Úvod Správy Niké liga Desiaty triumf belasých po deviatom ligovom góle Šporara

Desiaty triumf belasých po deviatom ligovom góle Šporara

ŠK Slovan zvíťazil v Michalovciach 1:0.

ŠK Slovan v 13. kole Fortuna ligy zvíťazil v Michalovciach 1:0. O osude duelu rozhodol v 30. minúte Andraž Šporar, ktorý strelil už svoj deviaty ligový gól v sezóne. Belasí sú naďalej lídrami súťaže so ziskom 32 bodov a skóre 35:11. Najbližšie privítajú doma na Tehelnom poli Senicu, hrať sa bude v sobotu 2. novembra o 17:00.

Ján Kozák ml. opäť pozmenil zostavu, oproti štvrtkovému duelu s Wolverhamptonom urobil šesť zmien. V stále príjemnom futbalovom počasí začali belasí podľa očakávaní aktívne a vytvorili si územnú prevahu. Prvú príležitosť mali v 11. min, keď po centri Apaua zasiahol Šporar akrobaticky loptu, následne zakončil Ratao, no Kira bol pripravený. Po štvrťhodine hry si prvý raz zachytal Šulla, keď pokryl pokus P. Kolesára. Peknú akciu predviedli slovanisti v 24. min, Ratao vysunul kolmicou Šporara, ktorému chýbal krok, aby obišiel vybiehajúceho Kiru. Skóre sa menilo po necelej polhodine hry a bol to vskutku pekný presný zásah. Dražičov center z rohu preletel na zadnú žrď, brániaci Soler nechtiac poslal loptu späť pred bránu a Šporar chrbtom k bráne pravačkou nádherne akrobaticky zakončil k vzdialenejšej žrdi – 0:1. Úvodný gól belasých upokojil, Michalovce sa snažili odpovedať, no do konca prvého dejstva ich naša defenzíva nepustila do vážnejšej príležitosti.

Krátko po prestávke mohli slovanisti pridať aj druhý gól. Moha našiel na hranici šestnástky Šporara, ten si spracoval loptu a mieril pod brvno, no lopta len tesne minula bránu. V 55. min si obranca Michaloviec Rota naviedol loptu na stred a vystrelil k žrdi, Šulla zasiahol. Zakrátko vyslal Savvidis center na pravý kraj našej šestnástky, neprehľadnú situáciu vyriešil Šulla, keď boxoval na roh. Slovanisti mohli v 75. min streliť druhý, poisťujúci gól. Holman vystihol zlú rozohrávku Michaloviec, belasí išli do prečíslenia troch proti dvom, no Holmanovu strelu vyrazil Kira a rovnako pochodil aj Moha pri následnej dorážke. V 80. min sa striedajúci Modibo prekľučkoval až do pokutového územia, vystrelil k bližšej žrdi, Šulla predviedol dôležitý zákrok a vyrazil loptu do bezpečia. O dve minúty lopta po skrumáži v šestnástke a zásahu Božikova smerovala na našu bránu, Šulla sa vrhol k žrdi a zasiahol. Belasým sa otváral priestor na brejky, v jednom z nich bol v 87. min Šporar, no Kira vybehol a odkopol loptu spod kopačky nášho kanoniera. V samom závere ešte domáci Mensah namieril zblízka do bočnej siete a Garcia vystrelil tesne vedľa. Slovanisti si tak z východu Slovenska odviezli dôležité tri body.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 29. Šporar

Žlté karty: 57. P. Kolesár, 87. Kira - 4. Vernon, 75. Ljubičič, 90. Šulla

Rozhodovali: Gemzický – D. Hrčka, Žákech

Návšteva: 2864 divákov

Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Soler, M. Kolesár – Savvidis – Kvocera (81. Vojtko), Garcia, Žofčák (67. Modibo), P. Kolesár (63. Kountouriotis) - Mensah

Slovan: Šulla – Apau (18. Medveděv), Bajrič, Božikov, Vernon – Ljubičič, de Kamps (81. Abena) – Dražič (71. Holman), Ratao, Moha – Šporar