Úvod Správy Európska liga Môžeme si merať sily s každým

Môžeme si merať sily s každým

Andraž Šporar je po treťom hracom dni najlepším strelcom skupinovej fázy Európskej ligy.

V 11. minúte duelu Slovan – Wolverhampton vypukla na Tehelnom poli a určite aj v mnohých bratislavských podnikoch či domácnostiach obrovská vlna radosti. Belasí sa v súboji so siedmym tímom minulej sezóny Premier League ujali vedenia, keď Andraž Šporar strelil už svoj štvrtý gól v skupinovej fáze. O to viac bolí, že výborne rozbehnutý zápas sme nedotiahli minimálne do remízového konca.

Zrejme ešte aj dnes v mysliach hráčov i fanúšikov lomcuje veľké sklamanie. Veľa z nás si zrejme hovorí, čo by bolo, ak by neprišla nešťastná päťminútovka z druhého polčasu. Postupom času však určite doceníme to, že belasí odohrali vyrovnanú partiu s tímom z najlepšej ligy sveta a v Európskej lige opäť zanechali veľmi pozitívny dojem. „Urobili sme dve obrovské chyby, ktoré by sa na európskej úrovni nemali vyskytovať, a tie nás stáli lepší výsledok. Keď sa pozriem na celých 90 minút, tak je naozaj škoda, že sme nezískali minimálne bod. Ale môžeme si za to sami. Na druhej strane, dokázali sme, že si môžeme merať sily s akýmkoľvek súperom. Odohrali sme vyrovnanú partiu s účastníkom Premier League a ukázali sme, že máme veľmi dobrý tím. Len sa musíme vyvarovať zbytočných chýb,“ povedal Andraž Šporar po stretnutí.

Strely celkom 8:10, strely do priestoru brány 3:4 – to je bilancia zo včerajšieho duelu. Aj na pozápasovej tlačovej konferencii uznal tréner „Vlkov“ Nuno Espírito Santo, že v prvom polčase bol Slovan lepší, a že jeho tímu pomohla zmena systému v polčase a príchod Traorého. Zároveň pogratuloval belasým k predvedenému výkonu. Prítomní zástupcovia médií sa zaujímali, či našich hráčov prekvapilo, že držali krok s účastníkom Premier League a tímom, ktorý v uplynulej sezóne zdolal tímy z anglickej špičky. „Neboli sme prekvapení. Trénujeme každý deň rovnako ako oni, pričom Wolverhampton netrénuje na Marse, takže môžeme na tréningoch makať a behať rovnako. Samozrejme, rozdiel je, že oni hrajú cez víkend proti špičkovým anglickým klubom. Ale keď príde ku konfrontácii 11 na 11 na Tehelnom poli, tak si naozaj môžeme merať sily s každým.“

Vývoj v tabuľke nezahral do našich karát. Z pozície lídra sme klesli na tretie miesto, na konte máme 4 body a stále priaznivé skóre 7:6. Druhý Wolverhampton má 6 bodov, prvá Braga 7 bodov. O dva týždne sa predstavíme v „odvete“ vo Wolverhamptone. „Škoda, že sme nezískali aspoň bod, skupina by pre nás vyzerala oveľa lepšie. V hre je však ešte deväť bodov, tak sa poďme o tieto body pobiť. Ak však chceme uspieť o dva týždne v Anglicku, nemôžeme robiť chyby. V tomto zápase sme mali šance, dali sme gól, len chyby si treba rozobrať a odstrániť. Ideme ďalej, dnešok nás určite nezlomí. Tento tím rastie. Pozrite sa, kde sme boli po Sutjeske a na to, kde sme dnes. Vtedy by si asi nikto nepomyslel, že v októbri budeme siahať minimálne po bode s Wolverhamptonom,“ hovorí Andraž Šporar.

Belasí majú po treťom hracom dni najlepšieho kanoniera skupinovej fázy Európskej ligy. Andraž Šporar sa štvrtým presným zásahom osamostatnil na čele poradia kanonierov druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. „Ibrahim Rabiu mi poslal peknú prihrávku, vystrelil som na bránu a padlo to tam. Ale na gól vôbec nemyslím. Nie som šťastný, spokojný, ani nič podobné. Pohľad na tabuľku strelcov Európskej ligy je pekný, ale radšej by som bol, ak by to dnes skončilo povedzme 0:0 a mali by sme aspoň bod.“

Tehelné pole bolo zaplnené deťmi doslova z celého Slovenska, privítali sme aj deti napríklad z Kráľovského Chlmca, Vranova nad Topľou či Humenného. Deti vytvorili nádhernú kulisu, ktorá bola zážitkom pre všetkých aktérov na trávniku. „Deti boli fantastické, vytvorili neopísateľnú atmosféru. Som smutný, že sme ich nepotešili krajším výsledkom. Snáď im však zostal z dnešného večera pekný zážitok,“ uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena v rozhovore pred zápasom v Dunajskej Strede.
Pozrite si výber najlepších gólov do siete tradičného rivala.
Filip Lichý o svojom progrese po zranení kolena.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.