obdobie. „Mám veľký herný výpadok, keďže bývalý klub sa ku mne zachoval tak ako sa zachoval. Ale človek si nevyberie, aj taký je futbal, hoci by taký byť nemal. Výpadok bol najmä zápasový, keďže som za uplynulého polroka veľa trénoval. Mal som minimum voľna a snažil som sa byť fyzicky čo najlepšie pripravený. Teraz treba dohnať zápasovú prax. Urobím všetko pre to, aby som ukázal svoje kvality. Zatiaľ sme dohodnutí do zimy, potom bude na mojich výkonoch, či si vybojujem šancu, a samozrejme aj na klube, či bude vzájomná vôľa predĺžiť spoluprácu. Koncentrujem sa na seba, na svoje výkony. Každopádne som rád, že mi Slovan dal priestor a môžem sa opäť tešiť z futbalu,“ hovorí 26-ročný Bratislavčan, ktorý si pri konci v bývalom klube neprežil ľahké obdobie. Už sa však pozerá dopredu a veľmi si váži aj dnešok. Druhý novembrový deň roka 2019 zostane v jeho kariére zaznamenaný významným písmom. „Obnovený debut v Slovane je pre mňa po desiatich náročných mesiacoch zadosťučinením za všetko, čím sme si spolu s rodinou prešli. Teším sa, že sme to s rodinou spoločne zvládli. Veľmi som sa už tešil už na zápasy v juniorke, a dnešok vnímam ako vyvrcholenie tohto obdobia. Ešte sa mi nestalo, že som musel istým spôsobom reštartovať svoju kariéru, preto si dnešok určite zapamätám,“ uzavrel Lukáš Pauschek.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.
Hlasovať môžete do stredy 1. apríla.
Vernon de Marco pozdravil našich fanúšikov.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.