Úvod Správy Niké liga Belasí na čele ligy odskočili na dva body

Belasí na čele ligy odskočili na dva body

ŠK Slovan zvíťazil nad Pohroním 2:1.

ŠK Slovan v 12. kole Fortuna ligy zvíťazil nad FK Pohronie 2:1. Autormi presných zásahov boli po pekných akciách Rafael Ratao a Moha. Belasí sú naďalej lídrami tabuľky, druhej Žiline odskočili na dva body.

Belasí nastúpili opäť v pozmenenej zostave, s kapitánskou páskou viedol tím premiérovo Moha. Práve Moha mal prvú príležitosť zápasu, v 8. min vystrelil z ľavej strany, Vantruba bol pripravený. O minútu neskôr si prvý raz zachytal aj Šulla, ktorý pokryl pokus Kleca. Tesne pred uplynutím úvodnej štvrťhodiny sa Hrnčár dostával do brejku, snažil si obhodiť Šullu, ten situáciu ustál a celá akcia vyústila odkopom od našej brány. Následne mali belasí loptu pod kontrolou a hľadali voľné priestory v obrane hostí, ktorí často bránili s ôsmimi-deviatimi hráčmi pod loptou. Aktívny smerom dopredu bol Apau, ktorý v 37. min prešiel po pravej strane a po jeho spätnej prihrávke mieril Dražič tesne vedľa. O dve minúty hlavičkoval Ratao po centri Dražiča na zadnej žrdi tesne nad. Zaslúžená gólová odmena prišla v 40. min, keď Moha zbehol po ľavom krídle, jeho strieľaný center prešiel aj cez Vantrubu a Ratao na zadnej žrdi doklepol loptu do siete – 1:0.

Po prestávke mali belasí vyloženú šancu na druhý gól, no Ratao trafil zblízka do Vantrubu a Moha mieril z dorážky nad. Vzápätí vyslal Hrnčár nepríjemnú krížnu strelu, Šulla bol pozorný a vyrazil. V 65. min mali belasí ďalšiu príležitosť, Moha namieril z priameho kopu z 20 metrov tesne vedľa. Druhý gól visel vo vzduchu, Ratao v dobrej pozícii trafil do Vantrubu a Dražič vystrelil z voleja nad bránu. V 78. min to vyšlo, keď sa Daniel uvoľnil na pravej strane a strieľanou prihrávkou našiel v ideálnej pozícii Mohu, ktorý trafil do odkrytej brány - 2:0. O dve minúty sa však presadili aj hostia, po centri z ľavej strany striedajúci Zachara trafil k ľavej žrdi - 2:1. V závere už si belasí kontrolovali výsledok a dosiahli zaslúžené víťazstvo.

ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie 2:1 (1:0)

Góly: 40. Ratao, 78. Moha - 80. Zachara

Žltá karta: 79. Sedláček

Rozhodovali: Ochotnický – Ádám, Jekkel

Návšteva: 5379 divákov

Slovan: Šulla – Apau, Abena, Bajrič, Suchockij – Ljubičič – Dražič (73. de Kamps), Nono, Rabiu (73. Daniel), Moha - Ratao (78. Čavrič)

Pohronie: Vantruba – Tesák, Nosko, Bartoš, Župa – Pellegrini, Sedláček (88. Mazan) – Hrnčár (65. Zachara), Klec (83. Dzurík), Blahút - Abrahám

Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.
Chceš byť novým Ninom Marcellim? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.