Úvod Správy Európska liga Musíme byť pripravení úplne na všetko

Musíme byť pripravení úplne na všetko

Myenty Abena v rozhovore pred zápasom s Wolverhamptonom.

Belasých čaká vo štvrtok ďalší veľký zápas. V 3. kole skupinovej fázy UEFA Europa League 2019/20 vyzvú Wolverhampton Wandereres FC, zástupcu anglickej Premier League. Príprava nášho tímu postupne vrcholí smerom k štvrtkovej výzve.

Zaujímavosťou je, že slovanisti už trénujú s loptami, ktoré sú určené pre skupinovú fázu a odohrá sa s nimi aj štvrtkový duel. „V poslednej dobe sme si v tíme vybudovali naozaj dobrú atmosféru. Každé víťazstvo ju ešte zlepšuje a upevňuje. Všetci vieme, čo nás vo štvrtok čaká. Britský štýl futbalu sa vyznačuje tvrdosťou, agresivitou, no Wolverhampton má zároveň v strede poľa technických hráčov. Musíme byť teda pripravení úplne na všetko,“ povedal Myenty Abena, ktorý v rámci duelov v kvalifikácii Európskej ligy a v skupine nevynechal ani minútu a v domácom súboji s PAOK strelil náš víťazný gól.

Pred tretím hracím dňom skupiny sme lídrami skupiny so ziskom 4 bodov a skóre 6:4, Wolverhampton je tretí s tromi bodmi a skóre 1:1. „Sme lídrami skupiny, to nás ale nepasuje do úlohy favorita. Čelíme predsa tímu z Premier League. Na druhej strane, nejdeme do zápasu s prílišným rešpektom alebo strachom. Niektorí ľudia si možno stále myslia, že sme proti Besiktasu a Brage bodovali preto, lebo naši súperi hrali zle. Ale uspeli sme práve vďaka tomu, že sme hrali veľmi dobre. To si treba pamätať a na to treba nadviazať.“

Poriadnej výzve bude čeliť aj naša defenzíva, ktorá obstála v ťažkých skúškach proti viacerým ofenzívne ladeným protivníkom. V kádri Wolverhamptonu sú hráči ako Raúl Jiménez (v minulej sezóne 13 ligových gólov) či Joao Moutinho, ten mal v ročníku 2018/19 v Premier League na konte 8 asistencií. „Každý veľký zápas je zároveň výzvou pre defenzívnu činnosť celého tímu. Najdôležitejšia je koncentrácia, ak máme správny „fokus,“ čiže sme plne sústredení a dávame si pozor na všetky detaily, tak sa zápas môže vyvíjať dobre. Pokiaľ čo len na moment stratíme koncentráciu, je zle. Plne dôverujem nášmu tímu. Ofenzívni hráči súpera patria medzi elitu Premier League, preto bude kľúčové nedať im veľa priestoru a nedať im šancu hrať ich typický futbal. Nesmieme byť vyľakaní, naopak, treba sa prezentovať svojou hrou a pobiť sa o ďalšie prekvapenie,“ hovorí Myenty Abena.

Wolverhampton od 19. septembra, keď doma podľahol Brage 0:1, nepozná trpkosť prehry. Snáď najviac zaujal v poslednom kole pred októbrovou reprezentačnou prestávkou, keď šokujúco vyhral 2:0 na pôde Manchesteru City. „Aj to ukazuje, že vo futbale je možné všetko. Wolverhampton predtým vysoko prehral s Chelsea v Európe s Bragou, zakrátko uspel na pôde Besiktasu a zdolal dokonca aj Manchester City. Futbal je nepredvídateľný, jedna vec môže zmeniť celý zápas. Stále je to 90 minút a 11 na 11, stať sa môže čokoľvek. Vždy sa rozhoduje až na ihrisku.“

Tehelné pole bude plne zaplnené deťmi do 14 rokov, ktoré už na prvom súboji s Besiktasom vytvorili skvelú kulisu. Aj hráči sa tešia, že napriek disciplinárnemu trestu nezostanú bez podpory. „Ani neviem, koľko detí bolo na Besiktasi, no kulisa bola fantastická. Ani si neviem predstaviť, čo nás čaká teraz, keď bude štadión plný. Tešíme sa, že prídu deti z celého Slovenska a veríme, že nás počas celého zápasu budú podporovať za akéhokoľvek stavu. Verím, že zažijeme ďalší pekný futbalový večer,“ uzavrel Myenty Abena.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Dôležité informácie pred sobotňajším zápasom.
Na sobotu sú pripravené špeciálne "DOUBLE" tričká.
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.