Úvod Správy Mládež Remízy v derby a gólové prídely žiakov

Remízy v derby a gólové prídely žiakov

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naše mládežnícke tímy mali počas uplynulého týždňa nabitý program. Starší dorastenci i žiaci boli v akcii cez víkend i počas týždňa, mladší dorastenci zase vo štvrtok absolvovali derby s Trnavou.

Starší dorastenci cez víkend cestovali do Banskej Bystrice, a aj keď mali za sebou náročnú odvetu mládežníckej Ligy majstrov v Razgrade, nenechali nikoho na pochybách o svojich víťazných ambíciách. Belasí v Banskej Bystrici zvíťazili 4:0, keď dvakrát skóroval Adam Matoš, po góle pridali Alexander Tóth a Matej Sabadoš.

Vo štvrtok cestovala naša U19 do Trnavy, kde odohrala nešťastný duel. Naši mladíci sa totiž v 57. minúte ujali vedenia gólom Radovana Valentína, domáci však v 66. minúte vyrovnali a v samom závere dokonca strhli víťazstvo na svoju stranu. Náš starší dorast je v priebežnej tabuľke tretí, avšak má ešte k zápas k dobru.

Mladší dorastenci do 17 rokov sa v úvode derby so Spartakom ujali vedenia po góle Timoteja Murcka, no potom dvakrát inkasovali a v závere bojovali aspoň o bod. Remízu zabezpečil v 70. minúte striedajúci Rudolf Božik, ktorý vyrovnal na 2:2. Naša „sedemnástka“ je v tabuľke štvrtá s päťbodovou stratou na lídra.

V súboji belasej U16 so Spartakom Trnava padli oba góly v úvode stretnutia. Trnava sa v 13. minúte ujala vedenia, o štyri minúty neskôr vyrovnal Marko Trusina na 1:1. Tento stav sa napriek príležitostiam na oboch stranách už do konca duelu nezmenil, naša „šestnástka“ je v tabuľke priebežne šiesta.

Naši starší žiaci do 15 rokov úspešne zvládli súboje v Petržalke a doma so Zlatými Moravcami, belasá U14 v Petržalke tesne prehrala, no chuť si napravila vysokým domácim víťazstvom nad Zlatými Moravcami.

Mladší žiaci do 13 rokov s Petržalkou a Zlatými Moravcami dvakrát remizovali, výber U12 nadelil Petržalke 21 gólov a Dunajskej Strede 29 gólov.

Slovan U19 – I. liga mladšieho dorastu

12. kolo

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan 0:4 (0:1) – góly Matoš 2, Tóth, Sabadoš

Zostava Slovana: Zváč – Lacko, Polonyi, Orság, Floriš, Lieskovský (66. Valentín), Hornyák, Lichý, Rosenberger (85. Galovič), Sopóci (66. Tóth), Matoš (77. Sabadoš)

13. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 2:1 (0:0) – Valentín

Zostava Slovana: Zváč – Valentín, Polonyi, Orság, Floriš, Hornyák, Lichý, Rosenberger (90. Sabadoš), Čerepkai, Tóth (68. Sopóci), Matoš (76. Lieskovský)

13. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 2:2 (1:1) – Murcko, Božik

Zostava Slovana: Vajda – Mičák, Molčan, Hečko, Kachnič, Koseček, Thorpe (60. Hudec), Čongrády, P. Dornai (60. Božik), Hasoň (60. Kušnír), Murcko

13. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 1:1 (1:1) – M. Trusina

Zostava Slovana: Mikoláš – Súkenník, Polák, D. Murár, Alex, Rehuš, M. Trusina (53. Šütö), Riznič, Pištek (71. Hipp), V. Mateleha (53. Zvara), Kozák

Slovan U15 – I. liga starších žiakov skupina západ

9. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 1:2 (0:0) – Hipp, Šalkovič

Zostava Slovana: Fesyuk – Hipp, Svoboda, Homola, R. Slovák (41. Kmeť), Marko, Nemeškürti (49. Sikorjak), J. Šalkovič, Ivanics, Rehuš, Marcelli

10. kolo

ŠK Slovan – ViOn Zlaté Moravce 8:0 (3:0) – Sikorjak 3, J. Šalkovič, Marko, Nemeškürti, Ivanics, Lendel

Zostava Slovana: Fesyuk – Hipp, Svoboda, Holub, J. Šalkovič, Marko (49. S. Murár), Nemeškürti, Sikorjak, Kmeť (41. Lendel), Ivanics, Marcelli (47. Kovács)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov skupina západ

9. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 2:1 (1:0) - Husarčík

Zostava Slovana: Vydarený – Kováč (61. Kuchta), Jurišta, Arnold, Imrišek, Gašpar, Ruža (44. Lobodáš), Želipský, Rusnák (56. Husarčík), Klaučo, Filkor (44. J. Slovák)

10. kolo

ŠK Slovan – ViOn Zlaté Moravce 7:0 (3:0) – Klaučo 2, Rusnák 2, Spišiak, Mravec, Ruža

Zostava Slovana: Duffek – Spišiak (51. Kováč), Arnold, Kuchta, Lobodáš (51. Imrišek), Jurišta, Mravec, Husarčík (36. Ruža), Želipský (48. Filkor), Klaučo, Rusnák

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov skupina západ

9. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 1:1 (1:1) - Holocsy

Zostava Slovana: Rusznyák, Dáv. Balog – Polakovič, Lembak, Štrajt, Šablatúra, Horváth, Bachna, Kodhaj, Bučurič, Holocsy, Hrmo, Pernička, Červenka, Jurdík, Haba, Rúsek, Keszöcze

10. kolo

ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan 2:2 (1:1) – Červenka, Duchovič (vl.)

Zostava Slovana: Ďurík, Gramblička – Polakovič, Lembak, Jurdík, Šablatúra, Horváth, Canolli, Kodhaj, Bučurič, Valch, Hrmo, Pernička, Červenka, Takács, Haba, Bachna, Dom. Balog

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

9. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 21:3 (14:2) – Tholt 3, Novák 3, Treplan 3, Danko 2, Human 2, Somoláni 2, Hajko, Hrmo, Toplanský, Mateáš, Rajčan, Bátora

Zostava Slovana: Petrič, Gramblička – Hajko, Androvič, Rožňai, Hrmo, Botka, Treplan, Toplanský, Féder, Human, Danko, Mateáš, Tholt, Novák, Rajčan, Bátora, Somoláni

10. kolo

ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan 0:29 (0:14) – Toplanský 4, Bátora 4, Čekovský 3, Treplan 3, Mateáš 3, Novák 3, Rožňai 2, Botka 2, Hajko, Danko, Tholt, Rajčan, Somoláni

Zostava Slovana: Petrič, Gramblička – Hajko, Androvič, Čekovský, Rožňai, Botka, Treplan, Toplanský, Féder, Danko, Mateáš, Tholt, Novák, Rajčan, Bátora, Somoláni